המקורות הצבאיים של תיקדבקה: גם מצרים נכנעה לחמס. מסוף רפיח נפתח ביום ד' 23.1, לתנועה פלסטינית חופשית ללא סידורי ביטחון. ניצחון גדול שני לחמס תוך יומיים. המדיניות הישראלית של סגירת המעברים, תיאום המהלכים הביטחוניים עם מצרים לאורך גבול הרצועה, ותיאום המהלכים המדיניים כלפי הפלסטינים, התמוטטה. חבלנים של החמס פוצצו לפנות בוקר את החומה המפרידה בין עזה למצרים ויצרו בה פערים. אלפי פלסטינים חוצים את גבול הרצועה למצרים. סעודיה, מצרים, והחמס, פועלים לכינוס וועידת פסגה ערבית בשארם-א-שייח' על עזה. בוועידה, בה ישתתפו מלך ערב הסעודית עבדאללה, ונשיא מצרים חוסני מובראק, יאלץ יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, להופיע לצידם של חלאד משעל, ואיסמעיל הנייה, וליזום אתם פיוס לאומי.

מעודד מיכולתו לשבור את יכולתה של ישראל להטיל סגר מוחלט על רצועת עזה, למרות שירי הקסאמים נמשך, עד שעות הלילה ביום ג' 22.1, נורו 21 קסאמים, מתכנן החמס צעדים נוספים לחיזוק מעמד שלטונו ברצועה, ובעולם הערבי.
המקורות שלנו מדווחים כי החמס פועל עתה ביחד עם ערב הסעודית, לכינוסה בימים הקרובים, של וועידת פסגה של מנהיגי מדיניות ערב, שתקרא וועידת חירום למען עזה, בשארם-א-שייח'. בוועידה, בה ישתתפו מלך ערב הסעודית עבדאללה, ונשיא מצרים חוסני מובראק, יאלץ יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, להופיע לצידם של חלאד משעל, ואיסמעיל הנייה, וליזום אתם פיוס לאומי. בצעד מס' 2, פועל החמס ליצירת מצב בו ייווצר בגבולות הרצועה עם ישראל, מצב של הפסקת אש דה-פקטו. כלומר, לא יהיה הסכם רשמי להפסקת אש בין ישראל והחמס, אלא בעוד צה"ל נוצר את האש, החמס לא ישגר טילי קסאם. לעומת זאת רשת המנהרות, הברחות הנשק, הלוחמים, הכספים ימשיכו לפעול ללא הפרעה.
קצינים בכירים בצה"ל: אסור להסכים ולהשלים עם מהלך כזה של החמס, שפירושו המשך חיזוקו הצבאי, והשארת היוזמה הצבאית בידיו. החמס יוכל בכל עת שייבחר לחדש את התקפותיו וירי הקסאמים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי בעוד שיירות הדלק, התרופות, והמזון עושות ביום ג' 22.1, את דרכן מישראל אל תוך רצועת עזה, ותחנת הכוח הפלסטינית מחדשת את פעולתה, המשיכו טילי קסאם לפגוע במטרות בישראל. עד הלילה נורו מהרצועה על ישראל 22 טילי קסאם. מהם 13 טילי קסאם נורו על שדרות, ו-2 טילים נורו אל דרום אשקלון.
מהלך מס' 3, שבו החמס החל ביום ג' 22.1, ושאר הגיע לשיאו ביום ד' 23.1 בבוקר, הוא להחזיק את מעבר רפיח פתוח ובשליטה משותפת של החמס והמצרים.
באם החמס ישיג מטרה זו, זה יהיה ניצחון גדול עבורו. בעוד הרשות הפלסטינית בראשותו של אבו מאזן, איננה שולטת על שום קטע גבול או מעבר, החמס יצור תקדים בו כוחותיו ישלטו על המעבר בין פלסטין לבין מצרים. הישג נוסף יהיה לחמס בביטול הסכמי הביטחון שנחתמו בין ישראל ומצרים, לגבי הפעלתם של סידורי הביטחון בגבולות רצועת עזה, ומסוף רפיח. כדי להשיג מטרה זו, חבלנים של החמס, רעולי פנים, פוצצו ביום ד' 23.1 לפנות בוקר את החומה המפרידה בין עזה למצרים ויצרו בה פערים גדולים, דרכם אפשר לעבור את הגבול. בתחילה הגיבו המצרים בהזרמת תגבורות, אולם לבסוף נכנעו, ופתחו את מעבר רפיח לתנועה פלסטינית חופשית. ביום ב', שלח החמס אלפי נשים פלסטיניות אשר הסתערו על המעבר, כדי להדוף את כוחות הביטחון המצריים ממנו, ולפתוח אותו. למרות שמהאש שכוחות הביטחון המצריים פתחו, נפצעו למעלה מ-90 נשים, הצליחו כמה מאות מהן לפרוץ את המעבר, לעבור לרפיח ואל עריש.
המהלך מס' 4 של החמס הנמצא כעת בשלבי הארגון האחרונים שלו, הוא הפגנות המוניות במצרים, בהם ישתתפו חברי כל ארגוני האופוזיציה המצריים, ואנשי תנועת האחים המוסלמיים, שיחלו לקראת סוף השבוע. ראשי החמס סבורים, כי ככל שיגבירו את הלחץ על משטר מובראק בקהיר, כך הממשלה המצרי יתקפל, בדיוק כפי שהתקפלה ממשלת ישראל.

Print Friendly, PDF & Email