הנשיא באשר אסד, הקשיב במשך שעתיים לדיווחו של איבריהם (אייב) סולימן, שביקר בישראל.

בלעדי ומיוחד למקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה: איבריהם (אייב) סולימן איש המודיעין הסורי ושליחו של הגנרל מוחמד נאסיף, היועץ לביטחון לאומי הסורי, שביקר בישראל והשתתף בישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת ב-12.4, הגיע ביום חמישי 3.5, מוושינגטון לדמשק, ולמחרת, ביום ו' 4.5, נפגש בפעם הראשונה עם הנשיא בשאר אסד. סולימן דיווח לו במשך קרוב לשעתיים על ביקורו בישראל. המקורות שלנו מוסרים כי אייב סולימן מסר לאסד דו"ח מפורט על פגישותיו החשאיות בישראל, על ישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ועל ההתרשמות שלו מהאישים הישראלים השונים אתם נפגש ושוחח. בפגישה נכח הגנרל מוחמד נאסיף. מיד לאחר הדיווח שמסר לאסד, יצא אייב סולימן אל לשכתו של סגן נשיא סוריה פארוק-א-שרע, שם הוא חזר על דיווחו. המקורות שלנו מציינים כי פגישתו של אייב סולימן עם אסד, התקיימה 24 שעות לאחר פגישתם ביום ה' 3.5, של שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס, ושר החוץ הסורי ואליד מועלם בשארם-א-שייח'. עוד מוסרים המקורות שלנו כי אייב סולימן לא נשאר בדמשק, ומיד לאחר הדיווחים, הוא המריא בשבת בבוקר 5.5, בדרכו חזרה לוושינגטון.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי פגישה בדרג כזה בין איש מודיעין סורי בדרג כזה ובין נשיא סוריה היא אירוע נדיר ביותר, והיא מדגישה את החשיבות שהנשיא אסד ייחס לנסיעתו של אייב סולימן לישראל.
ב-12.4 כאשר סולימן הגיע לישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת פרסם תיקדבקה ידיעה תחת הכותרת 'עלייתו המטאורית של הסוכן הסורי איברהים (אייב) סולימן…בירושלים.' הקישו כאן לקריאת הידיעה המקורית. בידיעה כתבנו (ציטוט) כי איברהים סולימן, כמובן אף פעם לא פגש או שוחח ישירות לא עם הנשיא חפאז אסד האב, ולא עם בנו הנשיא הנוכחי באשר אסד, ואין לו כל מושג מהם חושבים. רוצים, רצו לבצע בעבר, או רוצים לבצע כיום. אבל דבר אחד הבין סולימן מפגישותיו המרובות עם הישראלים, כי ארץ הזדמנויות הבלתי מוגבלות, והארץ בה מוגשם באמת החלום האמריקני, היא לא ארצות הברית אלא ישראל.
כי בעוד איזה ארץ בעולם, היה סוכנו האישי של סוכן מודיעין סורי מוכנס לטרקלין של וועדת החוץ והביטחון של פרלמנט של מדינה זרה? (סוף ציטוט.) בסוף שבוע שעבר התברר, כי הביקור בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת הקנה לאייב סולימן, את הכרטיס והזכות לפגוש בפעם הראשונה את נשיאו פנים מול פנים ולדווח לו ישירות.
עוד מוסרים המקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה כי הנשיא באשר אסד והצמרת הסורית, התאכזבו קשה מפגישתם של שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס ושר החוץ הסורי ואליד מועלם,בשארם-א-שייח'. חוגים סוריים בדמשק התלוננו כי רייס התנהגה בקשיחות רבה בשיחה ולא הראתה לפי הגדרתם, 'אפילו סדק דק של נכונות אמריקנית לפשרה כל שהיא בנושאי עיראק, לבנון, הקמת בית המשפט הבינלאומי שישפוט את החשודים ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר ראפיק חארירי, והפלסטינים.

Print Friendly, PDF & Email