המשטרה מתקשה לשלוט במתרחש בירושלים. התפרעויות פלסטיניות קשות לפנות בוקר גם במשולש. שריפות רבות. לפחות 10 יהודים פצועים

התפרעויות קשות בשכונות ירושלים בצפון, מזרח ודרום העיר, ובעיר העתיקה, לפנות בוקר, ביום א' 6.7. שריפות רבות מתחוללות מבקבוקי תבערה. בעיר העתיקה תקפו פלסטינים אישה יהודיה שנפצעה קל. בעלה שהיה חמוש פתח באש  והמתפרעים נמלטו.  לפחות 10 ישראלים, ביניהם שני ילדים, נפצעו קל ברחבי העיר וליד מעלה אדומים, כאשר אוטובוסים הותקפו באבנים.  קיים צפי להחמרת המהומות בשעות הקרובות.  הפלסטינים חותרים להחרפת המהומות, ובמשטרה אומרים, כי זו רק שאלה של זמן, עד שמספר אנשים ייהרג, או כמות גדולה של אנשים תפגע. 
בשכונת נוף ציון במזרח ירושלים התלקחו שני כלי רכב ונשרפו כליל מבקבוקי תבערה. שריפה גדולה פרצה בשכונת הר חומה מבקבוקי תבערה שהפלסטינים הטילו. לפחות 4 צוותי כיבוי  עוסקים בכיבוייה.דליקה פרצה גם בבית בשוכנת גילה לאחר שהוטלו לעברו בקבוקי תבערה. התפרעויות וידויי אבנים ובקבוקי תבערה, ישנם גם ליד כביש 443, בצומת  גבעת זאב, מסביב ובתוך מחנה עופר לעצירים פלסטינים. לפנות בוקר המשיכו הפלסטינים לפרק פסים וציוד אחר של הרכבת הקלה, כאשר למשטרה אין מספיק כוחות לעוצרם.    
התפרעויות נמשכו ביום א' לפנות בוקר גם ביישובי הערבים במשולש, קלנסווה, טייבה, אום אל פאחם, באקה אל גרבייה, כאשר הפלסטינים מנסים לחסום צירי תנועה מרכזיים, והמשטרה מצליחה לעת עתה להשאירם פתוחים. 
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי מהתפשטות המהומות והתגברות האלימות שבהן, הולך ומסתמן כי מדיניות ההבלגה, או כפי שבמשטרה מכנים זאת 'ההכלה' של המשטרה בירושלים ובמשולש, הדומה מאוד למדיניות של צה''ל ברצועת עזה, ואשר מטרתה הייתה  לתחום את ההתפרעויות לכמה נקודות מועטות, בתקווה, כי כך תושג שליטה עליהן נכשלה, ובמקום זה  המהומות רק התפשטו לחלקים אחרים של העיר וביישובי הערבים במשולש ובוודאי עירון.
גם הרעיון המרכזי אליו הגיעו הצמרות המדיניות והביטחוניות של ישראל בדיוניים אשר קיימו במשך השבת, לפיו צריך לפעול לניתוק האירועים הביטחוניים ברצועת עזה ומסביבה, לאירועים בירושלים ובקרב ערביי ישראל, נכשל  עוד במוצאי שבת.
בשעה שבירושלים ובמשולש המהומות רק החלו, הופגזו באר-שבע, אשקלון ואופקים, בטילי 'גראד'. 
הניסיון של הממשלה וצה''ל להעמיד פנים, כאילו מדיניותם מצליחה, ולכן ביום א' הלימודים ופעילויות הקיץ כולל הקייטנות, בכל שכונות ירושלים, באשדוד, אשקלון, אופקים ובאר שבע יתקיימו כסדרם, עוררה זעם רב בקרב ראשי העיריות וההורים. באשקלון ובאשדוד העיריות ביטלו  כיתות קיץ וקייטנות רבות. הורים רבים החליטו שלא לשלוח את ילדיהם אליהן.         

 

Print Friendly, PDF & Email