המפקד החדש של אל קעידה בלבנט: נעמיק את אחיזתנו ברצועת עזה, ונגביר את ההתקפות על ישראל מלבנון ומהרצועה, ועל מטרות אמריקניות באזור

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: בהופעה פומבית ראשונה, בתחילת השבוע, של המפקד החדש של אל קעידה בלבנט, אזור הכולל את ישראל, מאיים סאלח בין עבדאללה אל קרעאווי Saleh Al-Qaraawi, להגביר בקרוב את ההתקפות מירדן, לבנון, ורצועת עזה, על מטרות אמריקניות, ישראליות, וכוח יוניפי"ל.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי אל קרעאווי, שהכינוי שלו באל קעידה הוא 'כוכב החסד', הוא סעודי, בשנות ה-40, הנמצא ברשימת 85 אנשי אל קעידה המבוקשים ביותר בסעודיה. הוא נשוי לביתו של השייח' חזיימה, הנחשב לאחד מראשי אל קעידה בחצי האי ערב. כמה מקורות מודיעין סעודיים ייחסו בתקופות שונות לאל קרעאווי את התפקיד של מפקד אל קעידה בערב הסעודית, אולם נראה כי הוא אף פעם לא החזיק בתואר או תפקיד זה.
בימים האחרונים החלו להופיע באתרי אינטרנט של ארגון אל קעידה פרסומים וקטעי ראיונות אתו, אשר הציגו אותו כמפקד החדש של אל קעידה בלבנט, אזור פיקוד אשר כולל את סוריה, לבנון, ירדן, ישראל, רצועת עזה, והגדה המערבית.
התואר הרשמי של אל קרעאווי המופיע בפרסומים הוא 'מפקד גדודי עבדאללה עזאם', ע"ש האידיאולוג והאיש אשר ייסד בסוף שנות ה-80 את ארגון אל קעידה עוד לפני הופעתו של אוסמה בין לאדן.
מאחר ומי שטבע תואר זה הוא מס' 2 באל קעידה איימן א-זוואהיירי, הממונה גם על הפעילות המבצעית של ארגון הטרור במזרח התיכון, ההנחה היא כי הוא זה שמינה באחרונה את אל קרעאווי לתפקיד.
בדברו על הפעולות העתידיות נגד ישראל אומר אל קרעאווי, כי עתה לאחר שאל קעידה התבסס ברצועת עזה צריך להגביר את ההתקפות עליה מהרצועה, ואת ירי הטילים עליה מלבנון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי מלבד ירי ספוראדי של טילי קסאם ופגזי מרגמות על מטרות בישראל, עוסקים עתה הארגונים הפלסטינים המסונפים לאל קעידה ברצועה והמאורגנים תחת ארגון הגג 'ג'אללת' בהעמקת שליטתם באזורי חאן יונס ודיר אל בלאח בדרום הרצועה, ובדחיקת החמס מאזורים אלה יותר מאשר בהתקפות על ישראל. נראה כי המינוי החדש של הסעודי אל קרעאווי, שיש לו ניסיון קרבי רב מערב הסעודית, נועד לתת דחיפה לכוחות אל קעידה ברצועה ובלבנון לחדש ולהגביר את התקפותיהם על מטרות ישראליות.
התקיפה הגדולה האחרונה של כוחות פלסטינים המשתייכים לאל קעידה ברצועה הייתה לפני 11 חודש ב- 8 ליוני 2009, כאשר כמה יחידות פשיטה של הארגון, חלקם רכובים על סוסים, ביצעו מספר התקפות משולבות לאורך גדר המערכת באזורי נחל עוז בצפון הרצועה, באזור מעבר קרני, במרכז הרצועה, ובאזור חאן יונס, בדרום הרצועה. התקיפה הנרחבת ביותר התרחשה באזור מעבר קרני, שם כוחות אל קעידה שמנו כנראה כ-10 חמושים תקפו סיור של חטיבת גולני, במטרה לחטוף כמה חיילים. במקום התפתחו קרבות אש כבדים, כאשר התוקפים הפעילו מתוך הרצועה חוליות של יורי מרגמות.
הפגזת הטילים האחרונה של אל קעידה מתחום לבנון על מטרות בצפון ישראל, התרחשה, לפני 8 חודשים, ב-11 לספטמבר 2009, כאשר על הגליל המערבי נורו מאזור קליילה Qlaileh הנמצאת דרומית לצור, 2 טילי 'גראד' 122 מ"מ על הגליל המערבי. הטילים התפוצצו בשטחים ריקים ליד קיבוץ גשר הזיו.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות