הסיכויים של נתניהו לנצח את מלחמת ההישרדות במצב בו המערכות המשפטיות, הפוליטיות והתקשורתיות שילבו ידים נגדו-קלושים

הסיכויים של בנימין נתניהו להמשיך ולשרוד פוליטית כראש ממשלה הם קלושים מאוד, לאחר המכה המשפטית שהונחתה עליו.
תוכניתו לנהל מערכת בחירות שבסופה הוא יקבל רוב בציבור הישראלי מול הדורסנות של אויביו הפוליטיים והפרקליטות אשר עכשיו מחפשים גם דרך גם להדיחו מתפקיד ראש ממשלת המעבר, היא תוכנית אמיצה אבל לא מעשית.
עוד לא יבשה הדיו על החלטות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמידו לדין בהאשמות הפרת אמונים ושוחד, ויש כבר כאלה המחפשים דרך לעקוף את החוק הקובע שנתניהו יכול לשמש ראש ממשלה עד לפסק דין חלוט.

בסוף השבוע נשמעו כבר קולות הקוראים בגלוי לשינוי החוק במטרה להפיל סופית את נתניהו.
השופט העליון לשעבר אליהו מצא, אשר באחרונה לקח על עצמו להיות השופר הציבורי של מערכת המשפט אומר בשבת, חד וחלק, כי אם הכנסת לא תוכל להגיע להסכמה בנושא הדבר יעבור להכרעת בית המשפט העליון.
באיזה זריזות חלקלקה מצא כבר מנצל את המשבר הפוליטי ומתחיל להעביר את סמכויות הרשות  המחוקקת לרשות השופטת.
מפלגת 'כחול לבן' כבר דורשת מהמערכת המשפטית לאלץ את נתניהו לוותר על כל התיקים בהם הוא מחזיק היום.  
למתנגדיו של נתניהו אין שום עכבה להשתמש בכל אמצעי שהוא גם באם מדובר בהתעלמות מהחוק.

לכן, כאשר ביום שישי 22.11, פרסם נתניהו הודעה בה אמר, כי 'אני רוצה להבהיר: שכל התהליך יוכרע בבית משפט – אנו נקבל את החלטות בית המשפט, על כך אין שום ספק, זו המסגרת בסוף ובהתחלה', בניסיון לדחות את האשמות, כי הוא קורא למרד, הוא נהג נכון, אבל ספק גדול באם זה יעזור לו.
הגורמים שהצליחו לזרוק אותו על הכביש הפוליטי-משפטי במטרה לדרוס אותו שם סופית לא ילחצו עכשיו על הבלמים כאשר קורבנם מוטל לפניהם. הם ינסו להשלים את מהלך ההדחה-הדריסה שלהם עד הסוף, אפילו במחיר עקיפת החוק, מכשיר בו הם מאשימים את נתניהו.

מי שמעיין בכתבי האישום שהוגשו ביום חמישי 21.11, נגד נתניהו, ארנון (נוני) מוזס המו"ל של 'ידיעות אחרונת', ונגד משפחת אלוביץ', לא מתקשה להבחין בכך כי כתב האישום נגד מוזס, הוא בהרבה בחינות חמור יותר מזה שהוגש נגד נתניהו.  כלומר מדובר בכתב אישום חריף ביותר נגד התקשורת הישראלית ובראשם 'העיתון של המדינה'. אבל מלבד קולות בודדים רפים, שקראו למוזס לפרוש מתפקידיו, כמעט שום כלי תקשורת ישראלית לא מטפל בכתב אישום זה וברוב המקרים בכלל איננו מזכיר אותו כאילו יוק!
בכתבי האישום שהגיש מנדלבליט יש רק נאשם אחד-בנימין נתניהו.

זו הסיבה העיקרית מדוע הסיכויים של נתניהו לנצח בתנאים אלה את מלחמת ההישרדות הפוליטית שלו הם קלושים מאוד. המצב בו המערכות המשפטיות, הפוליטיות  והתקשורתיות שילבו ידים נגדו לא מותיר לו סיכויים כלשהם. לאן שלא יפנה ומה שלא ייעשה, הוא יותקף באכזריות וללא רחמים מכל האגפים, כאשר בכל סיבוב מספר הנאמנים והתומכים בו יפחת.
צריך לזכור, כי גם מייסד המדינה דויד בן גוריון ניסה בערוב ימיו להילחם בכוחות שניסו להדיחו, והוא ניסה להדיח אותם, באמצעות מלחמה במערכת המשפטית כשהוא קורא להקמת וועדת חקירה בנושא 'עסק הביש'. בן גוריון פנה אז להכרעת הציבור ונכשל.
יצחק רבין הודח גם הוא על ידי מי שהיה אז היועץ המשפטי לממשלה אהרון ברק, ובכך פתח את הדרך לנפילתה והתרסקותה ההיסטורית של מפלגת 'העבודה'. אריאל שרון שהבין כי עומדים להדיחו אם בדרך משפטית או פוליטית, פילג את 'הליכוד' וביצע תפנית פוליטית מימין למרכז-שמאל מתון, זאת כדי להציל את עורו.
אין אפשרות לדעת איזה רעיון פוליטי יתבשל אצל נתניהו בשבועות, או בחודשים הבאים, אם בכלל, ומה עוד צפוי לנו ממנו בעתיד.
בשלב זה נראה, כי כל מה שנותר לו לעשות הוא לפרוש מהחיים הפוליטיים ולהתמסר להגנתו.
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות