המרדף והאיום: כוחות מיוחדים ישראלים ואמריקנים מנסים לקטוע ולחסל את אופנסיבת הטרור של ערפאת.

למעשה צה"ל ומדינת ישראל רודפת עכשיו אחר ארבעה אנשים. שניים מהם נתונים במצור. יאסר ערפאת ותאופיק טיראווי. שניים נמלטים על נפשם כאשר שירותי המודיעין של ישראל דולקים בעקבותיהם. המדובר במרואן ברגותי ובסגנו של מוחמד דחלאן ברצועת עזה, ראשיד אבו שבאק. מצוד אחר נמלטים, הוא דבר שלוקח זמן, לפעמים אפילו זמן רב, כפי שיוכיח המרדף שנמשך שנים אחרי המהנדס יחיא עייש או אחרי מוחמד דף בארץ, או במקרים אחרים ובמקומות אחרים אחרי אוסמה בן לאדן באפגניסטן או אחרי עימאד מורנייה, במזרח התיכון ובאירן.
מקור ביטחוני בכיר, החפץ בעילום שם, אמר לוושינגטון פוסט, כי הטעות העיקרית של ישראל ב-18חודשי האינתיפדה הייתה שנתנו כבוד גדול מידי לבכירי הרשות הפלסטינית. כבוד נתנו להם? מה לא נתנו להם. החל מתעודות אח"מ, נשק, כרטיס כניסה לבית הלבן, כסף, טריטוריה, שדה תעופה, נמל, שירותי בריאות ועבודה. בתמורה ישראל קבלה לינץ`, חגורות נפץ ותרבות מתרחבת של מתאבדים.
לפני 18 חודש, באוקטובר 2000, תיקדבקה היה הראשון שפרסם את שיחת הטלפון המפורסמת בין יאסר ערפאת ומרואן ברגותי, שם ערפאת אמר לברגותי, הרוג, הרוג מה שיותר יהודים! כמה ימים לאחר מכן פרסם תיקדבקה בפעם הראשונה את העובדה כי מאחורי מעשי הטרור בכביש מודיעין ירושלים עומד תאופיק טיראווי, וכי מרואן ברגותי ותאופיק טיראווי מחלקים ביניהם את ממלכת הטרור. כביש אחד לברגותי וכביש אחר לטירואווי. החלוקה הייתה כל כך מדויקת, עד שהשניים אפילו חילקו ביניהם את הרחובות בירושלים.
תיקדבקה, היה גם כלי התקשורת היחיד, אשר במשך כל חודשי הדמים הארוכים האלה ליווה את מעורבותו של מוחמד דחלאן במערכת הטרור. האיש שהכניס לשימוש את שיטת הטלפונים הסלולאריים שפוצצו את מכוניות ומטעני הנפץ, האיש אשר היה הראשון לקלוט את אנשי חיזבאללה ברצועת עזה, האיש אשר ייסד את התעשייה הצבאית הפלסטינית המייצרת מרגמות וטילים, והאיש אשר לאחרונה הגה והכין את פיצוץ טנקי המרכבה סימן 3.
עכשיו ישראל רודפת את סגנו, ראשיד אבו שבאק, ולא את הבוס שלו. מדוע? משום שמוחמד דחלאן, הרוצה לרשת את יאסר ערפאת, מבטיח לאמריקנים וגם לישראל לשמור על שקט ברצועת עזה בעוד הגדה המערבית עולה בלהבות. פתאום אין יותר מטעני חבלה, חדירות ופיגועי ירי ברצועה. יש שם שקט מוחלט. יד נעלמה, שולטת פתאום בכל קנה של רובה ובכל גרם של חומר נפץ. ואיש אינו שואל איך ומדוע "הנס" הזה התרחש לפתע. ואיש אינו שואל, לאן לפתע נעלמו החמס והגיאהד האיסלמי ברצועה ולאן לפתע נעלמו הדיבורים שאולי מוטב שנדבר אתם במקום עם הפת"ח. כאשר צה"ל ינקה את השטח בגדה, יופיע שם מוחמד דחלאן. וכאשר דחלאן יופיע בגדה, גם שם יהיה שקט, בדיוק כמו ברצועת עזה. כך הוא מבטיח.
ברקע של כל ההתרחשויות האלה, ישנן כמובן הצעקות וקולות המחאה של יותר מחצי העולם, ממזכיר האו"ם ועד ראשי אירופה. ומאירופה ועד סין ויפן, הנתמכים על ידי שורה ארוכה מאוד של כלי תקשורת עוינים. אבל כל אלה מתנפצים בינתיים מול דבריהם של נשיא ארצות הברית ג`ורג בוש, שר ההגנה שלו דונלד רמספלד ושר החוץ קולין פאוול. וצריך גם לציין את השתיקה הרועמת של קנצלר גרמניה, גראהרד שרדר, נשיא רוסיה ולדמיר פוטין וראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, התומכים בשקט בבוש, וכך בעקיפין גם תומכים בנו.
הניסיון ההיסטרי, לצייר תמונה כאילו העולם כולו פועל עכשיו נגד מדינת ישראל ופעולתה נגד הפלסטינים, נועד לשרת מטרות ואינטרסים אחרים שאינם קשורים למערכה זו. כרגיל אצלנו, אנו גם איננו רוצים לשמוע את אשר קולין פאוול אומר, ולכן מדווחים כל הזמן שקולין פאוול אומר מה שמספר כלי תקשורת בישראל רוצים שהוא יגיד. קולין פאוול אינו אומר שאסור להוציא את ערפאת מכאן, הוא אומר שאסור להוציא מכאן את ערפאת בכוח. אם ערפאת יחליט לצאת מכאן בעצמו, אומר פאוול, זה בסדר מבחינת האמריקנים, זו תהייה החלטתו האישית.
לכך עוד מוסיף פאוול ואומר, אם ערפאת יעבור למקום אחר הוא ימשיך לעשות שם מה שהוא עושה כאן. זו אולי ההתבטאות החריפה ביותר של מדינאי אמריקני האומר בגלוי, כי אם ערפאת יצא לגלות הוא ימשיך גם שם לתכנן, ליזום ולבצע את מלחמת הטרור שלו נגד העם הישראלי והיהודי. כדי שהדברים לא יצאו מכלל שליטה, מבחינתה, ארצות הברית מחזיקה כאן שני אנשי צבא ומודיעין בכירים ביותר. את ראש הסי.אי.איי ג`ורג טנט, המבלה כאן כמה שעות, יוצא למקומות אחרים במזרח התיכון וחוזר. ואת גנרל המרינס, אנתוני זיני.
ביום רביעי, 2.4, בקרב על המנזרים והכנסיות בבית לחם ראינו אותם בפעם הראשונה בפעולה גלויה. כאשר היה צריך לחלץ את אזרחי ארצות הברית ואירופה בבית לחם, שחלקם הוחזקו כבני ערובה על ידי הפלסטינים, הופיעו בחוצות בית לחם, מכוניות משוריינות אמריקניות ומהם ירדו מה שהוגדר אנשי ביטחון אמריקנים נושאי נשק. צריך וכדאי לדעת, כי אנשי ביטחון אלה, הם אנשי הכוחות המיוחדים האמריקנים הנמצאים פה כבר כמה שבועות. כשהם מקבלים חיפוי מהטנקים, המסוקים והמזל"טים של צה"ל השתלטו הכוחות המיוחדים האמריקנים על מרכז בית לחם ובמבצע צבאי שערך חמש שעות חילצו את כל בני הערובה והאזרחים בעלי נתינות זרה שנמצאו בבית לחם.

אבל צריך וכדאי לדעת עוד עובדה אחת. אנשי הכוחות המיוחדים האמריקנים נמצאים כאן ומשתתפים כאן בעוד פעולה צבאית אחת שהמקורות הצבאיים של תיקדבקה מעריכים שהיא זו שתקבע את גורל מערכת חומת מגן. המרדף אחר מרואן ברגותי, תאופיק טיראווי וראשיד אבו שבאק, הוא במידה רבה מרדף אחר אנשים וצללים של העבר. בימים האחרונים עורכים הישראלים והאמריקנים בישראל ובשטחים, מרדף אחר גורמי טרור אחרים, שהצליחו לחדור לישראל והמהווים את הכוחות המיוחדים של יאסר ערפאת. במילים אחרות, ההתמודדות הצבאית האמיתית נערכת עכשיו בין הכוחות המיוחדים הישראלים והכוחות המיוחדים האמריקנים לבין הכוחות המיוחדים של יאסר ערפאת המורכבים מאלמנטים של לוחמים פלסטינים מלבנון, לוחמי אל קעידה ולוחמי חיזבאללה.זה הוא הקרב האמיתי והמכריע שמתחולל במלחמת חומת מגן, ולא חילופי האש המתנהלים במרכזי הערים הפלסטיניות.
תיקדבקה אינו יכול לפרסם, בינתיים, פרטים נוספים על מרדף-קרב זה ועל הכוחות המעורבים בו מהצד הפלסטיני ולא מהצד האמריקני והישראלי. כל מה שתיקדבקה יכול לומר כי כאשר הקרב הזה יסתיים, יתברר גודל ועוצמת האיום שיאסר ערפאת תלה בימים אלה מעל לראשה של מדינת ישראל. הרבה מעבר לגלי המתאבדים המתפוצצים.
כן יתברר כי זה היה אחד הקרבות הגדולים, ואחד המכריעים בשלב זה של המלחמה עולמית בטרור. בשלב זה עדיין לא הושגה הכרעה בקרב ועדיין עוד לא ברור באם הכוחות המשתתפים בו יצליחו למנוע את אנשי הטרור מלבצע את משימתם. לתוצאות הקרב הזה ממתינים נשיא ארצות הברית ג`ורג בוש, ראש הממשלה אריאל שרון, יאסר ערפאת ושאר מנהיגי המזרח התיכון. עד אז לא יעשה שום צעד מדיני. זו הסיבה מדוע הנשיא ג`ורג בוש, קולין פאוול ודולנד רמספלד, יוצרים, ממש בגופם, מול כל העולם, כולל גורמים לא מעטים בתוך ישראל עצמה, את מרווח הזמן הדרוש לפעולה הצבאית הישראלית.

Print Friendly, PDF & Email