המפקדה האיראנית הנערכת לתקיפת מטרות אמריקניות ובישראל נמצאת באבו קמאל באזור דיר א-זור ליד גבול סוריה-עיראק

גם צבא ארצות הברית וגם צה"ל עוקבים באחרונה מקרוב אחר כל תנועה של הכוחות הצבאיים של איראן, חיזבאללה, והמיליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות הפועלות בעיר הסורית המזרחית אבו קמאל Abu Kamal, הנמצאת במזרח סוריה ליד גבול סוריה-עיראק.
בעיר הגבול הקטנה הזו מתגוררים כ- 50,000 תושבים.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הסיבה העיקרית לכך, היא ההערכה המודיעינית לפיה המפקדה האיראנית לביצוע פיגועים בקרב הכוחות האמריקנית הנמצאים במזרח סוריה, ובמטרות בתוך ישראל, העומדות להתבצע כחלק מהתגובה האיראנית על הסנקציות האמריקניות על ייצוא הנפט, פועלת בתוך העיר הזאת.
כמו כן קיים מידע מודיעיני על מתקני אימון מיוחדים שהוקמו לכוחות הפרו-איראנים המיועדים להיות מופעלים בפיגועים אלה, על מפקדות של הכוחות האלה, ועל מאגרי נשק שהובאו באחרונה לאזור.
חלק ממפקדות אלה ממוקם במבנים שימשו  פעם בתי ספר, ואילו מאגרי הנשק נמצאים בבניינים השייכים לבתי חולים בעיר.
באחרונה הקימו האיראניים במרכז העיר מגדל תקשורת העוזר להם בקיום הקשר השוטף בין היחידות והמתקנים השונים.

המקורות שלנו מציינים, כי לאזור הגיעו בימים האחרונים משלוחים של טילי קרקע-קרקע איראניים לטווח בינוני וקצר, ומערכות של טילי נ"מ איראניים. כל המשלוחים האלה פוזרו ברחבי העיר, ובאזורים הכפרים הקרובים אליה.

מצורת ההערכות של הכוחות הפרו-איראניים הנמצאים בשטח אפשר להסיק, כי המתכננים הצבאיים האיראניים סבורים, כי כוחות צבא ארה"ב בסוריה ובעיראק נערכים ביחד עם כוחות צה"ל לתקוף מטרות צבאית בעיר ובסביבותיה, אם כמכת מנע לפני פעולה איראנית נגד מטרות אמריקניות, או ישראליות, או מיד לאחר שהכוחות הפרו-איראניים יבצעו את ההתקפות שהם מתכננים.

זו הסיבה העיקרית מדוע ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר, ביום ג' 9.7, בעת שביקר בבסיס נבטים-בסיסם של מטוסי החמקן הישראלים מדגם F-35, כי הם מסוגלים להגיע לכל נקודה במזרח התיכון, כאשר הוא מדגיש בדבריו את סוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בימים אלה נמצאים באבו קמאל מלבד הכוחות הצבאיים הסוריים והאיראניים, עוד כוחות של לפחות חמש מליציות צבאיות שיעיות המצויות תחת פיקוד איראני.
המדובר: בכוחות של חיזבאללה לבנון, מליצית אל-נוג'אבא
 Al-Nujaba העיראקית שהיא  חיזבאללה-עיראק, המיליציה השיעית האפגנית Al-Fatemiyoun militia, והמיליציה השיעית הפקיסטנית the Zainebiyoun militia.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות