הנשיא טראמפ נתון גם במצור של הטילים הצפון קוריאניים במזרח הרחוק, וגם במצור של הטילים האיראניים במזרח התיכון

אולי זה לא מקרה שאיראן שיגרה, ביום ה' 27.7, לחלל טיל המסוגל לשאת לוויינים במשקל 250 ק"ג.  הטיל ששוגר הוא מדגם 'סירמורג' Simorgh, ויום אחד לאחר מכן, ביום ו' שיגרה צפון קוריאה  את הטיל הבינ-יבשתי ICBM שלה וואסונג Hwasong 14.
איש כבר איננו טורח להזכיר את הקשר בין טהרן ובין פיונגיאנג בתחום פיתוח הטילים ארוכי הטווח, ולא בתחום פיתוח הנשק הגרעיני. עובדתם השתתפותם של מומחי טילים איראניים בניסויי הטילים הצפון קוריאנים ולהיפך הפכה לעובדה שגרתית שנמחקה מדעת הקהל המערבית.
הטיל הבינ-יבשתי ICBM  הצפון קוריאני וואסונג Hwasong 14  טס במשך 47 דקות, ועבר מרחק של  3,724 ק"מ, כשהוא נופל בים יפן.
מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג–און  Kim Jong-un אמר, בשת 29.7, כי 'הוא גאה להכריז  שהניסוי (בשיגור טיל בינ-יבשתי) הוכיח שכל שטח ארצות הברית נמצא עתה בטווח הטילים שלנו',  The test confirmed all the US mainland is within our striking range. מומחי טילים אמריקנים אישרו את דבריו וקבעו, כי צפון קוריאה מסוגלת לפגוע עתה בערים מרכזיות בארה"ב כמו לוס אנג'לס ושיקאגו.
מה הייתה התגובה האמריקנית-סנקציות, שכולם יודעים כבר שלמעשה אינן משפיעות.
מנהיגי איראן, ובראשם המנהיג האייטוללה חמנאי, לא אמרו ולא מסרו שום פרטים על הטיל שהם שיגורו-לבד זאת שהשיגור הצליח.
אולם המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי ההישג האיראני הוא לא פחות מרשים ומאיים מזה של צפון קוריאה.
טיל  'סימורג', הנקרא גם סאפיר Safir-2 הוא טיל בליסטי שהאיראנים מפתחים כבר שנים במטרה לשגר לוויינים ולפתח את הטכנולוגיה העומדת לרשותם של להרכבת ראשי חץ גרעיניים קטנים על טילים ושיגורם. ניסויים רבים של הטיל בעבר נכשלו.
מקורות אמריקנים ניסו לומר ביום ו' 28.7, כי ישנם סימנים ששיגור הטיל האיראני נכשל, אולם  לבסוף נסוגו מדבריהם ואמרו כי הדבר היחיד שבו הם בטוחים הוא, כי איראן לא שיגרה לחלל לוויין The only thing they know for sure is that no satellite was put into orbit.
ההתכחשות האמריקנית למה שאירע באמת בשיגור האיראני דומה מאוד להתכחשות הרוסית שהודיעה לאחר שיגור הטיל הבינ-יבשתי הצפון קוריאני, כי שוגר טיל בליסטי רגיל לטווח בינוני.
אולם המטרה האיראנית לא הייתה לשגר לוויין לחלל.
המטרה האיראנית הייתה לעשות  צעד אחד גדול נוסף קדימה בפיתוח הטכנולוגיות של נשיאת ראשי חץ קטנים ולקראת ניסיון איראני. להציב לווייניים צבאיים בחלל.
האיראניים מצידם לא פרסמו שום פרט על הטיל ששיגרו השבוע.
בטיל ספיר-2 ישנם חלקים שנלקחו  מהטיל הבליסטי הצפון קוריאני מדגם  BM-25.  במקור מדובר הטיל הבליסטי הסובייטי R-27, שמשוגר מצוללות. לטיל טווח משוער של 3,000 עד 4,000 ק"מ.
ההשערה היא כי בשיגור השבוע, ניסו האיראניים בהצלחה, לשגר טיל מתקדם יותר-כפי הנראה סאפיר-3.
בעוד שהדגמים הישנים יותר שנוסו היו בעלי שני שלבים, הרי השבוע שוגר טיל בעל שלושה שלבים מונעים בדלק מוצק, שיש לו כנראה טווח של 7,500 ק"מ.
מומחי טילים ישראליים כבר קבעו  לפני שנתיים, בפברואר 2015, לאחר שאיראן הצליחה להכניס אז למסלול סביב כדור הארץ לווין צילום, כי הטילים שלה יכולים לפגוע בכל נקודה שהיא שטהרן תחליט עליה.
במילים אחרות, טהרן הקדימה את פיונגיאנג בפיתוח טילים היכולים לפגוע בארצות הברית.
אבל בפברואר 2015, הגיע המו"מ הגרעיני שהנשיא אובמה ניהל עם איראן לקו הסיום, ואומבה אשר רצה בכל מחיר לחתום על ההסכם, הסכים לדרישה האיראנית כי תוכנית הטילים האיראנית ופיתוחה לא יהיו כלולים בו, ואיראן תוכל להמשיך בפיתוח הטילים שלה ללא הפסקה או הפרעה.
ולכן כאשר דובר משרד החוץ האיראני אמר בשבת 29.7, בתגובה שדחתה את הסנקציות החדשות שהנשיא טראמפ חתם עליהן בעקבות שיגור הטיל האיראני, 'כי השיגור היה 'זכותה הבלתי מעורערת' של איראן (ונערך) במסגרת התחייבויותיה הבינלאומית. That launch is "Iran's inalienable right" and in compliance with its international obligations-הוא צדק.
התרחשות אחרת הקשורה בטילים הייתה ההודעה הסעודית , ביום ה' 26.7, כי  כוחות ההגנה האוויריים שלה יירטו טיל בליסטי ששיגרו ההוטים בתימן לעבר מסגד הכעבה במכה.
משרד ההגנה הסעודי בריאד אמר כי הטיל נפל והתפוצץ בשטח ריק  המרוחק 69 ק"מ דרומית למכה.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי סעודיה מאשימה כבר כמה חודשים  את איראן באספקת טילי 'פתח 110' להוטים, כדי שיוכלו לפגוע בערים המרכזיות בסעודיה ובייחוד בבירה ריאד.
זהו בדיוק המצב שמלך סעודיה סאלמן וראשי מדינות הנפט במפרץ ציפו מהנשיא טראמפ להגיב.
אולם תגובה אמריקנית, מלבד סנקציות, לא הגיעה.
במילים אחרות, נוסף על צרותיו הפוליטיות הפנימיות בבית הלבן ובוושינגטון הנשיא דולנד טראמפ מצוי גם במצור של הטילים הצפון קוריאניים במזרח הרחוק, וגם במצור של הטילים האיראניים במזרח התיכון.    

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “הנשיא טראמפ נתון גם במצור של הטילים הצפון קוריאניים במזרח הרחוק, וגם במצור של הטילים האיראניים במזרח התיכון

 • יול 29, 2017 @ 19:21 at 19:21
  Permalink

  עכשיו יגיע הרבה מיליארדים לישראל!!!!
  צריך לפתח נשק עוד יותר מתקדם מחץ 3 אבל גם שיהיה הרבה יותר זול וגם רב שימושי, משהו כמו מטוס חלל או לוויינים עם תותח לייזר אין ברירה צריך להתקדם!!!!

 • יול 30, 2017 @ 12:14 at 12:14
  Permalink

  בס"ד
  כתוב בפרשת השבוע (יום ראשון):
  "השם אלוקים, אתה החילות. להראות…את גדלך ואת ידך החזקה, אשר מי אל בשמים ובארץ אשר יעשה כמעשיך וכגבורותיך"

  רש"י אומר – ההתחלה היא מלחמת סיחון ועוג. כתוב בפרשה הקודמת(ב'לא'):" ויאמר השם אלי, ראה החילותי תת לפניך את…" משה מבקש מהקב"ה, הראני מלחמת 31 המלכים.

  הכלי יקר אומר, אם כתוב בתורה התחלה, חייבים לחפש את הגמר!!!
  כי כשהקב"ה התחיל לתת אויבנו בידינו,
  אזי, חזקה וודאית שעוד יגיע גם רגע הגמר.

  שנזכה כולנו בקרוב מאוד, לראות בגמר הבטחתו של בורא עולם.

  • יול 31, 2017 @ 17:05 at 17:05
   Permalink

   אמן!
   כן יהי רצון.

 • יול 31, 2017 @ 0:13 at 0:13
  Permalink

  אנו בערב מלחמת עולם שלישית המכונה בחז"ל מלחמת גוג ומגוג שבה יתגלה מלך המשיח נא להתכונן ולשפר את המעשים ולהוסיף באהבת ישראל

 • אוג 6, 2017 @ 16:42 at 16:42
  Permalink

  כאשר ארה"ב תגיב היא תצטרך לעשות זאת כהתקפה משולבת כנגד צפון קוריאה ואירן. האיום משתיהן יוסר מיידית ולא יווצר מצב שבו הכרעה בחזית אחת תפתח את החזית השנייה למו"מ שיימשך הרבה שנים ויחייב ויתורים מצד פוליטיקאים חסרי חוט שידרה

 • ספט 4, 2017 @ 9:35 at 9:35
  Permalink

  יש להתאמץ ולפתח מערכת שמסוגלת ליירט כל טיל בחלל.

Comments are closed.