הנשיא ג`ורג בוש: אנחנו והעיראקים מנצחים את המלחמה בטרור. מפקדים אמריקנים בשטח: אל קעידה השתלט על הטרור העיראקי, ועל חמש ערים במערב עיראק.

הנשיא ג`ורג בוש הופיע ביום ד` אחה"צ 28.9, בבית הלבן כאשר מצידו האחד עומדים סגן הנשיא דיק צ`ייני, ושר ההגנה דולנד רמספלד, ומצידו השני ראש המטות המזוינים האמריקנים הגנרל ריצ`רד מאיירס, הגנרל ג`ון אביזייד, מפקד המלחמה העולמית בטרור, והגנרל ג`ורג קייסי, מפקד הכוחות האמריקנים בעיראק, ואמר כי החיילים האמריקנים והעיראקים הנלחמים נגד הטרור בעיראק מנצחים אותו. הנשיא הביא כדוגמא את הריגתו של אבו עזאם, האיש מס` 2 של אל קעידה בעיראק ומפקד אל קעידה בבגדאד, על ידי כוחות אמריקנים השבוע. הנשיא הדגיש את החלק הגדל והולך של חיילים עיראקים המשתתפים במלחמה לצד האמריקנים ואמר, כי 100 גדודים עיראקים נלחמים עכשיו נגד הטרור בחלקים שונים של עיראק. בוש הזהיר מפני עלייה במעשי הטרור לקראת משאל העם על החוקה שייערך ב-15 לאוקטובר. הבעיה הגדולה של הנשיא בוש היא, כי דווקא ביום בו נאמרו דברים אלה אמרו שני מפקדים אמריקנים בכירים ביותר בעיראק, דברים כמעט הפוכים. קצין המודיעין האמריקני הבכיר ביותר בעיראק גנרל ריצ`רד זאנר Army Maj. Gen. Richard Zahner, אמר כי צריך להודות בכך, כי מוסאב זרקאווי ואל קעידה השתלטו על תנועת הטרור העיראקית והם מנהלים אותה ואת התקפותיה. גנרל אחר מפקד כוחות המרינס האמריקנים בעיראק לווטיננט-קולונל ג`וליאן אלפורד U.S. Marine commander Lt.-Col. Julian Alford אמר, כי אנשי זרקאווי השתלטו על חמש ערים במערב עיראק לאורך נהר הפרת, דוליים, חצבייה, קרבילה, וסאדא הנמצאת מערבית לאל קאים,Dulaym al Husayba, Karabila, Sada . מפקד המרינס סיפר כי אנשי אל קעידה מפנים את הערים האלה מתושביהן.
הסתירה הזאת בין דברי הנשיא, המפקדים האמריקנים, והמצב בשטח בעיראק, דומה מאוד למצב השורר בישראל, בו הדרגים המדיניים, הביטחוניים, ואחריהם התקשרות, מדווחים כי תוכנית ההתנתקות הצליחה, בעוד ראש אמ"ן מדווח, כי אנשי אל קעידה חדרו בעקבות `הצלחה` זו לרצועת עזה.

Print Friendly, PDF & Email