המצרים: לא נפעל לסגירת גבול מצרים-רצועת עזה מחשש לפיגועי התאבדות של החמס במצרים.

בלעדי ומיוחד למקורות המזרח התיכוניים של תיקדבקה: ערב בואה של שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס לקהיר, העבירו המצרים לאמריקנים את תשובתם על הגישושים שהם ערכו לאור התלונות הישראליות הקשות על כך כי הגבול בין מצרים והרצועה פרוץ לגמרי ואין שום גורם ביטחון מצרי שעוצר עתה את הזרמת הנשק, חומרי הנפץ, הטילים, והלוחמים, של החמס, הג'יהאד האיסלמי, ואל קעידה, ממצרים לתוך הרצועה. חלק מלוחמים אלה נכנס לרצועה לאחר שקיבל אימונים בסוריה ואיראן. המצרים אמרו בתשובתם, כי הם אינם יכולים לפעול לעצירת הנשק והלוחמים משום שהם חוששים כי בתגובה לכך החמס יתחיל לבצע פיגועי התאבדות בתוך מצרים. התשובה הזו הדהימה את האמריקנים, ואת החוגים המדיניים והצבאיים בישראל. זו הפעם הראשונה שהמצרים אומרים בפה מלא, כי הם מסתלקים מהאחריות הביטחונית למתרחש בגבול, וזו גם הפעם הראשונה שהם מציינים כי קיימת אפשרות כי הקשרים ההדוקים בין החמס לחוליות טרור מצריות של אל קעידה, הפועלות ברצועת עזה, ובחצי האי סיני, פתחו את הדרך לפני החמס לבצע גל של פיגועי התאבדות בתוך מצרים. התשובה המצרית מעבירה למעשה את האחריות למתרחש בגבול מצרים-עזה לידי החמס. המקורות שלנו ללוחמת טרור מציינים כי המצרים חוששים שפיגועים כאלה יכולים להתרחש בקהיר, באלכנסדריה, ובערים המרכזיות המצריות לאורך תעלת סואץ, פורט סעיד, ואיסמעיליה, שם יש לרשתות אל קעידה פריסה רחבה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי התשובה הזו של המצרים מראה על הפער העצום הקיים בין הערכות המודיעיניות הישראליות, להערכות המודיעיניות המצריות, לגבי כוחו האמיתי של החמס.
בעוד המצרים, אינם מעיזים להתמודד עם החמס פנים מול פנים, ובהסרת הפיקוח הצבאי שלהם על גבול הרצועה, הם שברו את המצור הכלכלי והצבאי האמריקני-ישראלי-אירופאי על החמס, ושאר ארגוני הטרור הפלסטינים הנמצאים ברצועה, הדרגים המדיניים הישראלים והדרגים הצבאיים הבכירים ממשיכים להתעלם מהמציאות המתרחשת בשטח.
חוגים צבאיים ישראליים הממונים על המתרחש ברצועה, מגדירים את המצב שהתפתח שם בעקבות הגבול הפרוץ בין הרצועה ומצרים במילים חריפות ביותר כמו: 'קטסטרופה ביטחונית'. או, 'צה"ל, והישובים הישראלים בנגב, ישלמו בעתיד מחיר יקר מאוד בנפש וברכוש, בגלל המתרחש היום בגבול הרצועה עם מצרים'. אולם הפעולה היחידה הישראלית שננקטה עד עכשיו, היא ניסיון להפעיל באמצעות האמריקנים לחץ על המצרים.
השר לביטחון הפנים אבי דיכטר, אמר לאמריקנים, כי אם המצרים היו רוצים בכך הם היו יכולים לפתור את הנושא תוך יום אחד. אולם הבעיה היא שהמצרים אינם חושבים כפי שאבי דיכטר חושב, ועתה הם הבהירו סופית, כי אין בדעתם לפתור את הבעיה בכלל.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי בכך התמוטטו סופית, ובצורה מוחלטת כל ההבנות והסכמי הביטחון שישראל חתמה עם מצרים עקב 'ההתנקות' בשנת 2005.
במילים אחרות, גם כל הדיווחים שנשמעו מידי פעם על ידי שרי הממשלה וראשי מערכת הביטחון, 'כי חל שיפור בגישתם ופעולתם של המצרים בנושא', היו הודעות מטעות.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי היקף הברחות הנשק, חומרי הנפץ, הטילים, והלוחמים ממצרים לתוך הרצועה הגיע בשבועיים האחרונים לממדים המוגדרים 'כדרמטיים ומבהילים'. לרצועה נכנסים אלפי כלי נשק, מאות טילים מסוגים שונים, ומאות טונות של חומרי נפץ. בקרב ראשי שירותי הביטחון וצה"ל האחראים על המלחה בטרור, קיימת בימים האחרונים דאגה גדולה, כי עם סיומו של חג עיד אל פיטר, ישמשו חומרי הנפץ שנכנסים לרצועה, לגל פיגועי התאבדות חדשים בתוך ישראל, ואילו כמויות הנשק הגדולות שהגיעו לרצועה, וחלקן מוברח לגדה המערבית, ישמשו להפלתם של יו"ר הרשות אבו מאזן, וראש הממשלה הפלסטינית סאלם פייאד. הערכה הכללית בצה"ל, כי עם סיום חודש הרמאדן, השקט היחסי ששרר עד עתה לאורך גבולותיה של ישראל, ובמלחמה בטרור עם הפלסטינים, הגיע לסיומו.

Print Friendly, PDF & Email