הנשיא בוש התחמק מלענות לשאלות, במסיבת עיתונאים בבית הלבן, אם דו"ח המודיעין האמריקני יביא לשינוי במדיניותה של ארצות הברית כלפי איראן.

מקורות תיקדבקה בוושינגטון: מול שאלות עוינות של כתבי הבית הלבן שהמטירו על נשיא ארצות הברית ג'ורג בוש שאלות, ביום ג' 4.12 , איך הנשיא מצפה שהעולם יאמין עוד לארצות הברית ולשירותי המודיעין שלה, לאחר שלפתע פתאום מתברר מהערכת המודיעין האמריקני כי איראן איננה מפתחת נשק גרעיני, אמר בוש, כי איראן הייתה, היא עכשיו, ותהייה בעתיד מדינה מסוכנת, וכי האופציה הצבאית האמריקנית לא הורדה מהשולחן. בוש הדגיש כי לאיראן יש תוכנית גרעינית סודית, והסכנה היא כי היא תעביר את הידע שלה מהתוכנית האזרחית לתוכנית הצבאית. זה השלב אותו העולם צריך למנוע. הנשיא התחמק מלענות על שאלה אם לאור דו"ח המודיעין האמריקני, וושינגטון תשנה את מדיניותה כלפי איראן.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: קשה להאמין כי נשיא ארצות הברית ויועציו, הם עד כדי כך נאיביים, להאמין כי שתי התוכניות הגרעיניות האיראניות, האזרחית והצבאית אינן קשורות ביניהן, אינם מעבירות ביניהם את המידע והחומרים שברשותן, ואינן שואפות להשיג את אותה מטרה, והיא פיתוח נשק גרעיני. ונקודה ישראלית בדבריו של הנשיא. בוש טען בפני העיתונאים כי הוא קבל דיווח על דו"ח המודיעין רק בשבוע שעבר, לאחר שהסתיימה וועידת אנאפוליס. ראש הממשלה אהוד אולמרט חזר ביום ג' 4.12, כמה פעמים על כך כי ראשי הממשל האמריקני עדכנו אותו בנאמר בדו"ח בזמן שהיה בארצות הברית.
בינתיים, איראן מנצלת את פריצת הדרך בינה ובין ארצות הברית בנושא הגרעיני. ראש צוות המו"מ ומתן הגרעיני האיראני סעיד גא'לילי Saeed Jalili , הגיע ביום ג' 4.12 למוסקבה, לפגישה עם נשיא רוסיה ודלמיר פוטין. הדבר מעיד כי המדובר לא רק ברעידת אדמה פוליטית-מדינית אמריקנית, אלא בזעזוע בינלאומי, שייעצב מחדש את מדיניותן של מדיניות רבות, בנושא הגרעין האיראני.

Print Friendly, PDF & Email