הנשיא ביידן: 'אני מסכים להגדרה שהנשיא פוטין הוא רוצח ללא נשמה'. השלכות בינלאומיות חמורות להתבטאות של נשיא ארה"ב. חזרה למלחמה הקרה

תדהמה בוושינגטון ובמוסקבה.
במהלך ראיון בוקר בטלוויזיה בתחנת ABC, ביום ד' 17.3, הדהים נשיא ארצות ג'ו ביידן את מראיינו  ג'ורג סטפנופולוס George Stephanopoulos, מי שהיה פעם דובר הבית הלבן בתקופת הנשיא קלינטון), בהגדירו את נשיא רוסיה 'כרוצח ללא נשמה' killer with no soul.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון ובמוסקבה מציינים, כי מדובר בהתבטאות חמורה, אשר במשפט קצר אחד החזירה את המלחמה הקרה שבין שתי מעצמות העל.  אין ספק, כי פוטין לא יעבור בשתיקה על התבטאות כזו, ועל איומיו של הנשיא ביידן כלפיו, והוא יזום שורה של פעולות באזורים שונים אשר יפגעו בנשיא ביידן בארצות הברית.

להלן מהלך הריאיון של הנשיא ביידן:

ביידן נשאל על דו"ח המודיעין האמריקני אשר פורסם, ביום שלישי 16.3 שקבע, כי הנשיא פוטין אישר ופיקח אישית על שורה של פעולות חשאיות שיפגעו במעומדות לנשיאות של ביידן' ובמפלגה הדמוקרטית. Biden was asked about a US chief intelligence brief that was issued on Tuesday stating that President Vladimir Putin "authorized" and oversaw covert operations aimed at "denigrating Biden's candidacy."
הנשיא ביידן אמר למראיין, כי בשיחה שניהל עם פוטין בחודש ינואר הוא הזהיר אותו מפני תגובה אמריקנית, וכי הוא ישלם על כך מחיר.
'הייתה לנו שיחה ארוכה, אני מכיר אותו (את פוטין) יחסית טוב. We had a long talk, he and I when we — I know him relatively well.
'כאשר השיחה החלה, הוסיף ביידן אמרתי לו: אני מכיר אותך ואתה מכיר אותי'. 'אם אני אשתכנע  וזה יהיה נכון (דו"ח המודיעין על המעורבות הרוסית בבחירות), אז תהייה מוכן (לתגובה שלנו).
And the conversation started off, I said, 'I know you and you know me. If I establish this occurred, then be prepared.
כאן נשאל בדיי על  ידי המראיין ג'ורג סטפנופולוס, האם הוא מאמין כי פוטין הוא רוצח? תשובתו הייתה: 'ממם המם אני מאמין'.
When asked if Biden believes Putin is a killer, the president replied: Mmm hmm, I do.

ביידן הוסיף ואמר, כי כאשר הוא אמר לפוטין שהא חושב שאין לו נשמה, הנשיא הרוסי ענה: 'אנחנו מבינים אחד את השני'.
When I told Putin that he does not think he has a soul, the Russian President replied We understand each other.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות