המציאות הישראלית, המציאות בתקשורת והמציאות האסטרטגית הביטחונית

לקח בדיוק 11 יום מאז חיל האוויר הישראלי תקף ביום שישי 19.7, את מטה חטיבה מס' 52 של המיליציה העיראקית הפרו-איראנית 52nd Brigade of Hashd Shaabi במחוז צאלח א-דין  province of Salahudin, ליד העיר אמרלי Amerli צפונית-מזרחית לבגדאד, עד שהתקשורת הישראלית החליטה לדווח על כך.
חטיבה מס' 52 משתייכת ל'בריגדת באדר' Badar Breigades.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו וניתחו את תוצאות ההתקפה בשני מאמרים ב-20 ביוני, והגדירו אותה 'כנקודת מפנה' במערכת הישראלית נגד איראן. (הקישו כאן לקראו את הדיווח המקורי הראשון. הקישו כאן לקרוא את הניתוח של משמעות ההתקפה ותוצאותיה.).

רק כאשר העיתון הסעודי 'אשארק אל וואסט' העתיק את הדיווח המיוחד על ההפצצה  של המקורות הצבאיים והמודיעים של תיקדבקה ופרסם אותו בהרחבה, הואילה בטובה, ביום ב' 30.7, התקשורת הישראלית לדווח על האירוע הזה.

בינתיים, היא הייתה עסוקה ביצירת גלי היסטריה תקשורתית בהם דווח על כל התפתחות מקטנה ועד גדולה הקשורה בפשעים, בהפגנות-רובן נגד הממשלה, בדרמות סוחטות דמעות. הדיווחים על נושאים הקשורים בפוליטיקה פנימית מופיעים בתנאי שהנושא קשור איך שהוא בראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, רעייתו שרה, ובנו יאיר.
אלה הם התחומים היחידים המתפרסמים וזוכים להד בתקשורת הישראלית.

זה שחיל האוויר הישראלי הרחיב את תחומי הפצצותיו על מטרות איראניות ושל חיזבאללה מסוריה לעיראק, זה לא מעינינו של האזרח הישראלי לדעת.
זו הסיבה מדוע כאשר ביום ג' 30.7, החליט מי שהחליט בתקשורת לפרסם כי התרחשה התקפה ישראלית ליד העיר אמרלי  בעיראק, מוצאת את עצמה התקשורת הישראלית, ורוב אזרחי ישראל, בפיגור ובפער עצומים לעומת המציאות האסטרטגית-הצבאית בו מדינתם מצויה.

בינתיים התרחשה תקיפה ישראלית מס' 2 בעיראק, הפעם על מחנה אשרף Camp Ashraf, הנמצא במחוז דיאלה  Diyala Governorate במזרח עיראק במרחק של 80 ק"מ בלבד מגבול עיראק-איראן.  מחנה אשרף נמצא כ-40 ק"מ צפונית לבגדאד.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי זו הייתה התקפה הרבה יותר נרחבת על מטרה איראנית. הפעם נוסף למשגרי טילים ( הקישו כאן לקרוא את הדיווח המקורי), הותקף גם ריכוז כוחות של משמרות המהפכה האיראניים. זו הייתה פעם ראשונה שישראל תקפה אנשי צבא איראניים הנמצאים בעיראק.
טוב שקיימת תקשורת סעודית שעוזרת לתקשורת הישראלית לנסות ולסגור פערים.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות