המקורות של תיקדבקה: שתי התקיפות האחרונות בעיראק לא היו התקפות אוויריות או בטילים ישראליים. ירושלים מתואמת עם וושינגטון

כאשר שני בכירים בבית הלבן אומרים, ביום שישי 24.8, בתגובה לפרסום ב'ניו יורק טיימס' שטען כי ישראל עומדת מאחורי ההתקפות/הפיצוצים במאגרי התחמושת של המליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות, כי 'בידי ארה"ב אין אישור שישראל עמדה מאחורי כל הפיצוצים', that the U.S. had no corroboration that Israel was behind all the explosions, צריך לשים לב לניסוח הזהיר  כאשר הדגש הוא על המילים 'מאחורי כל הפיצוצים'.
הבכירים האלה יודעים בדיוק על מה הם מדברים, בניגוד לכתבה 'בניו יורק הטיימס', ולדיווחים בלתי פוסקים מ'מומחים צבאיים' למיניהם בישראל.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי שתי ההתקפות האחרונות על בסיסים של המליציות השיעיות העיראקיות הקשורות באיראן לא היו התקפות שבוצעו על ידי חיל האוויר הישראלי, או על ידי טילים ישראליים.  
המדובר בהתקפה ביום שלישי 20.8 על בסיס באלאד Balad air base, במחוז צאלח א-דין דרומית לבגדאד, של 'כוחות הגיוס העממי' The Popular Mobilization Forces המיליציה העיראקית השיעית הפרו-איראנית הגדולה ביותר. זו הייתה ההתקפה השנייה על בסיסי מליציות פרו-איראניות בעיראק תוך פחות מ-10 ימים שלא בוצעה על ידי ישראל.

גם ההתקפה שבוצעה ביום שני 12.8 על מאגרי התחמושת והטילים של מספר מיליציות שיעיות בקמפ אל-סאקר, או פאלקון Camp Al-Saqr, or Camp Falcon, הנמצא בדרום בגדאד, לא בוצעה על ידי חיל האוויר הישראלי, ולא על ידי טילי קרקע-קרקע ישראליים.
עד עתה ביצע חיל האוויר הישראלי שתי תקיפות בלבד בעיראק:
ב-19.7,  כאשר הותקף מטה חטיבה מס' 52 של המיליציה העיראקית הפרו-איראנית 52nd Brigade of Hashd Shaabi במחוז צאלח א-דין  province of Salahudin, וההתקפה ביום א' 28.7 על קמפ אשרף Camp Ashraf, הנמצא במחוז דיאלה Diyala Governorate במזרח עיראק במרחק של 80 ק"מ בלבד מגבול עיראק-איראן.

עוד מציינים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי שתי התקיפות האחרונות ( ב-12.8 וב-20.8) , היו תקיפות שבוצעו מהקרקע ולא מהאוויר.
במילים אחרות, כוח קרקעי, שבידיו היה מידע מודיעיני מדויק היכן נמצאים מאגרי התחמושת והטילים האיראנים  בבסיסים אלה התקרב אליהם, ירה אל המטרות ופוצץ אותם.

גם האיראנים וגם העיראקים מגששים באפלה בימים האחרונים ומנסים להבין/למצוא עקבות איזה כוח קרקעי בעיראק, או כוח כזה שחדר לעיראק, מסוגל להוציא לפועל פעולות כאלה.

זו היה הסיבה העיקרית מדוע  המפקד הראשי של 'כוחות הגיוס העממי', שמאגרי התחמושת והטילים שלהם הןתקפו פאלח אל-פאיידח Faleh al-Fayyadh, שבדרך כלל איננו מופיע ואיננו מוסר הצהרות, ומשאיר תפקיד זה לסגנו אבו מהדי אל מוהנדיס Abu Mahdi al-Muhandis, הכחיש בהופעה פומבית לא שגרתית, ביום ה' 22.8, את כל הידיעות שפורסמו בעיראק, כולל על ידי סגנו, כאילו ארצות הברית וישראל עומדות מאחורי התקפות אלה.
אל- פאיידח אמר, 'כי ההתקפות על הבסיסים בשבועות האחרונים היו תוצאה מפעולה שאורגנה על ידי גורם חוץ', the attacks on the bases over the past weeks were the result of an act organized by a foreign side.
מדובר בצעד לא שגרתי של המפקד העליון של 'מיליציות הגיוס העממי'  המתאם כל התבטאות שלו עם טהרן.

עוד מציינים המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו, כי  עוד בטרם החלו ההתקפות הישראליות על מטרות בעיראק ב-19 ביולי, העבירה ירושלים בכמה שדרים סודיים לוושינגטון התראות, כי המצב בו איראן מחמשת את המליציות השיעיות העיראקיות הנאמנות לה בטילי קרקע-קרקע חייב להיפסק, ואם וושינגטון לא תפעל בבגדאד, כדי לעצור את זרם הטילים-תאלץ ישראל לפעול נגדם.  
חלק משדרים ישראליים הועבר לבגדאד.
אולם גם וושינגטון וגם בגדאד לא פעלו להפסיק את זרם הטילים הזה. כתוצאה מכך תקפה ישראל מהאוויר מטרה בעיראק ב-19 ביולי.
עוד מציינים המקורות, כי החשש שנשמע בימים האחרונים מחוגים שונים בארצות הברית לפיו באם ההתקפות הישראליות תמשכנה הן תבאנה לכך כי עיראק תדרוש את הוצאת הכוחות האמריקנים מעיראק (בעיראק נמצאים כ-5,000 חיילים אמריקנים), הוא חשש שווא.
אין היום אפילו גורם אחד בעיראק, לא המליציות השיעיות הקשורות עם איראן, לא הממשלה והממסדים הצבאיים והמודיעיניים העיראקים, ואפילו לא המנהיג העיראקי מוקעטדה סאדר, הרוצים בהוצאתם של הכוחות האמריקנים מעיראק.    

Print Friendly, PDF & Email