המצרים הפסיקו את התנועה הימית לשארם-א-שייח מחשש התקפת אל קעידה על כנס דבוס. איש אל קעידה נהרג כאשר ניסה לעבור מסיני לרפיח ברצועה.

תיקדבקה: המצריים החישו ביום ו` 19.5, מטוסי סיור ימיים וכוחות צי גדולים מתעלת סואץ לשארם-א-שייח`. סגרו את כל המעגנים ופינו סירות וציוד צלילה מהחופים של עיר הנופש, והזהירו ספינות העוברות במצרי טיראן שלא להתקרב לשארם-א-שייח, כל זאת כחלק מהיערכות הביטחונית שלהם לקראת כינוס הפורום הכלכלי העולמי-דבוס הנפתח בשבת ויימשך ארבעה ימים. למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה נודע כי המצרים הפסיקו גם את כל תנועת המעבורות ממצרים וירדן המגיעות לשארם-א-שייח`, מאחר והם חוששים מהתקפה שתבוא דרך הים. למקום הובאו גם יחידות הגנה אנטי אוויריות, דבר המצביע על כך כי המצרים חוששים מפני חטיפה של מטוס אזרחי או צבאי באחת הארצות השכנות, בייחוד סעודיה, על ידי אנשי אל קעידה, וריסוקו על מרכז הוועידות בו מתכנס המפגש.
מצב הביטחון הקשה בסיני וברצועת עזה קבל ביום ו` 19.5, תפנית נוספת כאשר אחד מהמבוקשים על ידי שלטונות הביטחון המצריים בפיגועי ההתאבדות בדהב ב-24.4, עלי ערפאת בן 28, נראה על ידי אנשי ביטחון מצריים ברפיח המצרית כשהוא מנסה לעבור את הגבול לרפיח הפלסטינית ברצועת עזה. כאשר איש אל קעידה הבחין באנשי הביטחון המצרים מתקרבים אליו הוא הפעיל מטען חבלה שהיה צמוד לגופו והתפוצץ. האירוע מאשר את הדיווח הבלעדי של תיקדבקה מיום א` 14.5, כי חלק גדול של אנשי אל קעידה בסיני נכנסו בימים האחרונים לרצועת עזה. הקישו כאן לקריאת הידיעה המקורית.
בכנס ישתתפו נוסף לנשיא מצרים חוסני מובראק, שר האוצר האמריקני ג`ון סנו, ראש ממשלת טורקיה טאייפ ארדוגן, ראש ממשלת לבנון פואד סניורה, שרת החוץ הישראלית ציפי ליבני, המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ההתקפה האחרונה של אל קעידה על שארם-א-שייח` התרחשה ביום שישי בלילה 23 ליולי 2005. בהתקפה בה הופעלו מכוניות תופת שפרצו לתוך בתי המלון בעיר, נהרגו למעלה מ-60 איש ולןמעלה מ-250 נפצעו.

Print Friendly, PDF & Email