הסכם חשאי בין אבו מאזן והחמס להלחם בשחיתות.

מיוחד ובלעדי למקורות הפלסטינים של תיקדבקה: בעוד מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט מכריז כי צריך להמשיך לתמוך ולהעביר כספים ליו"ר הרשות אבו מאזן, מאחר ואין עדיין ממשלת חמס, מבצע אבו מאזן הסכם חשאי שהושג בינו ובין החמס לטיהור הרשות הפלסטינית משחיתות. ההסכם נועד להביא להפסקת גניבת כספי הרשות, בין השאר כדי לאפשר לחמס לשלוט ברשות בתקציבים הרבה יותר נמוכים מאלה הקיימים כיום. ההסכם בין אבו מאזן והחמס גם קובע כי כל האשמות בשחיתות יפלו על אנשי השלטון הקודם של יאסר ערפאת, כך שאנשים העומדים היום בראש הפת"ח לא יואשמו בשחיתות. הסכמים אלה הם דוגמא נוספת לשיתוף הפעולה והיקף ההבנות בין אבו מאזן לחמס.
תיקדבקה לפי הוראתו של אבו מאזן, מבצע בימים האחרונים התובע הכללי ברשות אחמד אל מורני, שורה של חקירות, חיפושים, החרמת מסמכים, ומעצרים.
בין הנחקרים והנאשמים, נאסר טאבוב, מנכ"ל המכס הפלסטיני, שהוא איש סודו ותומכו הכספי של ג`יבריל ראגוב, וכן אבו עוסה סעיד, מנכ"ל משרד האוצר בעזה מקורב של מוחמד דחלאן. נאשמים אחרים הם וואחייד מיטייב, וחרירי סרסור, אנשי הכספים העיקריים של ערפאת, וד"ר יוסוף עבדאללה, מפקד קבוצת שומרי הראש של ערפאת שברח עם אשתו הרוסייה למוסקבה. המקורות שלנו מוסרים כי בביתו של חארירי, שהיה גם ראש מנהל הדלק הפלסטיני, נתפסו מסמכים רבים המראים כיצד כספי הרשות הועברו לקניית נכסים עבור אישים ברשות הפלסטינית.

Print Friendly, PDF & Email