הנשיא טראמפ לא ייתן 'לפרטים קטנים' כמו ירושלים וההתנחלויות להזיזו ממטרתו העיקרית: להוציא את כוחות איראן מסוריה

כל מי שלוקח את מדיניותו של נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ ומנסה ללמוד עליה מכל צעד הכי קטן על  מדיניותו הכוללת-איננו מבין עדיין כיצד הנשיא החדש הזה בבית הלבן פועל ולאן הוא חותר.
קחו למשל את הודעת הבית הלבן מיום ו' 3.2 לפנות בוקר (עדיין יום ה' 2.2 לפי שעון ארה"ב)  האומרת, 'כי התנחלויות חדשות או מורחבות בגדה המערבית  יכולות שלא לעזור בהשגת שלום במזרח התיכון'. אבל מיד לאחר הוסיף הבית הלבן משפט מעניין וחשוב בפני עצמו: אין לבית הלבן 'עמדה רשמית לגבי הפעילות של ההתנחלויות'. that new or expanded settlements in the West Bank “may not be helpful” in achieving a Middle East peace, while insisting it has no “official position on settlement activity.”
כלומר, הבית הלבן איננו נוקט עמדה לא בעד ולא נגד ההתנחלויות, אבל זה לא אומר כי בעתיד הוא לא ינקוט עמדה כזו. בינתיים, הוא איננו מתעסק בבעיה זו שלגבי מדיניותו במזרח התיכון היא שולית בלבד.
זו כמובן מדיניות הפוכה מזו של הנשיא אובמה ושל שר החוץ שלו לשעבר ג'ון קארי וגם של האירופאים, שהעמידו את בעיית ההתנחלויות כמכשול העיקרי לשלום-לא רק ישראלי-פלסטיני-אלא של רוב בעיות המזרח התיכון.
כמה שעות לפני כן, ביום ה', דחה הצידה הנשיא טראמפ, נושא מזרח תיכוני אחר, בסרבו לקבל את עבדאללה מלך ירדן בבית הלבן.
מה לא עשה המלך עבדאללה כדי שטראמפ יקבל אותו. הוא טס במטוס מיוחד לוושינגטון, למרות שלא הוזמן לשם. כאשר הגיע לשם ניסה המלך עבדאללה להפעיל את כל מנועי הלחץ האפשריים על הבית הלבן, כדי שטראמפ יקבל אותו בחדר הסגלגל.
אולם שום דבר לא עזר.
טראמפ סירב לראות את המלך למרות שירדן וכוחותיה המיוחדים עומדים בקו הראשון של המלחמה ב-ISIS, וירדן היא חולייה חשובה בתוכניתו של טראמפ להקים אזורי ביטחון safe zones בסוריה.
לבסוף הסכים טראמפ להיפגש עם המלך בשולי ארוחת בוקר חגיגית בוושינגטון, כאשר המלך נאלץ להמתין לנשיא בחדר צדדי. הירדניים כל כך נעלבו מטראמפ, ובצדק, עד שאפילו לא פרסמו הודעה על פגישה זו.
כמו שטראמפ איננו רוצה לדבר ולהתחייב לשום דבר בנושא ההתנחלויות, כך הוא איננו רוצה לנקוט עמדה ולהתחייב לגבי שאלת ירושלים, נושא שהיה עולה בשיחה עם המלך עבדאללה באם היה מוזמן רשמית לבית הלבן.
במילים אחרות, כל אלה שמנסים לזרוע את הבהלה, שטראמפ ייעשה מה שנתניהו ובנט אומרים לו לעשות, והוא ילך בקו המדיני והצבאי שלהם-טועים.
טראמפ ייעשה מה שהוא רוצה  לעשות, תוך כדי שהוא מתרכז במטרה המרכזית שלו, כאשר הוא לא ייתן ל'פרטים הקטנים' להפריע לו.
ומה הם הפרטים האלה?
בראש ובראשונה, לקצץ את כנפיה ואת נוכחותה הצבאית והמדינית של איראן במזרח התיכון.  בלשון יותר ממוקדת להוציא את כוחות איראן וחיזבאללה מסוריה.
זהו תפקיד ענק אותו אפשר להגדיר 'הרקולסי'  שאפילו המעצמה מס' 1 בעולם, תתקשה לבצע זאת ללא עזרתה הצבאית של רוסיה.
זה שהמהלך הזה מאפשר לרוסיה לנסות ולחדור לכל פינה במזרח התיכון, כמו למשל המעורבות הרוסית  אפילו במהלך הקטן של התפייסות חלקית בין מצרים והחמאס ברצועת עזה, איננו מדיר שינה מעיניו של טראמפ.

( פריגטה סעודית מותקפת בים האדום 29.1, על ידי סירות מתאבדים הוטיים שאומנו על ידי משמרות המהפכה האיראניים. )
טהרן מבינה מצב זה היטב, וזו הסיבה מדוע תוך שבוע אחד ראינו פתאום כיצד מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי מתיר חלקית את הרסן מעל משמרות המהפכה ומאפשר להם לשגר טיל בליסטי המסוגל לשאת ראש חץ גרעיני, לתקוף באמצעות סירות מתאבדים של מורדים הוטיים אוניית מלחמה סעודית, ולהזיז כוחות פרו-איראניים שיעיים בחזית מוסול, למרות התנגדות נחרצת מצד וושינגטון.
על כל אלה הגיב טראמפ, בשולחו ביום רביעי 1.2 את יועצו לביטחון לאומי מייקל פלין Mike Flynn, להשמיע אזהרה סתומה, לפיה הממשל שם את איראן על כוונת האזהרות שלו, Trump administration is putting Iran “on notice”, ובפיזור רמזים כי הוא עומד לחדש חלקית את הסנקציות על טהרן.
אפשר לראות כאן בבירור, כי טראמפ צועד בזהירות רבה בשדה המוקשים האיראני הזה, כאשר הוא יודע כי מדובר רק בתחילתה של ההתנגשות האמריקנית-איראנית הזו, ועוד צפויים עימותים צבאיים רחבים הרבה יותר, שבחלקם ערב הסעודית וישראל יכולים להיות מעורבים.
טראמפ, סאלאמן מלך ערב הסעודית, שאתו טראמפ דיבר שעה ארוכה בטלפון בשבת 28.1, וגם נתניהו המדבר כמעט כל כמה ימים באחרונה עם אישיות מרכזית זו או אחרת בממשל טראמפ (ביום שישי לפנות בוקר הוא דיבר עם שר החוץ האמריקני החדש רקס טילרסטון Rex Tillerson ), יודעים כי זו רק שאלה של זמן, כאשר טהרן או שלוחיה במזרח התיכון כמו חיזבאללה יגיבו על צעדיו של טראמפ בסוריה בפעולות צבאיות מוגבלות נגד ריאד ותל-אביב.
זה מה שעומד על סדר היום בוושינגטון, וזה מה שיקבע את ההתפתחויות במזרח התיכון בעתיד הקרוב.

Print Friendly, PDF & Email

23 תגובות עבור “הנשיא טראמפ לא ייתן 'לפרטים קטנים' כמו ירושלים וההתנחלויות להזיזו ממטרתו העיקרית: להוציא את כוחות איראן מסוריה

 • פבר 3, 2017 @ 14:20 at 14:20
  Permalink

  עושה רושם שהנשיא טראמפ לומד תוך כדי תנועה. בעניין ההתנחלויות, הוא מנסה לרבע את המעגל: הוא לא נגד, אבל הוא לא חושב שהתנחלויות חדשות או הרחבתן של הקיימות תועיל להשגת שלום במזרח התיכון… במילים אחרות, התחיל תהליך הירידה של טראמפ מן העץ הגבוה שעליו הוא טיפס במהלך מסע הבחירות. גם בנושא העברת השגרירות לירושלים הוא, לפחות בשלב זה, פחות נחרץ מאשר היה בעבר: פתאום "עליו ללמוד את הנושא", "להתייעץ" ושאר מהלכים שיקלו על ירידתו מהעץ. אחד הפתרונות שבהם הוא עשוי לבחור, לדעתי, בנושא העברת השגרירות לירושלים, הוא להעבירה לאותו אזור בירושלים שהיה תחת שליטת ישראל גם לפני מלחמת ששת הימים. זה יהיה כמו ללכת עם אבל להרגיש בלי…

  • פבר 3, 2017 @ 15:48 at 15:48
   Permalink

   אתה הישראלי הראשון שרואה את האמת ולא הזיות. כל כך נכון מה שכתבת. אני מוסיף לך שהעימות עם איראן מילולי בלבד ומהווה מסך עשן כדי לרדת מהעץ בנושאים השונים.
   הניתוח של דבקה חלש חמדי

  • פבר 5, 2017 @ 22:02 at 22:02
   Permalink

   Things just don't move as smoothly as you'd like them to occur, but were you slower on the trigger you'd want to give the man a chance. Now he's only 2 or 3 weeks into the job, and, in the end, he hopes his promises shall become true — but give the man a chance. What's more — think good and it will be good – that's a dictum you ought to adopt!

  • פבר 9, 2017 @ 16:58 at 16:58
   Permalink

   הבעיה היא לא איפה תהיה השגרירות ביחס לקוי 67. מזכירות המדינה האמריקאית לא מכירה רשמית בריבונות ישראל בירושלים בכלל, לא מזרח ולא מערב. האמונה העממית שמדובר במחלוקת על סיפוח מזרח העיר מוטעית. הרי ארה"ב לא הקימה שגרירות על גבעת רם בין 48 ל67. יש לי דרכון אמריקאי ואני מוגדר כיליד ירושלים (ללא מדינה ריבונית). למה? כי האמריקאים חושבים בטעות שהצמדות לתוכנית החלוקה של נובמבר 47 צריכה להיות הקו הרשמי של מתוכים הוגנים. זו כמובן שטות ובושה לאור התגובה הערבית לתוכנית הזו ודורות של נשיאים ודיפלומטים שנפגשו עם ראשי ממשלה ישראלים בעיר. אני מקוה שטראמפ יבטל את החרפה הזו. אחרי זה, איפה תהיה השגרירות?! לא ממש מעניין.

 • פבר 3, 2017 @ 15:00 at 15:00
  Permalink

  "נגד ריאד וירושליים" ולא "נגד ריאד ותל אביב"

  • פבר 9, 2017 @ 0:15 at 0:15
   Permalink

   יפה ונכון כתבת ריאד וירושליים הם נוהגים להשתמש על פי הארופאים והערבים .לא מפרץ אילת אלא מפרץ עקבה .ולגבי הפרשנות שלהם הייתי אומר 20%-30% מהווים פרשנות הגיונית השאר בתחום הדמיון

 • פבר 3, 2017 @ 15:14 at 15:14
  Permalink

  אני מה זה מקווה שאתם טועים
  ולחיבאללה אין מה לנג'אז לנו

 • פבר 3, 2017 @ 18:00 at 18:00
  Permalink

  אני לא מבין את אמריקאים!!!!!!
  1) למה צריך לפתוח חזית נגד איראן וחיזבאללה בני בריתם של רוסיה שנלחמים נגד ISIS אויבי תרבות המערב???
  2) מה יקרה אם יהיה מלחמה בין אמריקה לאיראן??? יכול להיות שאיראן תושמד אבל ישראל וסעודיה יקבלו מכה קשה ביותר עם אלפי טילים כימיים וביולוגים זה יהיה חורבן של ממש!!!
  3) ואת מי זה משרת אם לא את האינטרסים של טורקיה המדינה הכי מסוכנת לקיומה הפיזי של ישראל!!!! אם איראן תהיה מנוטרלת, טורקיה תתחבר עם אזרבייגאן ושאר העמים טורקיים במרכז אסיה, וביום אחד תהיה להם אימפריה שהגבולות שלה תגיע מהבלקנים עד חומה הסינית שלא לדבר על הרצון לכבוש את ירושלים, ואם איראן לא תהיה בשטח הם יכולים לאחד את כל ערבים נגד ישראל בקלי קלות ותתחיל מלחמת גוג ומגוג!!!
  4) תמיד ידענו שלאמריקאים אין שכל- נתניהו אין מי יעצור ויחזיק אותו קצר, ראש המוסד וראש השב"כ הקודמים כבר לא קיימים!!!! אבל מה יקרה עם צפון קוריאה וסין ומה הם יעשו? ומה מתכנן פוטין????

  • פבר 4, 2017 @ 8:33 at 8:33
   Permalink

   אל תתלהב ואל תזרע בהלה ! מה שהיה זה מה שיהיה, עולם כמנהגו נוהג ! טראמפ כמו ביבי, איש מכירות המדבר גבוהה גבוהה, קונה את ליבם של המטומטמים בארצו ומוכר כלום ! במהרה יתמסר טראמפ למנעמי השלטון ויניח למעריציו המטומטמים, תאומי המטומטמים שלנו הסוגדים לביבי, להסביר לכל העולם שעמד בהבטחותיו, אין מישהו אחר, אח שלו גיבור, הוא שרת בצבא (טראמפ לא שרת אך האמריקאים סוגדים למדים פחות ממטומטמי א"י) והוא מדבר אנגלית, כאילו שאין בארה"ב וישראל עוד מי שידבר אנגלית אך המטומטמים, כאמור, קונים הכל וינסו למכור את סחורתם הפגומה לחכמים מהם שידחו את המוצר הרקוב ויזכו לכינויי: בוגד, עוכר ארה"ב, סע לגרמניה…

   • פבר 9, 2017 @ 3:52 at 3:52
    Permalink

    לא היה ולא יהיה מנהיג כמו ביבי . ולגבי הטיפשים שאמרת אני בן 29 ויש לי 800 אלף אז בא לא נדבר על שכל . מי אתה חושב שיכול להחליף את ביבי ?? תן לי שם . כי אף פעם לא שמעתי שם . רק לא ביבי . אתה פתי מאמין לתקשורת . חבל שאתם מדברים בלי להבין דברים בעולם . זה ארוך וזה לא יעזור שאני יגיד . אבל עם אתה מגיב תלמד לעומק מה קורה ומה ביבי עושה . אלה שיצאו נגד משה היום יוצאים נגד ביבי

   • פבר 11, 2017 @ 14:14 at 14:14
    Permalink

    אתה עוד 0מולני טיפוסי שמוכיח כמה שהוא בור וטיפש. זה כבר נהיה מביך.
    ראשית, טראמפ שירת בצבא, ולא רק ששירת אלא גם הוכתר כחייל מצטיין, לידיעתך. אני מניח גם שזו אחת הסיבות שהוא כל כך רגיש לאנשי הצבא, והוא רואה בהם נושא שקרוב לליבו ושהוא רוצה לטפל בו מהשורש. אבל אידיוט 0מולני יהיר כמוך, לא יודע את זה אפילו. אתם יהירים, חושבים שאתם חכמים גדולים, ולא מבינים שזה בדיוק ההיפך. אבל בדיוק ההיפך.

    שנית, אין נשיא בהיסטוריה של ארה"ב שהחל להזיז דברים, לתקן ולעבוד באינטנסיביות שמתקרבת אפילו לזו של טראמפ.
    טראמפ מהיום הראשון הפשיל שרוולים והחל לתקן את הנזקים שהאסון הידוע בתור המחבל באראכ' חוסיין אובמה גרם לארה"ב.

    בתור בור 0מולני אתה בטח גם חושב שטראמפ הוא איזה אידיוט חסר השכלה, בלי לדעת שזה ממש לא נכון. טראמפ הוא איש אקדמאי, יש לו תואר ראשון בכלכלה (אני משוכנע שלא ידעת גם את הפרט הזה. אבל בטח 0מולני יהיר ושקרן כמוך לא יודע בכך).

    ה0מול הארור לא מפסיק לטעות, לדבר דברי הבל, וללקות בבורות תהומית, אבל הוא לעולם לא עושה חשבון נפש או מכה על חטא. נבלות חסרי תקנה. הדבר שיותר גרוע מאידיוטים, זה אידיוטים שלא מודעים לכך שהם אידיוטים

 • פבר 3, 2017 @ 18:02 at 18:02
  Permalink

  הוצאת חיזבלה מסוריה לכוון לבנון סימן לא טוב עבור ישראל.היום חיזבלה עשוק בסוריה עד מעל הראש אבל כאשר יחזור ללבנון ישאר לו "זמן חופשי" דבר שיגרום למתח בגבול הצפון.וחבל חבל …

  • פבר 4, 2017 @ 15:21 at 15:21
   Permalink

   יכולת ההבנה שלך יהודה נחשון שואפת לאפס..אתה חושב שחיזבאללה יהיה בחופשה אם יחזור ללבנון..הרי כל הטקטיקה שלו והוא גם מסביר אותה ככה לנאמניו ובכלל ללבנון שהוא נלחם בדאעש בסוריה כדי לעצור אותו דם.חיזבאללה יודע טוב מאוד שברגע שיחזור ללבנון המשך הלחימה עם דאעש ושאר המורדים יהיה נגדו בתוך לבנון עצמה אויל משריש שצריך להחריש…

  • פבר 4, 2017 @ 15:30 at 15:30
   Permalink

   אתה אויל חיזבאללה יודע שאם ייסוג ללבנון המלחמה שלו נגד דאעש ושאר המורדים תעבור ללבנון.

 • פבר 3, 2017 @ 18:52 at 18:52
  Permalink

  גם פוטין בעד יציאת השיעים מסוריה. צריך פגישה של פוטין עם טראמפ. ביחד הם יכולים לסדר את כל העולם.

 • פבר 3, 2017 @ 23:10 at 23:10
  Permalink

  1 . לא מזמן ראינו כיצד התקיים המדרש בו כתוב אמר רבי יצחק בשנה שמלך המשיח נגלה מלך פרס מתגרה במלך ערב ומלך ערב הולך ולוקח עצה ממלך ארם ומלך פרס שב ומחריב את העולם ( לא החרבה פיזית מאחר ומיד כתוב ) וכול האומות מתבהלים ומתרעשים ובני ישראל מתבהלים ושואלים לאן נלך לאן נבוא והקדוש ברוך הוא משיב להם בניי כל מה שעשיתי לא עשיתי אלא למענכם הגיע זמן גאולתכם .
  2 . ולאלו ששואלים אז היכן מלך המשיח אני אסביר באופן תורני שגילוי המשיח משמעותו גילוי אור היחידה דהיינו אור של גאולה שהולך וגובר מזמן היציאה מהגלות והלאה ללא הפסק וככה הטוב רק הולך ומתעצם ומנגד הרע נכרת ומתפוגג .
  3 . ועכשיו בואו ונשזור את הנתונים הללו לכתבה זו , כתוב בספר בראשית בפרשת וישלח " ואלה המלכים אשרו מלכו בארץ אדום לפני מלך מלך לבני ישראל " ובא האריז"ל וביאר לנו שהנהגת השם יתברך היא הנהגה שהחושך קודם לאור דהיינו קליפה קודמת לפרי דהיינו העדר קודם הויה ולפיכך גם כתוב והארץ היתה תוהו ובוהו ולאחר מכן כתוב ויהי אור , ולמה בעצם כתבתי הקדמה זו ? התשובה היא על מנת שנפנים היטב את מה שאני הולך לכתוב כאן ועכשיו בעניין ביאור האריז"ל על הפסוק הנ"ל ועל הפרק הנ"ל בו התורה מונה את מלכי אדום 7 במספר לפני אותו מלך אחרון שמולך לאחר המלך השביעי ושמו " הדר ושם עירו פעו ( פעו כמניין ציון שהיא בתורת הסוד ירושלים ) ושם אשתו מהיטבאל בת מטרד בת מי זהב " . ועכשיו לביאור , כאמור ידוע שמלכות המשיח היא מלכות נצחית לעולמי עד ולדור דורים וכאשר מתבוננים בנבואת יחזקאל בפרק לז' בנושא איחוד העצים ( שהם שני המשיחין משיח בן יוסף הנקרא גם משיח בן אפרים המכונה שם בשם עץ יוסף אשר ביד אפרים עם העץ הנוסף המכונה עץ יהודה שהוא משיח בן דוד הנקרא גם משיח בן דויד ) מגלים שלאחר שהעצים נהפכו להיות לעץ אחד ביד השם יתברך מופיע הגאולה השלימה ואז כתוב שמתקבצים הגלויות וששני המלכויות של בני ישראל מלכות יוסף הבא מרחל ומלכות יהודה ( דוד ) הבא מלאה לא יחצו יותר לשתי מלכויות ועבדי דוד מלך עליהם לעולם ונתתי להם את בריתי ( ברית הניתן להבדיל מברית הנכרת מחייבת את הנותן ללא תנאי בעוד שברית הנכרת כמו שנכרתה בעבר עם אבותינו מחייבת את שני הצדדים ולפיכך לפני הגאולה השלימה כתוב אבות יאכלו בוסר ושיני בנים תכהינה ואילו לאחר הגאולה כתוב בתנ"ך איש בחטאו יומת ) ועכשיו נחזור לפרק המדבר על אותם מלכי אדום ( אדום זה עשו וזה הנצרות של ימינו ) ונתבונן שבכל שבעת המלכים הראשונים שכתובים שם התורה אומרת את שם המלך ושם עירו ואז כתוב וימת וימלך תחתיו ושוב כתוב שם המלך שם עירו ושוב כתוב וימת וימלך תחתיו וכן הלאה וכן הלאה עד שמגיעים למלך האחרון שלאחריו כבר כתוב אלה אלופי עשו ( דהיינו קטע חדש משמע שהסתיים החלק הקודם שהתייחס למלכי אדום ולאותו מלך לבני ישראל דהיינו מלך המשיח ) וכאמור הפסוק המסיים את אותו נושא מסתיים באותו מלך ששמו הדר ושם עירו פעו ושם אשתו מהיטבאל בת מטרד בת מי זהב .
  כידוע אנשי כנסת הגדולה תיקנו לנו לומר בקדיש את המילים ויקרב משיחה וכאשר נתבונן באותיות המילה משיחה נבחין שאלו לא רק אותיות המשיח אלא גם אותיות משה חי וכידוע על משה נאמר הוא גואל ראשון והוא גואל אחרון ולפיכך אותיות משה ר"ת מה שהיה הוא … וכאמור כעת נחזור לפרק לז' בנבואת יחזקאל ונבחין שהתורה מסבירה שם לנביא שיקח לו עץ אחד ויכתוב עליו ליהודה וכ"ו ואחר כך שיקח עוד עץ ויכתוב עליו ליוסף עץ אפרים וכ"ו ולאחר מכן נאמר שיקרב את העצים אחד אל אחד עד שיהו לאחדים בידיו של הנביא , וכבר ידוע שחז"ל גילו לנו שכל מה שעתיד תלמיד ותיק לחדש בעולם נאמר למשה רבינו בסיני ומשכך בהחלט אפשר להכיל בקלות את הרעיון שמי שמקרב את העצים עד שהם נהפכים לאחדים בידיו זהו משה רבינו עליו השלום וכידוע נבואה זו היא נבואה לעת קץ לזמן שסמוך לימות המשיח ומכאן שוב מובן מדוע עד שלא מופיע בתהליך הגאולה אור משה ( אור משה =552 =רז משה =אחרון אחרון חביב 552 ) אין הגאולה עדיין שלימה .
  ועכשיו נחזור לפסוק המתייחס לאותו מלך שעליו לא נאמר וימת ועליו נאמר גם שם אשתו להבדיל מכול מלכי אדום השייכים לעולם התוהו ( דהיינו השבירה ) ונבין שתיקון חייב להיות בזכר ונקבה יחדיו מאחר והנשמה בשמיים היא אחד אך כשהיא יורדת לארץ היא מתחלקת לשני חצאים כאשר חצי אחד מתעבר בזכר וחצי שני מתעבר בנקבה ולכן שני חצאים אלו מכונים בתורת החסידות ' תרי פלגי גופא ' דהיינו שני חלקי הגוף ומשכך חייב התיקון השלם להיות גם בזכר וגם בנקבה יחדיו ומשכך גם מובן מדוע אותו מלך אחרון מיוחס לעולם התיקון לאותה מלכות לבני ישראל שקשורה למלכותו של מלך המשיח .
  וכעת נתבונן ברעיון שכתוב בתורה שלהבדיל מכל הנביאים שהיו מתנבאים במילים ' כה אמר השם ' משה רבינו הוא היחיד שהיה מתנבא במילים ' זה הדבר … … … ' דהיינו אספקלריה מאירה ולפיכך על משה נאמר לא כן משה עבדי כי פנים אל פנים אדבר איתו נאמן הוא בכל ביתי .
  ועכשיו נגש לפרשת שמות שם כתוב שהקדוש ברוך הוא מורה למשה לגשת לבני ישראל שהיו עבדים במצרים של אז ( מצרים אותיות צר מים וכידוע אין מים אלא תורה וכידוע הקדוש ברוך הוא , תורה , ישראל , אחד ומשכך יש להבין שהמילה מצרים מיוחסת לכל מי שמצר על צד הקדושה ולא נכון לחשוב שזה רק באיג'יפט של פרעה של פעם היכן שנבנו הפרמידות ומשכך גם בנבואת ישעיהו פרק יט' כתוב וסכסכתי מצרים במצרים ונלחמו איש באחיו עיר בעיר וממלכה בממלכה דהיינו שזה ריבוי של ממלכות ולא רק ממלכה אחת ובקיצור כל מי שמצר על צד הקדושה שהם משה וישראל נקרא מצרים ואגב ישראל ר"ת יצחק יעקב שרה רבקה רחל אברהם לאה כאשר אברהם יצחק יעקב 13 אותיות כמניין אחד דהיינו א' =1 ח'=8 ד'=4 וכמו כן שרה רבקה רחל לאה 13 אותיות וכ"ו .
  ועכשיו נחזור לפרשת שמות ונבחין שכשאר משה ענה לקדוש ברוך הוא בשאלה ושאל אותו ואם ישאלו אותי בני עמך מה שמך מה אומר אליהם ? השיב לו הקדוש ברוך הוא את התשובה הזו , אהיה אשר אהיה אהיה שלחני אליכם וכידוע בתורת הסוד שם אהיה' מיוחס לספירת הכתר הספירה הראשונה מבין עשר הספירות וכאשר נקח את אותיות אהיה' ונמלא אותם דהיינו נכתוב אותם כפי שהם נשמעים נקבל את הנתון הזה אלף' הא' יוד' הא' = 143 ועכשיו נמלא את שם אהיה' השני מתוך שלושת שמות אהיה' המופיעים בתשובת הקדוש ברוך הוא למשה ונקבל את הנתון הזה אלף' הה' יוד' הה' = 151 ועכשיו נעשה זאת שוב בפעם השלישית ונקבל את הנתון הזה אלף' הי' יוד' הי' = 161 ויחדיו 455 כמניין משה במילוי מם' = 80 שין' = 360 הי' = 15 יחדיו 455 וכעת נחזור לאותו מלך אחרון ששמו מתחיל במילה הדר ומסתיים במילה זהב שזה גם אותיות ' זה הדבר ' (כנבואת משה ) כמניין ' אין עוד מלבדו ' ועכשיו נקח את המילה הדר ולאחריה את המילה זהב ( על פי הכלל של תורת החסידות שם כתוב סופו נעוץ בתחילתו ) ונעשה הכאה בין האות הראשונה במילה הדר לאות הראשונה במילה זהב דהיינו ה=5 כפול ז=7 ונקבל את הנתון 35 ועכשיו נעשה הכאה בין האות השניה במילה הדר לבין האות השנייה במילה זהב דהיינו ד=4 כפול ה=5 ונקבל את הנתון 20 וכעת נעשה כמו כן באות השלישית והאחרונה בשני המילים הללו דהיינו ר=200 כפול ב=2 ונקבל את הנתון 400 ויחדיו 455 כמניין מלא כל הארץ כבודו 455 וגם יד גדולה יד חזקה יד רמה 455 שהם כביכול שלושת הידיים של הקדוש ברוך הוא והם נקראים גם מ"ב המעלה דהיינו מקטנות לגדלות ( יד' יד' יד' =42 =מ"ב ) ועכשיו נחזור לאותו פסוק ראשון לחלק המתייחס למלכי אדום השיכיים לעולם התוהו ונבחין כי ראשי התיבות של המילים ואלה המלכים אשר מלכו בארץ אדום ר"ת אובאמה וכעת מובן מדוע גימטריא של דונלד טראמפ 424 כמניין משיח בן דוד ועם 10 אותיותיו 434 כמניין משיח בן דויד וד"ל להפנים שלאחרונה נכנסנו לעידן חדש עידן הגאולה השלימה ולפיכך גם מובן מדוע ביום 28-10-2016 היום בו הודיע ראש הבולשת הפדרלית ג'יימס קומי על פתיחת החקירה מחדש נגד הילרי =255 רודהם =255 קלינטון =255 = העמלקי = 255 ירדו בעיר אילת העיר הדרומית בישראל גשמים עזים בכמות ממוצעת מעל הכמות השנתית וזאת מאחר ואותיות אילת כמו גם המילה אמת מאחר ואותיות י' ל' = 40 כמניין מ' =40 ולפיכך כתוב בגמרא במסכת שבת דף נה' אמר רבי חנינא חותמו של הקדוש ברוך הוא אמת וד"ל להתבונן בגמרא במסכת סנהדרין דף צז' עמוד א' שם כתוב שבוע שבן דוד בא בו שנה ראשונה מתקיים מקרא זה והמטרתי על עיר אחת ועל עיר אחרת לא אמטיר דהיינו שהובטח לנו שהקדוש ברוך הוא ייתן לנו סימן של מטר מהותי שירד על עיר אחת ועל עיר אחרת לא ירד וד"ל להבחין כי התופעה שארעה באותו היום היא מאוד לא אופיינית למה שאנו רגילים בארצנו כי העיר אילת היא העיר הדרומית בארצנו והיא עיר שבה הטמפרטורה לרוב נוחה וגם אם יורד שם גשם זה בדרך כלל לא הרבה ובדרך כלל לא כאשר בצפון הארץ לא יורדים גשמים וד"ל להתבונן בנבואת ישעיהו פרק ס' של מתחיל הפסוק בפרק במילה קומי ( כמניין ציון שהיא כאמור ירושלים וגם אותם אותיות של שמו של אותו קומי מארה"ב מהבולשת הפדרלית ) ואילו הפרק מסיים בפסוק כב' במילה אחישנה כאשר גלוי וידוע כי כתוב בגמרא זכו אחישנה לא זכו בעתה דהיינו דור זכאי נקראת הגאולה גאולת אחישנה , עד כאן .

  • פבר 4, 2017 @ 19:04 at 19:04
   Permalink

   וכול זה נכתב בשבת קודש? (ככה לפי התאריך והשעה של התגובה..)

   • פבר 6, 2017 @ 1:24 at 1:24
    Permalink

    אין לי מושג למה מוצג כאילו הדברים נכתבו בשבת

 • פבר 4, 2017 @ 7:59 at 7:59
  Permalink

  שתיקה יפה לחכמים והנבואה ניתנה לטיפש שותה וקטן !
  אני הייתי יושב ומביט מהצד מחכה חצי שנה לראות לאן נושבת הרוח ואז יכול לתת דעה כאן .
  האיש טראמפ חכם והביא את עצמו להיות נשיא, כרגע הוא יורה לכל הכיוונים , כמו אומר בעל הבית השתגע ,
  ובמקביל לומד לתמרן בין מה שבא לו לעשות לבין מה שמותר לו לעשות
  מכאן לבוא ולהתנבא שהוא יורד מהעץ ? הוא עוד לא עלה על העץ !הוא ימקם את עצמו כבלתי צפוי, יתקוף משהו איסלמיסטי שהיה טאבו ומשם ינסה ליצור הרתעה

  • פבר 4, 2017 @ 13:35 at 13:35
   Permalink

   תגובה ליהודי יליד לוב ,
   בהחלט צודק שהקדנציה של טראמפ רק החלה ומוקדם להסיק מסקנות או לסכם סיכומים כמו כן צריך להפנים שבפוליטיקה שהכרנו ( הכרנו דרך התשקורת ) עד היום כמעט הכול שם היה הפוך על הפוך ( ראו לדוגמא גם את הליך הבחירות שהתנהל נגד טראמפ בבחירות הללו מצד התקשורת ) ומשכך ייקח לטראמפ עוד זמן עד שהשקר סביבו יעלם .

   הארה נוספת למה שכתבתי אני ,
   כתוב בתנ"ך כי המלך העשירי של ממלכת ישראל היה יהוא בן נמשי ע"ה ועליו נאמר שהוא היה בשגעון וד"ל ברמיזה להתבונן ברעיון שהשם יתברך נתן לו את המלוכה בזמן אחהב שמלך בכיפה וכפר והחטיא רבים במטרה שיחסל את אחהב ומלכותו

 • פבר 4, 2017 @ 14:31 at 14:31
  Permalink

  מה כל כך מסובך ? שקוף שהעדיפויות של טראמפ:
  1 ISIS התחייב להשמידה. הכוונה היא לפחות לבסיסה הצבאי בסוריה (במקביל מלחמה כלכלית).
  2 אירן. אבל, הוא לא יסבול התחכמויות מצידה או מצד כל גורם אחר (לידיעת בנימין והימין הקיצוני).
  3 ירושלים וההתנחלויות. רצוי, אבל לא דחוף לו. למה שיהיה לו דחוף ?

 • פבר 4, 2017 @ 15:34 at 15:34
  Permalink

  הדיל הגדול בכללותו תהיה בין רוסיה לארה״ב. בין פוטין לטראמפ. הדיל יהיה לדברים המהותיים של רוסיה כמו חצי האי קרים ואחיזה בסוריה, בין היתר שליטה טוטאלית של הרוסים באיזור החוף של סוריה (אסאד כבר לא יהיה שליט ריבוני על רצועת החוף הסורי ) לבין האינטרסים האמריקאים כמו האחיזה בחצי האי ערב , עירק, והמטרה העיקרית, עקירת רוסיה מהברית סין רוסיה. זאת המטרה של טראמפ.
  לצורך כך ולמראית עין וגם ביחד, אמריקה תתעקש על השארת רמת הגולן בתוך ישראל. כניגוד לחצי האי קרים. ניטרול רוסיה מהעניין הפלסטיני. סילוק אירן ושלוחותיה מסוריה כחלק מאינטרס מסויים של האמריקאים בסוריה.
  זה יהיה פחות או יותר המטרה של ארה״ב, שקט תעשייתי מול רוסיה ומאבק כלכלי מול סין

 • פבר 5, 2017 @ 19:19 at 19:19
  Permalink

  ריאד ותל אביב כך נכתב בסוף המאמר מעניין מאוד כנראה שגם לעורכי דבקה לא ברור שבירתה של מדינת ישראל היתה עודנה ותיהיה תמיד י ר ו ש ל י ם!!!!!!!!!!!.

Comments are closed.