הנשיא טראמפ ורוה"מ נתניהו מצפים להתפתחויות דרמטיות ביחסי ישראל עם מדינות ערב בוועידת הפסגה הערבית המתכנסת בירדן

מאמץ מדיני גדול ממדים, שברובו היה חשאי, והתנהל בחמשת החודשים האחרונים, מאז דולנד טראמפ נבחר בנובמבר 2016 להיות נשיא ארצות הברית, ואשר מטרתו הייתה להתחיל  במגעי שלום בין ישראל והעולם הערבי, יגיע ביום ד' 29.3 לשיאו, עם פתיחתה של וועידת הפסגה של מנהיגי מדינות ערב שתתקיים בעמן בירת ירדן.
כלפי חוץ הוועידה תדון במלחמות הניטשות בסוריה, עיראק ותימן, ובנושאים כלכליים. אולם מאחורי הקלעים ידונו ראשי מדינות ערב ידונו בתוכניתם של הנשיא טראמפ, מלך ערב הסעודית סאלמן ונשיא מצרים פאתח אל-סיסי, לפתוח במהלכים מדיניים אשר יביאו בסופו של המהלך לא רק לשלום בין ארצות המפרץ וישראל, אלא גם בין ישראל לפלסטינים.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון ובירושלים, מדווחים בלעדית, כי המהלכים האלה סוכמו סופית בין הנשיא טראמפ, ושר ההגנה וסגן יורש העצר הסעודי  הנסיך מוחמד בין סאלמן, שהוא גם בנו של מלך סעודיה, Deputy Crown Prince Mohammed bin Salman, בעת שביקר בבית הלבן בוושינגטון ב-14 למרס.
בארוחת הצהרים שהנשיא ערך לכבוד אורחו השתתפו גם סגן הנשיא מייק פאנס, יועצו וחתנו של הנשיא ג'ראד קושנר, ראש צוות הבית הלבן ריננס פריביוס, והאסטרטג הראשי של הנשיא סטיב באנון. VP Mike Pence, Jared Kushner, Reince Priebus, Steve Bannon.
בשיחה בין הנשיא האמריקני לנסיך הסעודי, עלו וסוכמו גם נושאים חשובים אחרים, כמו עתיד המלחמות בסוריה ובתימן, וצעדיה של ארצות הברית נגד איראן בחזיתות אלה ובמפרץ, אולם הנושא העיקרי היה המהלך לכינון שלום בין הערבים, ישראל והפלסטינים.
חלקם של הצעדים עליהם הוסכם בין האמרינים לסעודים כבר בוצע, כאשר כוחות אמריקנים הגיעו וממשיכים לזרום לסוריה ולזירת המלחמה בתימן.

בפגישה בבית הלבן  הודיע הנסיך סאלמן לנשיא טראמפ, כי הוא קיבל את הסכמת אביו, המלך סאלמן לשנות בפעם הראשונה ב-15 השנים האחרונות, את יוזמת השלום הסעודית שהוכרזה בשנת 2002 ואושרה בוועידת הפסגה של מנהיגי מדינות ערב שנערכה אז בביירות. ב-2007 חזרו המנהיגים הערביים ואישרו את היוזמה הסעודית, מבלי להכניס בה שינויים.
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כמה פעמים בשנים האחרונות, כי הוא יהיה מוכן לקבל אל יוזמת השלום הסעודית באם יוכנסו בה שינויים.
הנסיך הודיע גם לנשיא, כי סעודיה קיבלה את הסכמתם של יורש העצר של אבו דאבי  השייח' מוחמד אל-נאייאן Mohammed bin Zayed Al-Nahyan, שהוא השליט בפועל של איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE, ושל נשיא מצרים פאתח אל-סיסי, למהלכי השלום עם ישראל.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי הנשיא טראמפ והנסיך הסעודי מוחמד בין סאלמן סיכמו ביניהם על שלושה צעדים מרכזיים בתהליך השלום שבביצועם יוחל מיד.
פרטים מלאים על תוכן שיחתם של הנשיא טראמפ והנסיך סאלאמן וההסכמות ביניהם יתפרסמו בגיליון מס' 750  של השבועון דבקה-נט-וויקלי  שיתפרסם ביום שישי  31.3.
ביום שני בשבוע שעבר ב-20.3, הגיע יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לקהיר ונפגש עם נשיא מצרים פאתח אל-סיסי. אל-סיסי הציג לפני המנהיג הפלסטיני את עיקרי המהלכים לשלום עם ישראל שסעודיה, מצרים, ואיחוד נסיכויות הנפט עומדות להביא לאישור של וועידת הפסגה.
המקורות שלנו מדווחים, כי הייתה זו פגישה סוערת בה הוחלפו דברים קשים בין שני המנהיגים. הפגישה הסתיימה ללא הסכמות.
אחת הסיבות העיקריות שראש הממשלה בנימין נתניהו מושך את פתרון המשבר הפוליטי בו ממשלתו נתונה הוא הצפי לשמוע מהנשיא דולנד טראמפ ומנשיא מצרים פאתח אל-סיסי, האם לאחר סיום וועידת הפסגה בסוף השבוע המהלכים עליהם הוחלט יימשכו, למרות התנגדותם של כמה מהשליטים הערביים ואבו מאזן.
קשה מאוד להניח שיימצא מנהיג פוליטי ישראלי שיפיל ממשלה הנמצאת בעיצומו של מהלך אמריקני-ערבי-ישראלי להשגת שלום.    

Print Friendly, PDF & Email

11 תגובות עבור “הנשיא טראמפ ורוה"מ נתניהו מצפים להתפתחויות דרמטיות ביחסי ישראל עם מדינות ערב בוועידת הפסגה הערבית המתכנסת בירדן

 • מרץ 28, 2017 @ 15:06 at 15:06
  Permalink

  לא ישתנה כלום אף ערבי לא יתעמת עם בני עמו כדי לרצות את היהודים

 • מרץ 28, 2017 @ 16:17 at 16:17
  Permalink

  ימות המשיח
  לא צריך לפחד משלום -כי מקסימום תהיה שוב מלחמה -מסקנה אין לנו לפחד משלום

  • מרץ 29, 2017 @ 9:49 at 9:49
   Permalink

   הזיכרון הציבורי הוא קצר כמו תמיד… הפחד איננו משלום אלא מעזיבת שטחים שולטים, הכנסת מאסה של אוכלוסייה שלא ניתן יהיה להוציא אותה בהמשך, מקורות הכנסה שאין להם, והם יודעים שברגע שייחתם הסכם מחייב לא תישאר מדינה אחת שתעביר להם ספים – מול הדרישה המוחלטת מהם לפרנס את עצמם..
   בלי להתייחס לפתרונות ביוב, מים, מזון ליותר ממיליון נוספים שיגיעו לכאן עם שנאה שאולי תוסתר לשנים בודדות.. אך אחרי כן תתלקח פה שואה חדשה.. כי אין פה מקום לשתי מדינות ללא חוצץ טבעי ביננו.. הירדן הוא חוצץ מעולה..
   וכאמור, אסור לשכוח את פינוי הישובים ברצועה שהפכו לבסיסי התקפה עלינו.. אז למה לקרב אותם אלינו שוב??
   הפתרון היחידי הוא הפיכת שטח C לישראלי וסיפוח 90,000 התושבים שם לישראלים, אמירויות עפ מוצא שבטי בשאר השטח עם זיקה לירדן… שכולל את כל הזכויות האזרחיות… את עזה נפתור בנפרד מול המצרים או מולם בנטרול המיליטריות מתוכם.. כמו שגיא בכור אומר.. לפתוח את השערים – רובם כבר יהגרו לבד…

  • מרץ 29, 2017 @ 15:15 at 15:15
   Permalink

   לא צריך לפחד משלום……… פרופוגנדה שמאלנית כמיטב המסורת הבולשביקית האדומה. הערבים לא רוצים שלום ומעולם לא רצו. יש לראות מה קורה בעולם הערבי, כדי להבין שאין הערבים מסוגלים להגיע להסכמות בינם לבין עצמם. כל הסכם שהם יעשו, יקחו מה שיתנו להם, אבל ימשיכו בפרופוגנדה לחיסול מדינת ישראל. הסכמי אוסלו הארורים הביאו יותר מאלף הרוגים של אזרחי מדינת ישראל. זה מה שהסכמים הללו הביאו. שלום הם לא הביאו וגם לא יביאו. יותר מזה, ההסכמים הללו למעשה דירבנו את כלל האנטשמיות הבינלאומית לחתור לחיסול מדינת ישראל. מי שמע בכלל על ה-BDS לפני אוסלו. הרי רוב מדינות העולם בכלל לא הכירו בפסאודו עם פלסטיני. אז הגיע רב הנוכלים שימון פרס, ושכנע את מדינות העולם שיש עם כזה. זה בדיוק סוג ההסכם שהשמאל הנכלולי רוצה. הסכמים לחיסול מובטח של מדינת ישראל. ואגב, אותו הסכם ארור של השמאל הבוגדני הקויזלינגי גם הביא להוצאות ענק של צרכי הביטחון של מדינת ישראל. הוצאות, שלא היה צורך בהן לפני ההסכמים הארורים.
   בקיצור את השמאל לא מעניין שלום. השמאל עסוק בפרופוגנדה של מעסיקיו האנטישמים בחו"ל. השמאל מקבל מאות מליוני יורו מידי שנה, שנכנסים לכיסיהם שם ראשי השמאל הארור, ולכן הם ממשיכים בפרופוגנדה של ה-BDS לחיסול למדינת ישראל. כי אלו שמממנים את הBDS מממנים גם אותם. בקיצור השמאל הם שכירי החרב של האנטישמיות הבינלאומית.

 • מרץ 28, 2017 @ 18:25 at 18:25
  Permalink

  נתניהו משלה עצמו כי הציבור ישלים עם תכניתו להקים מדינה פלסטינית על גבולה המזרחי של ישראל על בסיס קווי 67. נתניהו לא מבין שנקעה נפשו של הציבור ממי שכול מה שהוא מחפש זה להסכים על אינטרסים שמשרתים את ארה"ב ומדינות ערב על חשבון ישראל למען הרייטינג.

  • מרץ 28, 2017 @ 21:18 at 21:18
   Permalink

   צודק

 • מרץ 28, 2017 @ 22:10 at 22:10
  Permalink

  הייתם מאמינים? כדי לצאת מהחקירות נתניהו מוכן אפילו לדבר על לעשות שלום.

 • מרץ 28, 2017 @ 22:22 at 22:22
  Permalink

  אין לנו שום כבוד לאומי!!!!!!
  תגיד לי מי החברים שלך ואגיד לך מה יהיה הסוף שלך!!!
  1) תמורת מה יהיה לנו יחסים עם סעודיה ויכירו בישראל??? ואיזה מחיר מדיני וצבאי וגם טכנולוגי נשלם????
  2) מדיניות חוץ של ישראל יהיה תלוי ברצון הטוב של ערבים 1 קדימה 2 אחורה -סלטה באוויר ונקבל יחס של פודל קטן!!!!
  לדעתי שום דבר טוב לא יצא מזה!!!
  וכמו שהטורקים השפילו אותנו ועכשיו יושבים בשקט כי זה האינטרס הזמני שלהם
  וכמו שמקבלים השפלות מירדן כל שני וחמישי
  וכמו שהפלסטינים משפילים אותנו יום יום ואנחנו מתחננים רק בשביל שידברו איתנו
  ככה נקבל השפלות גם מסעודיה ושאר מדינות ערב שיכירו בישראל!!!!
  כי הבעיה הכי גדולה של ישראל שאין לנו מדיניות של כבוד לאומי וערכים, ולכן אנחנו יורדים על הברכיים בקלי קלות!!!
  אבל יכול להיות שאנחנו אוהבים את זה!!!!!!

 • מרץ 29, 2017 @ 13:36 at 13:36
  Permalink

  כשיצמחו להם שערות בכף היד
  יהיה שלום עם הערבים.
  עם הערבים שמריחים פרחים מלמטה מזמן כבר יש שלום

 • מרץ 29, 2017 @ 14:23 at 14:23
  Permalink

  מה שהיה הוא מה שיהיה מספיק עם האשליות הם לא מוכנים לוותר על הר הבית על הבקעה ועל צבא וישראל לא מוכנה לוותר על ירושלים הבקעה ופרוז אז זו מלחמה של 200שנה כמו שפול אמר וצדק

 • מרץ 31, 2017 @ 0:34 at 0:34
  Permalink

  הדגל שלהם זה ה ק ו ר א ן, הם לא יקפלו אותו וידרשו מישראל שטחים נוספים.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות