הנשיא טראמפ ויורשי העצר של סעודיה וה-UAE יקימו השבוע ועדה לתיאום המהלכים נגד איראן. ארה"ב החליטה כבר לפרוש מהסכם הגרעין!

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ויורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, אשר ייפגשו ביום  ג' 20.3 בבית הלבן בוושינגטון, יחליטו על הקמת ועדת תיאום עליונה אמריקנית-סעודית-ואיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE, לתיאום המלכים הצבאיים והמדיניים של ארצות הברית ומדינות הנפט נגד איראן. הוועדה תורכב משני חלקים. בחלק אשר יטפל בהיבטים המבצעיים של הפעולות המשותפות של שלוש המדינות נגד איראן, ישתתפו היועצים לביטחון לאומי האמריקני, הסעודי ושל ה-UAE, בדרג אשר יקבל את ההחלטות הסופיות ישתתפו הנשיא טראמפ בעצמו, יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, ויורש העצר של ה-UAE, הנסיך מוחמד בין זייאד MbZ.
מקורות בבית הלבן אמרו ביום ג', כי טקס הקמת וועדת התיאום הזו ייערך עוד השבוע לוושינגטון, כאשר לבירת ארה"ב יגיע היועץ לביטחון לאומי של ה-UAE השייח' תחנון אל נאייאן Sheikh Tahnoon bin Zayed Al Nahyan.  פקידים אמריקנים וסעודים אמרו כי תפקיד הוועדה תהייה לעצור את התפשטות איראן במפרץ ובמזרח התיכון.
זמן קצר לאחר ההודעה על הקמת הוועדה יגיע לביקור בוושינגטון יורש העצר של ה-UAE, הנסיך מוחמד בין זיאד  Crown Prince Mohammed bin Zayed-MbZ.
המקורות של תיקדבקה: עם הקמת הוועדה העליונה האמריקנית-מפרצית לעצירת איראן, מבצע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צעד אחד נוסף קדימה בהכנות שלו לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן. מקורות בבית הלבן אומרים, כי הנשיא כבר החליט על פרישה מהסכם הגרעין, וכי עתה מתקיימים דיוניים קדחתניים שמטרתם לקבוע האם וושינגטון תכריז על הפרישה מההסכם בעוד חודשיים, באמצע חודש מאי, או שההודעה האמריקנית על הפרישה תוקדם לסוף חודש מרס, או תחילת אפריל.
המקורות אמרו, כי גם ארצות הברית, סעודיה וה-UAE בודקות עכשיו באם כוחותיהן הצבאיים מוכנים ומתואמים לקראת הצעד המדיני הזה.
המקורות שלנו מציינים, כי הוועדה העליונה שתוקם באה למעשה  למלא את החלל שייווצר במפרץ בין המדינות המהוות את ארגון ההגנה של המפרץ ה-GCC, לאחר שחלק מהן, כמו עומן וקטאר, מתנגדות לקו המדיני-הצבאי התקיף נגד איראן שמובילים יורשי העצר הסעודי וזה של איחוד נסיכויות הנפט.

 

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “הנשיא טראמפ ויורשי העצר של סעודיה וה-UAE יקימו השבוע ועדה לתיאום המהלכים נגד איראן. ארה"ב החליטה כבר לפרוש מהסכם הגרעין!

  • מרץ 20, 2018 @ 18:51 at 18:51
    Permalink

    הכול קליקבייט

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות