הנשיא טראמפ אישר העברת נשק אמריקני כבד לכורדים בסוריה. ארדואן נוקט בצעדי תגמול

נשיא ארה"ב דולנד טראמפ אישר העברת נשק אמריקני כבד לידי המיליציה הכורדית ה-YPG, כדי להבטיח ניצחון וחלק על בקרב נגד כוחות ISIS הנמצאים באזור העיר ראקא Raqqa בסוריה. כך הודיע הפנטגון, ביום ג' 10.5 בלילה. כוחות המיליציה הכורדית הנעים ביחד עם כוחות 'הצבא הדמוקרטי הסורי' SDF נמצאים עתה בעיצומו של קרב על העיר טאבקה Tabqa, הנמצאת במרחק של כ-50 ק"מ מראקא.
הפנטגון הודיע, כי צבא ארצות הברית יספק לכורדים כלי רכב משוריינים, מכונות ירייה כבדות, תחמושת ובולדוזרים.
למקורות הצבאיים של תיקדבקה נודע, כי האמריקנים דורשים במקביל מאנקרה להפסיק את כל התנועות של הכוחות הטורקיים בעיראק נגד הכוחות הכורדים , בייחוד באזור סינג'אר Sinjar.
שר ההגנה האמריקני ג'ים מאטיס Jim Mattis,שניסה להדוף מראש את זעמם של הטורקים על אספקת הנשק לכורדים אמר, כי אפשר יהיה לדון בתפקיד שצבא טורקיה ימלא במלחמה בסוריה נגד ISIS, לאחר שראקא תיכבש.
תיקדבקה: נשיא טורקיה טאייפ ארדואן הצפוי להגיע לוושינגטון ולפגוש את הנשיא טראמפ בעוד שבוע ב-16 למאי, החל נוקט בצעדים נגד ארצות הברית ובעלי בירתה באזור.
התקפתו על ישראל וקריאתו למוסלמים לעלות להר הבית בירושלים, נועדה לחבל בביקורו של הנשיא טראמפ בירושלים ב-22 למאי, באמצעות הבערת גל מהומות בירושלים ובעולם המוסלמי. כמו כן החל ארדון לנקוט צעדים נגד הכורדים בטורקיה.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי הנשיא טראמפ החליט לפעול ולחמש את הכורדים, לאחר שקיבל הבטחה ממוסקבה, שכוחות הצבא הרוסיים בסוריה לא יתמכו בפעולות של הצבא הטורקי נגד הכורדים.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “הנשיא טראמפ אישר העברת נשק אמריקני כבד לכורדים בסוריה. ארדואן נוקט בצעדי תגמול

 • מאי 10, 2017 @ 8:40 at 8:40
  Permalink

  הפעולה האמרקאנית התוצאה היגיונית מהתנהגות של ארדוגן. אבל האחרון כנראה לא מבין את זה
  הגיע זמן להגשים תוכנית חלוקה אימפריה אוטומנית ולהשאיר לטורקים רק שטח אנאטוליה.
  אילו ארדוגן יהיה בשילטון עוד 10שנים זה בכלל בר השגה.

  • מאי 10, 2017 @ 13:52 at 13:52
   Permalink

   את ההצגה האמתית מביים פוטין. ביבי מבין את זה, ולכן המכתב המדהים ששלח למוסקבה ב-9 במאי, יום הניצחון על הנאצים. רוב הציבור לא מבין את זה, ואין לביבי הזמן הפוליטי לשכנע את הציבור הרחב שדרכו נכונה.

   • מאי 11, 2017 @ 7:22 at 7:22
    Permalink

    אין ספק שהתברכנו בראש ממשלה אחראי גאון ואסטרטג שדואג לשרידות שלנו ומבין שהקיום שלנו מותנה במשחק נכון בין המעצמות כמו מאז ומתמיד
    ענק בין גמדים.

    ויש לו גם חסרונות
    אז מה!

 • מאי 10, 2017 @ 15:39 at 15:39
  Permalink

  מעניין אם ארצות הברית הסיקה שטורקיה תומכת בדאעש בסופו של יום .סיוע נשק לכורדים כמו גם התבטאותיו של שר ההגנה האמריקאי מרמזות על עצימת עיניים במקרה הפשוט או במקרה החמור יותר בשיתןף פעולה של משטרו של רדוואן עם דאעש.

 • מאי 10, 2017 @ 17:41 at 17:41
  Permalink

  לא ינום ולא ישן שומר ישראל!!!!
  נתניהו מרוב פחד נכנס למקלט אבל המעשה של טראמפ היה כמו יריקה בפרצוף של ארדוגאן!!!!

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות