המפציצים והטילים הרוסיים מוחקים את ראקא

מקורות מודיעין מערביים ומזרח תיכוניים העוקבים אחר ההפצצות הרוסיות בסוריה אומרים, בשבת 21.11, למקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי חלק מהמידע שהרוסים מוסרים על היקף ההפצצות שלהם בסוריה ועל המטרות שנפגעו נכון, אבל בעיקרו נועד להסתיר את המטרה העיקרית של המתקפה האווירית הרוסית המתרחבת. 
לדברי המקורות האלה המטרה העיקרית של ההפצצות היא העיר ראקא Raqqa, בירת ISIS  הנמצאת 160 ק''מ מזרחית לחאלב. הרוסים מנהלים בעיר הפצצות בנוסח 'מרבד אש' כאשר הם הורסים בשיטתיות, באמצעות הפצצות מהאוויר וירי טילי שיוט Kalibr מהים התיכון והים הכספי, רובע אחר רובע של העיר  במטרה להביא להרס מוחלט של העיר.  מדובר בעיר מה מתגוררים למעלה מ-200,000 תושבים.
גורם מודיעין מערבי אמר לתיקדבקה: 'כאשר הרוסים יסיימו את תקיפותיהם בעיר, ראקא לא תישאר על כנה ותהפוך לתל-חורבות'. 'הרוסים רוצים כי בכל המזרח התיכון והעולם המוסלמי ידעו מה המחיר שישולם כאשר מטרה רוסית כמו מטוס חברת Mterojet תותקף'.  בפיצוץ המטוס מעל חצי האי סיני ב-31.10, נהרגו כל 224 הנוסעים ואנשי הצוות של המטוס. ISIS  קיבל אחריות על התקפת הטרור, ופרסם תמונות של מטען חבלה קטן נתון בפחית של משקאות קלים, שהביא להתפוצצות המטוס ולהפלתו.

משרד ההגנה הרוסי פירסם ביום ו' 20.11 תמונות המראות טכנאים רוסיים המטעינים על מפציצי טופולב 95 Tupolev, המכונים במערב 'דובים' Bears, פצצות ועליהן הכתובות 'בשבילנו' For ours, כלומר 'בשביל ההרוגים הרוסיים', ו'בשביל פריס' For Paris.
ביום ג' 17.11, דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי בפעם הראשונה במעורבות הצבאית הרוסית בסוריה, המריאו המפציצים הרוסיים מבסיס מורוזובסק Morozovsk russian air base  באזור רוסטוב Rostov  הנמצא בדרום רוסיה, ולא מבסיסים בסוריה.
לדברי מקורות המודיעין, הרוסים אינם מתחשבים בהתקפתם על העיר באם המדובר בריכוזי אוכלוסיה אזרחית, או במתקנים צבאיים של ISIS. הכול מופצץ ונהרס. 
מספר ההרוגים והפצועים עליהם מדווח, 600 אנשי ISIS הרוגים ביום אחד, הוא נמוך בהרבה מהמספרים האמיתיים. לפי המקורות של תיקדבקה מדובר באלפים רבים של סורים הרוגים, ובאלפים רבים פצועים.
כדי לעמוד בקצב ההפצצות, החישו הרוסים בימים האחרונים לסוריה תגבורות של מטוסים, ומספר מטוסי הקרב וההפצצה הרוסיים בסוריה הגיע בשבת 21.11 ל-69 מטוסים. רק לפני שבועיים מספר המטוסים עמד על 34 בלבד.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי במקביל הרוסים מרחיבים את התקפותיהם  האוויריות על חלקים נרחבים אחרים בסוריה, כולל דרום סוריה. ביום שישי 20.11 חידש חיל האוויר הרוסי את התקפותיו באזור העיר הסורית דרעא, מול גבול ירדן.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות