המשמעות של תקיפת טילי השיוט על המטה שמסביבו של מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה הגנרל חאג'זאדה

כאשר ספינות מלחמה משגרות ממזרח הים התיכון, ביום א' בלילה 22.12, שלושה או ארבעה טילי שיוט  לעבר המפקדה האווירית האיראנית בעיירה הסורית עקרבא Aqraba, שמדרום לדמשק, ובתקיפה הזאת נהרגים, או נפצעים, לפי המקורות הסוריים, 'שלושה זרים', כלומר, אנשי צבא איראניים.
וכאשר שמו של מפקד חיל החלל (האוויר) של משמרות המפכה האיראנים הגנרל אמיר עלי חאג'זאדה General Amir-Ali Hajizadeh מוזכר, 'כאחד הזרים' שנפגעו.
ואם סוכנות הידיעות האיראנית 'איראנא'  The Islamic  Republic News Agency-IRNA, מפרסמת מיד הודעה לפיה כתבים שלה שבדקו את המצב מצאו את הגנרל חאג'זדאה  'במצב בריאות מושלם' is in perfect health, סימן שמשהו גדול מאוד מתרחש במלחמה נגד משמרות המהפכה האיראניים בסוריה.

הידיעה האיראנית מדברת על תקיפה שבוצעה מאזור אתר הקבורה המקודש לשיעיים  סאיידאה זינאב Seyyeda Zeinab, דרומית לדמשק ועד לבסיס האווירי T-4 שליד חומס.

זה שהגנרל חאג'זדאה לא נפגע, ומי שנפגעו היו קצינים בכירים אחרים של חיל האוויר של משמרות המפכה איננו משנה דבר מעצם המסר-האיתות שנשלח אל הגנרל האיראני.  להפך, היא מחריפה אותו.
המסר הוא: 'אנחנו יודעים בדיוק על תנועותיך והיכן אתה נמצא' 'זוהי אזהרה אחרונה'.
מאחר והגנרל חאג'זדאה  הוא האיש אשר תכנן והוציא לפועל בדייקנות  ובמקצועיות רבה, את תקיפת טילי השיוט והמל"טים המתפוצצים על שדות הנפט העיקריים של סעודיה ב-14 לספטמבר השנה, פעולה איראנית שקיצצה לתקופה קצרה את תפוקת הנפט  הסעודי ב-50 אחוז, נראה כי מי שתקף את המטה שמסביבו של הגנרל אמיר עלי חאג'זאדה מאותת לו, כי הגורם הצבאי והמודיעיני הזה לא יאפשר לו לבצע תקיפה נוספת במזרח התיכון-נוסח התקיפה שהוא ביצע על שדות הנפט הסעודים.
זאת לא אומר שהגנרל אמיר עלי חאג'זאדה לא ימשיך לנסות ולתקוף מטרות נוספות במזרח התיכון-ובייחוד בישראל. אבל זה גם אומר, כי עכשיו לאחר שהוזהר, בפעם הבאה לא יהססו מלפגוע בו.
כך או כך ברור, כי העימות בין ארצות הברית וישראל מצד אחד, ואיראן מהצד השני, עלה וטיפס מדרגה דרמטית, כאשר כל צד מוכן לפגוע במטרות מרכזיות-אסטרגיות של הצד השני.     
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות