המציאות האלימה בשטח גברה על פסגת נשיא מצרים חוסני מובראק וראש מהממשלה אהוד אולמרט. שיחה קשה ביותר התנהלה בין השניים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: שיחה קשה מאוד התנהלה בין נשיא מצרים חוסני מובראק וראש הממשלה אהוד אולמרט ביום ה` 4.1 בערב בעת שנפגשו בשארם-א-שייח`, כאשר לדיונים ולמסיבת העיתונים ששני המנהיגים ערכו החלו להגיע הידיעות על האירועים הקשים ביותר שהתחוללו באותה עת בעזה וברמאללה. ברצועה נהרג קולונל בכיר במנגנון הביטחון המסכל איש הפת"ח ביחד עם בנותיו, סה"כ ההרוגים 8, כאשר כוח של החמס תקף את ביתו קודם בטילי אר.פי.ג`י RPG, ואחר כך הסתער לתוך הבית כשהוא מרסס את הנמצאים בו באש מקלעים כבדים. בכך הגיע העימות בין הפת"ח לחמס לשיא חדש. המקורות שלנו בעזה מדווחים, כי יש לצפות בשעות הקרובות להסלמה חריפה במלחמה הפנימית הפלסטינית.
זמן קצר לפני כן התחולל אחה"צ קרב גדול במרכז רמאללה בין כוח של צה"ל שבא לעצור במרכז העיר מבוקש מגדודי אל אקצא ובין פלסטינים שהתרכזו מסביב לכוח בכוונה להטיל עליו מצור ולפגוע בו. בקרב השתתפו מסוקי קרב של צה"ל שירו על שטחים ריקים כדי למנוע הזרמת תגבורות לפלסטינים, וליצור מסדרון נסיגה לכוחות.
תוצאת הקרב: 6 הרוגים, ו-23 פצועים פלסטינים. 3 חיילי צה"ל פצועים קל. המבוקש שצה"ל בא לעוצרו נפצע ונמלט. הנשיא מובראק שרתח מזעם כי פשיטת צה"ל בלב מרכז השלטון הפלסטיני נערכה כאשר אולמרט היה בדרכו אליו, אמר לראש הממשלה אולמרט, `כי בצורה כזו אי אפשר יהיה להתקדם לשום הסדר`. זו הסיבה מדוע ראש הממשלה הרבה להדגיש בדבריו במסיבת העיתונאים כי פעולות צה"ל מכוונות נגד טרוריסטים, מושג שהרגיז את מובראק עוד יותר. שני המנהיגים נראו כועסים וחיוורים.לקראת חצות: המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי כוחות גדולים של הפת"ח החלו לתקוף את המחנה המרכזי של כוח המעורבות המרכזי של החמס בשכונת זייתון בעזה. במקום ניטשים קרבות כבדים.

Print Friendly, PDF & Email