המקורות של תיקדבקה: למרות ההכחשות ישראל כי מנהל מו"מ עקיף עם החמס, נפתחו הבוקר, יום ד' 23.4, כל המעברים עם רצועת עזה, כרם שלום, ארז, וסופה, וממסוף הדלק בנחל עוז חודשה הזרמת הדלק, מלבד בנזין, לרצועת עזה.

בצהרים, נבדק דיווח לפיו הגיעו למעבר כמה חוליות מחבלים ופתחו באש על המשאיות. כוחות צה"ל נכנסו לשטח הרצועה במרדף אחר החוליות. פתיחת המעברים מתבצעת כמחווה חד צדדית ישראלית לחמס, במטרה לשכנע אותו להסכים להצעות המצריות להסיר את המצור מעל רצועת עזה, תמורת הפסקת ירי הטילים וההתקפות על גדר המערכת.
המקורות שלנו מוסרים, כי במסגרת ההסכם המתגבש, ישראל איננה מתחייבת להפסיק את פעילותה הצבאית נגד מטרות טרור בגדה המערבית, אולם גם החמס איננו מתחייב להפסיק את פעולות הטרור הבאות מהגדה המערבית נגד מטרות ישראליות. עוד בהסכם: מצרים תפתח את מעבר רפיח. בכך יוסר לגמרי המצור הישראלי-מצרי מעל רצועת עזה. אם אכן החמס יאשר בשעות הקרובות את ההסכם, ויודיע רשמית על קבלתו, יהיה בכך ניצחון גדול לחמס, אשר הוכיח כי באמצעות התקפות טרור, ואיומים לפרוץ את גבולות הרצועה עם מצרים וישראל, הוא הכריח את ירושלים ואת קהיר להיכנע לאיומים אלה. הסכם כזה רק יחזק יותר את מעמדו של החמס בקרב הפלסטינים, ויפגע קשה ביו"ר הרשות אבו מאזן, שהמו"מ הישיר שלו עם עם ראש הממשלה אהוד אולמרט מדשדש כבר חודשים רבים במקום אחד.

Print Friendly, PDF & Email