המרוץ המודיעיני בין בוש לזרקאווי מי יחסל את מי.

המקורות בעיראק של תיקדבקה מדווחים בלעדית כי בוש עמד לבקר בעיראק מיד לאחר ביקורו של ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר ב-22.5, אולם המודיעין האמריקני שעקב כבר אז אחר מוסאב זרקאווי, גילה כי מפקד אל קעידה בעיראק הורה לאנשיו להתייחס אל ביקורו של בלייר בבגדאד כאל חזרה כללית לקראת התנקשות בחייו של בוש. עתה, ביום ג` 13.6, 6 ימים לאחר חיסולו של זרקאווי, הגיע בוש לבגדאד. אולם גם עתה לא ברור כיצד הגיע לידי אל קעידה המידע המודיעיני המסווג ביותר בעולם המערבי על תנועותיהם של הנשיא האמריקני וראש ממשלת בריטניה. הפרטים הבלעדיים האלה פורסמו בגיליון שבועון מס` 255 דבקה-נט-וויקלי מה-26 למאי. אנו מביאים את עיקרם.
בתקשורות האלקטרוניות המוצפנות של אנשי מוסאב זרקאווי בעיראק עוברים בשבועיים האחרונים מסרים המדברים על ההתנקשות הקרובה של ארגון אל קעידה בעיראק בחייו של הנשיא ג`ורג בוש. המקורות ללוחמת טרור והקשבים לנושאי אל קעידה של דבקה-נט-וויקלי מוסרים כי במסרים נאמר כי הנשיא ג`ורג בוש מתכנן בזמן הקרוב ביותר לבוא לביקור פתע אצל החיילים האמריקנים בעיראק ואצל הממשלה העיראקית החדשה בראשותו של נורי אל-מליקי, וכי אל קעידה השלים כבר את ההכנות להתנקש בחייו במהלך הביקור.
האיום של אל קעידה על נשיא ארצות הברית לא היה חדש והוא קיים מיום כניסתו של בוש לבית הלבן בינואר 2001, אולם מה שמדאיג ביותר הם הסימנים המופיעים במסרים והמצביעים על כך כי בידי אנשי מוסאב זרקאווי ישנו מידע מודיעיני רב על תנועותיהם וסידורי הביטחון של אישים מערביים הנכנסים ויוצאים מבגדד. מידע על תנועותיהם של מפקדים צבאיים אמריקנים בעיראק, במפרץ, ובארצות המזרח התיכון. בייחוד נראה כי לאנשי זרקאווי יש מידע רב על סידורי הביטחון ועל הממונים על הגנת האזור הירוק בבגדאד, המשמש מרכז השלטון העיראקי, והמפקדה האמריקנית בעיראק. כמו כן יש בידיהם מידע על חברי ממשלת עיראק, עוזריהם, ומשפחותיהם.
בדבר זה אפשר היה להיווכח כבר ביום שלישי 16.5 באמצע שבוע שעבר, כשאר במסרים האלקטרונים הועבר מידע שאמר כי ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר עומד לערוך בעוד כמה ימים ביקור פתע בבגדאד, וכי על כל הכוחות של אל קעידה באזור הבירה העיראקית להיכנס מעכשיו למצב של כוננות עליונה. ביום שישי ושבת 19 ו-20.5 נמסר במסרים לא רק התאריך המדויק בו יגיע טוני בלייר לבגדאד, יום שני 22.5, אלא גם הזמן של הגעתו לאזור הירוק באמצעות מסוק, וזמני פגישותיו של ראש ממשלת בריטניה עם נשיא עיראק ג`אלל טלאבאני, ועם ראש הממשלה נורי אל מליקי. מהמידע הזה עלתה האפשרות כי אם מוסאב זרקאווי היה רוצה בכך כוחותיו בבגדאד, או כוחות גרילה אחרים שאל קעידה היה פונה אליהם, יכלו להפגיז את נקודות הביקור של טוני בלייר באזור הירוק.
אולם המסרים הדגישו במפורש כי על אנשי אל קעידה לנצור את נשקם, לא להעביר כוחות בזמן הביקור מנקודה לנקודה, אלא רק לעקוב אחר הביקור וסידורי הביטחון הנלווים אליו. באחד המסרים נאמר כי `הצלבנים` האמריקנים רק מחכים שאנשי אל קעידה יבצעו תנועות כלשהן, כדי לאתר אותם ולסמן אותם כמטרות.
מהטון במסרים עולה כי מפקדי אל קעידה מציגים את ביקור טוני בלייר בבגדאד, כביקור הכנה לקראת ביקורו הקרוב של ג`ורג בוש. וכפי שהאמריקנים מנצלים ביקור זה לעריכת מעין חזרה כללית לקראת ביקורו של בוש, כך אלקעידה צריך להתייחס אליו. כלומר על אנשי אל קעדיה שהמוכנים להתנקש בנשיא בוש לעקוב אחר טוני בלייר ולתרגל פגיעה בו כאילו המדובר בנשיא בוש.
הקשבים שלנו אחר תנועות והתנועות האלקטרוניות של אל קעידה מוסרים כי המסרים באו משני מקורות. מקור תשדורת אחד היה בסמארה במרכז עיראק. מרכז שליחת מסרים שני היה באזור אל קאיםם במערב עיראק בסביבות העיר קאים.
המידע הסודי שישנו בידי אל קעידה על תנועותיהם וסידורי הביטחון הקשורים בשני המנהיגים המערביים המרכזיים העומדים בראש המלחמה בעיראק ובטרור, חוזרת ומעלה את השאלה המטרידה מאז ספטמבר 2001, איך נמצא ומגיע לידי אל קעידה מידע מודיעיני בין הרגישים ביותר הקיים במערב. המקורות המודיעיניים של דבקה-נט-וויקלי מציינים כי אפשר וצריך להניח כי חלק מהמידע הזה הגיע ממקורות צבאיים ומודיעיניים עיראקים, שחלק הגדול חדור בסוכני אל קעידה. אולם במידע שישנו בידי אל קעידה על ביקורו הקרוב של בוש ועל הביקור שכבר התקיים של טוני בלייר היו פרטים שלא הועברו לשום גורם בעיראק מלבד גורמים אמריקנים ובריטים.

Print Friendly, PDF & Email