המתיחות בין ארה"ב וצפון קוריאה לשיא. טראמפ מכנס פגישת תדרוך סגורה של כל חברי הסנט עם הצמרת הביטחונית האמריקנית

הנשיא דונלד טראמפ מכנס, ביום ד' 26.4 אחה"צ בבית הלבן ׁׁ,( שעה 20:00 בערב לפי שעון ישראל ), פגישה סגורה יוצאת דופן אליה הוזמנו כל 100 הסנטורים חברי הסנט משתי המפלגות הרפובליקנים והדמוקרטים.  מניחים כי בפגישה הנשיא יציג את מדיניותו כלפי צפון קוריאה.
ביום ג' 25.4 פיוניאנג חוגגת את יום השנה ה-85 לייסוד הצבא הצפון קוריאני.
בוושינגטון, ובבירות אחרות בעולם קיים חשש, כי שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און  Kim Jong Un, ינקוט בצעד הפגנתי מניסוי גרעיני ועד שיגור טילים בליסטיים המטרה להפגין את עוצמתו הצבאית.
בימים האחרונים הגבירה פיונגיאנג את איומיה כלפי ארצות הברית. ביום שני 24.4, חזרו כלי תקשורת צפון קוריאניים ואיימו 'כי צפון קוריאה תמחק "wipe out" את ארה"ב באם זו תפתח במלחמה נגדה.
צילומי לוויין של אתר הניסויים הצפון קוריאניים מראים, כי ההכנות לשיגור טיל בינ-יבשתי נמצאות בשלבים הסופיים שלהם an ICBM launch is in its “final stage”.
הנשיא טראמפ דיבר פעמיים בימים האחרונים עם נשיא סין צ'י ג'ינפינג Xi Jinping, בקשר  להמשך איומיה הצבאיים של פיונגיאנג.
הנשיא הסיני הדגיש את התנגדותה של סין לתוכנית הגרעינית הצפון קוריאנית, והביע תיקווה כי שני הצדדים-ארה"ב וצפון קוריאה תנהגנה באיפוק.
צפון קוריאה הגיבה בזעם רב על העמדה הסינית הזו, והאשימה, ביום ג', את ב'ייגין-בהאשמה ללא תקדים-לפיה המשטר הסיני 'רוקד לפי המנגינה של אחרים' dancing to the tune of others.
צפון קוריאה גם הזהירה את סין כי להתנהגות כזו יכולות להיות 'תוצאות קטסטרופליות'.
בארוחת צהרים שהנשיא טראמפ ערך, ביום ב', בבית הלבן לכל 15 נציגי המדינות במועצת הביטחון, כולל רוסיה וסין, נשמע טראמפ מאוד נחרץ בדעתו לפעול נגד צפון קוריאה.
טראמפ אמר לשגרירים, כי צריך להטיל סנקציות נוספות על פיונגיאנג 'משום שהסטוס קוו בצפון קוריאה איננו מקובל' ( כלומר, אינו יכול להמשך ). The status quo in North Korea is also unacceptable.
'זה הוא איום ממשי לעולם' המשיך הנשיא טראמפ, 'באם אנחנו רוצים לדבר על כך או לא.' צפון קוריאה היא בעיה עולמית גדולה שאנחנו צריכים לבסוף לפתור אותה'.
This is a real threat to the world, whether we want to talk about it or not. North Korea is a big world problem and it's a problem that we have to finally solve.
בפגישה ביום ד' יופיעו לפני הסנטורים הנשיא, סגן הנשיא מייק פאנס Mike Pence, שר ההגנה ג'ים מאטיס Jim Mattis, שר החוץ רקס טילרסטון Rex Tillerson, ראש שירותי המודיעין האמריקנים דן קוטס Dan Coats, וראש המטות המזוינים האמריקניים הגנרל ג'וזף דאנפורד   Gen. Joseph Dunford .
סגן הנשיא פאנס מקצר את ביקורו באסיה וחוזר מיד לוושינגטון, כדי להשתתף בפגישה

 

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “המתיחות בין ארה"ב וצפון קוריאה לשיא. טראמפ מכנס פגישת תדרוך סגורה של כל חברי הסנט עם הצמרת הביטחונית האמריקנית

 • אפר 25, 2017 @ 6:15 at 6:15
  Permalink

  טראמפ עושה מסיבת נצחון לפני שהתחילה המלחמה בשחצנות מלאה, אבל לפי הכרזת צפון קוריאה נאמר וזה חשוב מאוד, אנחנו יכולים לפגוע לא רק בבסיסים אמריקאים וגם לפגוע באמריקה עצמה!!! וזה יכול להתפרש שהצוללות שלהם כבר הגיעו לחופי אמריקה ויהיה פה הפתעה גדולה

 • אפר 25, 2017 @ 6:45 at 6:45
  Permalink

  אין מילה " באים" בשפה העברית
  כתבכם מרבה להשתמש בה וזה מזלזל בשפה ובקוראים
  פשוט לכתוב אם ולא באם
  תודה

 • אפר 25, 2017 @ 9:24 at 9:24
  Permalink

  דבר אחד בטוח, טראמפ לא מתחמק מהבעיות כמו אובמה ואירופה

 • אפר 25, 2017 @ 16:01 at 16:01
  Permalink

  טראמפ התבטא בעבר שהוא לא חושב שעל ארה"ב להימנע משימוש בנשק גרעיני אם תיהיה הצדקה לכך.
  אם תפרוץ מלחמה אני מעריך שארה"ב תמחק את צפון קוריאה עם נשק גרעיני טקטי.
  לקשקשן מקוריאה הצפונית יש 6 פצצות גרעיניות הוא באמת לא רוצה להתחיל במשהו שכולם יודעים איך הוא ייגמר וזה על ידי מחיקת המשטר שם.

  הסינים מבינים את זה (ואת מה שרשמתי במשפט סיכום) ולכן מטילים סנקציות על קוריאה הצפונית ולחץ רב על המשטר. לפי דעתי קים ג'ונג און יעשה מה שהוא צריך לעשות כדי לצאת ידי חובה ולא באמת יתחיל מלחמה.

  מה שכן אם תתחיל מלחמה שכזאת יש סכנה שהיא תדרדר למלחמת עולם כי בניגוד לסוריה (שמעניינת את הרוסים בערבון מוגבל) לקוריאה הצפונית יש גבול משותף עם הרוסים והסינים. אף אחת מהמדינות האלו לא רוצה שיהיה שלטון פרו אמריקני על הגבול שלה.

 • אפר 25, 2017 @ 19:33 at 19:33
  Permalink

  בניגוד לשליט יפן, שליט צפון קוריאה לא יכנע לאחר עיר אחת שתמחק. האמריקאים יצטרכו לפגוע בו ובכל התשתית בצפון קוריאה כדי לנצח.

 • אפר 25, 2017 @ 21:04 at 21:04
  Permalink

  כשם שהבטוי
  "באם "
  אינו קיים בעברית כך גם הבטוי
  "במדה ו…" אינו קיים

  אינו קיים

 • אפר 25, 2017 @ 22:59 at 22:59
  Permalink

  שימו לב!!!
  בזמן שאמריקאים עסוקים עם צפון קוריאה,
  חיל אוויר הטורקי תקף את כוחות הכורדים בצפון סוריה שנלחם נגד ISIS ובעיראק ולא ראיתי את זה כתוב בשום מבזק,
  זה מסביר יפה מאוד אם מי יש לנו עסק- וכמה חשוב להיות חזקים- מה מצפה לנו בעתיד- ואיזה טעות גדולה עשו מנהיגי ישראל שבקשו לעשות שלום עם עמלק!!!!

 • אפר 26, 2017 @ 7:58 at 7:58
  Permalink

  ארה"ב יכולה למחוק את צפון קוריאה בכמה שעות. מה כבר היא יכולה לעשות? נניח שהיא תשחרר 6 פצצות גרעין לדרום קוריאה או ליפן – זה צעד כואב מאוד אבל פשוט יגרום לצפון קוריאה להיכחד מהמפה. ואם הוא יעצבן את הרוסים או הסינים, אז בכלל אין מה לדבר. ויכול להיות שטוב שהדברים מתגלגלים לכיוון הזה, כי הגיע הזמן ממזמן להעלים את הליצן ואת המשטר שלו מן העולם.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות