הנשיא טראמפ שק החבטות של כולם. אבל אלה שלומדים ממנו ומשתמשים בשיטותיו מנצחים בבחירות

מי שהייתה המועמדת הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארצות הברית הילארי קלינטון, ולפי כמה ניתוחים שהופיעו בעיתונות האמריקנית מי שעדיין משתעשעת ברעיון כי ב-2020 תוכל לרוץ בגיל 74 שוב פעם לבית הלבן, הופיעה השבוע ומנתה את הסיבות לכישלונה במרוץ מול דולנד טראמפ. אפילו על תומכיה המושבעים ביותר צורת הופעתה והסבריה נמאסה, והם קראו לה לנטוש דרך זו 'ולזוז הלאה' move on.
החשבון של קלינטון ותומכיה הוא פשוט. ממשל טראמפ שקוע בצרות עמוקות כאלו, כמו 'הקשר הרוסי', רפורמות הבריאות, המיסים, וחוקי ההגירה המוקפאים, סכסוכים פנימיים בתוך הבית הלבן המשתקים אותו, עד שמזווית ראייתם ברור, כי ב'בחירות האמצע' midterm elections שתערכנה ב-2018 הדמוקרטים ינצחו וישיגו מחדש רוב בבית הנבחרים האמריקני ( בסנט הסיכויים לכך מועטים מאוד). ברגע שרוב דמוקרטי כזה יושג, תפתח הדרך לתהליך הדחתו impeachment  של הנשיא טראמפ מהנשיאות. במילים אחרות, כל המערכות שאנו רואים עתה נגד טראמפ, הצצות מידי יום כפטריות לאחר הגשם, הם רק קרבות הגישוש והריכוך לפני הצעד המכריע של גירוש טראמפ ומשפחתו מהבית הלבן.
זה שתהליך הדחה, יכול להמשך שנים (כפי שהתרחש אצל הנשיא ביל קלינטון) ולהסתיים בכלום, זה לא מעניין את אויביו של הנשיא שאינם מחמיצים אפילו הזדמנות אחת כדי להמשיך ולחתור תחתיו.
הנקודה העיקרית היא, שעד עכשיו לא התגלתה או נחשפה עובדה אחת המצביעה על עבירה פלילית אחת שהנשיא טראמפ או מקורביו עבור וביצעו. כל הפרסומים מסתמכים על 'מקורות מודיעין בכירים' עלומי שם וחסרי זהות, שאיש איננו יודע אם האשמותיהם או ליתר דיוק רמיזותיהם נכונות או לא!
שום מסמך על שום עבירה שהיא עדיין לא הוצג.
זה שעדיין ראשי גופי המודיעין האמריקנים לשעבר ראש סוכנות הביון ה-CIA ג'ון ברנננן , איש אמונו של הנשיא לשעבר באראק אובמה, וג"ימס קומיי ראש ה-FBI לשעבר אומרים כי המודיעין הרוסי ניסה להתערב במערכת הבחירות האמריקנית, אין זאת אומרת כי טראמפ ואנשיו תיאמו פעולות אלה עם מוסקבה.
אבל צריך להודות בדבר אחד, בינתיים אויביו ומתנגדיו של טראמפ, אבל גם תומכיו בתוך המפלגה הרפובליקנית (בייחוד בבית הנבחרים ובסנט), מצליחים לשתק חלקית את מכונת השלטון האמריקנית ולכרסם במעמדו הבינלאומי של הנשיא טראמפ. ואם הנשיא לא יימצא דרך לא שגרתית להיחלץ מהקיפאון הזה אשר נכפה עליו, מכונת השלטון שלו יכולה להגיע לשיתוק חלקי או אפילו מלא.
ישנם כמה מנתחים ופרשנים פוליטיים, רובם המתנגדים לרעיונותיו של טראמפ, אשר מנסים שלא להיסחף בצונאמי האנטי טראמפיזם הזה ולנתח בקו רוח את המצב הפוליטי בארצות הברית כשהם מחזיקים את ראשם מעל לזרמי התקשורת הסוערים. למרבית הפליאה רובם  מגיעים למסקנות הפוכות ממה שאנו קוראים ושומעים.  לדעתם, אם היום היו נערכו בבחירות לנשיאות בארצות הברית הנשיא טראמפ היה מנצח שוב.
אחרים מרחיקים לכת. ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, אשר השבוע תרם לגופי האו"ם למלחמה בשינויי האקלים  15 מיליון דולר, במקום ההקצבות לאו"ם שטראמפ ביטל ביום ד' 31.5, כאשר הודיע על פרישת ארצות הברית מהסכמי פריס סבור, כי בבחירות הבאות לנשיאות ארצות הברית שתערכנה ב-2020 דונלד טראמפ ינצח שוב וימשיך לשבת בבית הלבן.
בינתיים אנחנו עדים לתופעה פוליטית חדשה.
שורה של פוליטיקאים אירופאים המתנגדים בחריפות ובפומביות רבה וקולנית לנשיא טראמפ לומדים בחשאי את שיטות פעולותיו הפוליטיות, משתמשים בהן, ומנצחים במערכות הבחירות. אלה שמסרבים לאמץ את שיטותיו מפסידים.
הבולטים בין מנהיגים הם קנצלרית גרמניה אנג'לה מארקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון, וראש מפלגת הלייבור הבריטית ג'רמי קורביין  Jeremy Corbyn.
מארקל, הרצה לכהונה רביעית (הבחירות ב-17 לספטמבר)  גילתה לפתע השבוע שגרמניה נשארה לבדה, ללא תמיכה אמריקנית ובריטית,  אומרת 'כי הזמנים בהם יכולנו לסמוך לגמרי על אחרים-במידה מסוימת הסתיימו' The times when we could completely rely on others are, to an extent, over .
זו כמובן צביעות והיתממות, שכן ארצות הברית החלה לנטוש את אירופה בתקופתו של הנשיא ג'ורג' בוש (אם לא קודם לכן) והעברת מרכז הכובד האמריקני מאירופה לאסיר התרחשה בעיקר בזמנו של הנשיא באראק אובמה.  מצב זה מכריח את מארקל ואת גרמניה להתחיל לבנות צבא גרמני חדש שיהיה מסוגל להגן בעצמו על גרמניה.
הדרך הטובה ביותר להסתיר מהלך זה הוא לתקוף את טראמפ.  שאלה צדדית היא מדוע יש ישראליים שתומכים בהתקפותיה מציגים אותן כשיא המוסריות והחוכמה הפוליטית.
או קחו לדוגמא את נשיא צרפת עמנואל מקרון, שכולם בצרפת יודעים שהוא מייצג את השכבות האליטיסטיות השולטות כולל מערכת הבנקאות הצרפתית שממנה צמח והיא העומדת מאחוריו. במערכת הבחירות מקרון תקף את הממסדים הצרפתיים והבטיח להנהיג בהם רפורמות (כמו הנשיא טראמפ). מאלמוני הוא הפך תוך כמה שבועות לנשיא.
דוגמא נוספת הוא ראש מפלגת הלייבור בבריטניה ג'רמי קורביין. שמאלני קיצוני, הסבור כי הטרוריסטים אינם אשמים במעשיהם אלא הממסדים הביטחוניים הרודפים אותם,  שונא ישראל ואנטישמי, שהיה עד כה פוליטיקאי נלעג בבריטניה (ובקרב מפלגתו שלו) הצליח תוך חודש ימים להפוך את הקערה הפוליטית הבריטית, על ידי כך שאימץ את שיטותיו של טראמפ לתקוף את הממסדים ולהבטיח לשנותם מהיסוד.  לפתע הוא מסכן את הרוב המוחלט שיש לשמרנים בבית הנבחרים הבריטי, וממפסידן הפך לבעל סיכויים לא רעים בכלל, להדיח את ראש ממשלת בריטניה תרזה מאי ממקום מושבה בדאוניג סטרייט 10, בבחירות הכלליות שתערכנה ביום ה' הבא 8 ביוני בבריטניה.
להיות אנטי טראמפ זו עכשיו האופנה. להיות כמו טראמפ זה מתכון להצלחה.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “הנשיא טראמפ שק החבטות של כולם. אבל אלה שלומדים ממנו ומשתמשים בשיטותיו מנצחים בבחירות

 • יונ 3, 2017 @ 16:37 at 16:37
  Permalink

  עוד ילמדו בבתי-ספר לתקשורת על "העליהום" שעשו ועושים על טראמפ ונתניהו בתקשורת "האובייקטיבית".
  בושה

 • יונ 4, 2017 @ 15:32 at 15:32
  Permalink

  אני חושב שטוב שקורבין ינצח בבחירות. לפחות נדע שהוא לא צבוע. וגם טוב שהעם הבריטי יקבל את מה שמגיע לו כאשר יתגלה הפרצוף האמיתי שלהם. אפילו הפיגועים לא יצילו את תרזה מיי. .

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות