הניצחון הדחוק של ציפי ליבני. ספק אם תוכל לייצב את הקואליציה או להרכיב ממשלה.

תיקדבקה: ציפי ליבני: ניצחתי בבחירות. שאול מופז: אין ניצחון בבחירות. אבל התקשר הבוקר ( יום ה' 18.9), לליבני לברך אותה על ניצחונה. בגלל התוצאה הצמודה, ספק באם ליבני תצליח לייצב את הקואליציה, או להקים ממשלה חדשה.
קודם לכן אמרו אנשי מופז כי הוא דורש ספירה מחודשת, או עריכת בחירות חדשות. יו"ר וועדת הבחירות הכריז על ניצחון ליבני, בעוד שהוועדה עצמה התפרקה. מטה הבחירות של 'קדימה' התפרק לפנות בוקר (יום ה' 18.9) מבלי שהוכרז על תוצאת הבחירות למנהיגות המפלגה, ומי המנצח. יו"ר המטה הוא שהכריז על ניצחונה של ליבני. במקום פער של 10 אחוז לטובת ציפי ליבני, כפי שהמדגמים צפו, ולפי התוצאות האחרונות יש רק פער של 431 קולות מצביעים לטובת ליבני. מחנה שאול מופז אומר כי מדובר ברוב של קול אחד בלבד, ודורש ספירה חוזרת של הקולות ושקל לפנות לבתי המשפט כדי לערוך את הבחירות מחדש.
שוב הצליחו מומחי ואשפי משאלי דעת הקהל לכפות את רצונם, ועתה צריך לומר גם את בורותם על מדינה שלמה, כאשר הכריזו פה אחד ביום ד' 17.9 כי ציפי ליבני ניצחה בפריימריס ב'קדימה' ברוב גדול של כ-10 אחוז את שאול מופז, לאחר שקבלה למעלה מ-47 אחוז מקולות הבוחרים, לעומת מופז שקיבל רק 37 אחוז. 7 שעות לאחר מכן ביום חמישי 18.9, בשעה 5:15 לפנות בוקר התברר כיצד הם תעתעו בנו.במקום הפרש של 12 או 10 אחוז לטובת ציפי ליבני, יש במציאות רק הפרש לטובתה של בין 1 אחוז, או כמה עשירות האחוז, לפי טענת מחנה מופז.
במילים אחרות, ציפי ליבני לא נצחה ברוב ברור ומוחץ, כפי שכל מקהלת השדרים, והפרשנים מיהרה להודיע, ושאול מופז לא הובס בבחירות. לפי הספירה האחרונה של הקולות ליבני קיבלה 16.934 קולות. שאול מופז קבל 16.555 קולות. אנשי מופז אומרים כי, לא יכול להיות שראש מפלגה או ראש ממשלה ייבחר על חודו של קול אחד, וכי הארכת הבחירות בחצי שעה נוספת, הפכה אותן ללא חוקיות. למרות זאת, הכריזה ליבני, ביום ה' בשעה 6:15, על 'נצחונה'.
לאחר שהציבור הישראלי הולעט במשך השבועות האחרונים על ידי התקשורת הישראלית, ומשאלי דעת קהל, כי הבחירות ב'קדימה' יקבעו מי יהיה ראש הממשלה הבא, התברר ביום ה' 18.9, כי 'קדימה' היא לא רק שאיננה מפלגת שלטון, ומפלגה קטנה ביותר שאין לה כל השפעה בציבור הישראלי, אלא שמעתה היא גם מפלגה מפולגת שאיננה מסוגלת להכריע מי המנהיג שלה.
למרות דברי ליבני לפנות בוקר, עתה עומדת לפני מנהיגי המפלגה, ציפי ליבני, שאול מופז, אבי דיכטר, ומאיר שיטרית, לא השאלה מי מהם יהיה המעומד לראשות הממשלה, אלא כיצד הם יצליחו לאחד את המפלגה המפולגת הזו.
למצב זה יש לפחות 3 השלכות רבות ועמוקות על המתרחש בפוליטיקה הישראלית.
1. שום מפלגה גדולה או קטנה בישראל לא תכיר ב'קדימה', ובוודאי שלא בציפי ליבני כמועמדת להרכבת ממשלה חדשה.
2.כל המפלגות וראשיהן, יחכו לסיום הקרב בין ליבני ומופז, שיתנהל כנראה בבתי המשפט. אפשרות אחרת היא כי המפלגות לא יחכו לסיום הקרב, אלא יחליטו להרכיב ממשלה בלי 'קדימה' המפוצלת והמפולגת.
2. הקרב המתמשך הצפוי בין ליבני ומופז, גם אם מופז יחליט לא לערער ולקבל את ניצחונה של ליבני כעובדה מוגמרת, יכול לקרב את 'קדימה' אל פילוג. התפתחות כזו יכולה להביא לשינויים מרחיקי לכת בנוף הפוליטי הכללי הישראלי, כאשר המחנות השונים והיריבים ב'קדימה' מצטרפים למפלגות אחרות.
3.אם זה המצב הפנימי 'בקדימה', ישראל הולכת לקראת תקופה ארוכה של אי יציבות פוליטית ושלטונית.
5. להצבעה בקלפיות שפוזרו בלמעלה מ-100 נקודות ברחבי המדינה,לא טרחו להופיע עד סיום ההצבעה לא יותר מאשר מ-48 אחוז מכלל בעלי זכות הבחירה. במילים אחרות מתוך 74.000 שנרשמו כחברי המפלגה הצביעו רק 35.520 איש. זה סימן לאשר עומד להתחולל בבחירות הבאות לכנסת, כאשר אחוז גבוה מאוד של בעלי זכות בחירה ימנעו מללכת לקלפיות להצביע. בכמות קטנה כזו של בוחרים, רק מניפולציה פוליטית תוכל להשאיר את ציפי ליבני כראש הממשלה. ההנחה היותר סבירה היא, כי בחודשים הקרובים תערכנה בישראל בחירות כלליות.

Print Friendly, PDF & Email