הנשיא טראמפ הודיע על יציאת ארה"ב מהסכם הגרעין, ועל הפעלה מידית של סנקציות חמורות נגדה. נתניהו: צה"ל מוכן והוא חזק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע, ביום ג' 8.5, בצורה ברורה וחדה כי ארצות הברית פורשת  מהסכם הגרעין  וכי הוא מפעיל נגדה סנקציות חמורות. הנשיא האשים את איראן בהטעיה ובשקר כאשר טענה כי איננה מפתחת נשק גרעיני.
לדבריו הגילויים של המודיעין הישראלי אשר חשף את הארכיון הגרעיני בטהרן הראו את היקף ההטעיה והשקר האיראניים.  טראמפ הדגיש את מיליארדים הדולרים שאיראן קבלה לאחר שחמתה על הסכם הגרעין (ב-2015) הוצאו על הגדלת התקציב בצבאי שלה ב-40 אחוז, ועל פיתוח טילים בליסטיים.
הנשיא חזר והצהיר על עמדתו, כי לא ירשה אף פעם לאיראן להחזיק בנשק גרעיני.
בסיום דבריו הודיע טראמפ, כי שר החוץ האמריקני מייק פומפיו, נמצא בדרכו לצפון קוריאה כדי להסדיר את הסידורים האחרונים לקראת וועידת הפסגה בין טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.

עם סיום דבריו, חתם טראמפ על ההוראה הנשיאות לחדש את הסנקציות על איראן.
בכך דחה הנשיא טראמפ ידיעות ושמועות לפיהן הוא ישאיר מרווח זמן לאירופאים לנסות ולשכנע את האיראנים להכניס שינויים בהסכם הגרעין.
מיד עם סיום דבריו של טראמפ, הופיע ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בשידור מיוחד בכלי התקשורת הישראלים. נתניהו אמר, כי צעדיו ופעולותיו האמיצות של הנשיא טראמפ יתרכזו עתה בשלושה מישורים עיקריים: ביטול הסכם הגרעין. הפסקת הזרמת הכספים לאיראן, ובבלימת התוקפנות האזורית האיראנית-במיוחד בסוריה.
לאור המצב הביטחוני נתניהו הוסיף ואמר: הצבא מוכן. הצבא חזק. הצבא יראה את נחת זרועו לכל מי שינסה לפגוע בישראל.

 

Print Friendly, PDF & Email