הסלמה איראנית בעיראק: בפעם הראשונה תקפו המליציות השיעיות בסיס אמריקני באמצעות מזל"ט מתפוצץ. מקור שיעי: המזל"ט היה מיועד למתקן המוסד הישראלי בבסיס

המקורות הצבאיים והמודיענים של תיקדבקה מדווחים על הסלמה איראנית משמעותית בעיראק, גם מול ארצות הברית, אולם בעיקר נגד ישראל.
בפעם הראשונה השתמשו המליציות השיעיות העיראקיות  במזל"ט חמוש ומדוייק המתפוצץ עם פגיעתו במטרה במתקפה על בסיס צבאי אמריקני.
ההתקפה התרחשה ביום ד' 14.4, כאשר הבסיס האמריקני באירביל, הנמצא בשדה התעופה הבינלאומי של בירת כורדיסטן האוטונומית KRG, הותקף גם על ידי המזל"ט וגם על ידי רקטות.
דובר משרד הפנים של הממשלה הכורדית אמר, 'כי מזל"ט חמוש בחומר הנפץ טי.אנד.טי. כוון למטרה של בסיס הקואליציה ( צבא ארה"ב ), בנמל התעופה של אירביל'. A drone charged with TNT targeted a coalition base at Arbil’s airport. הדובר הוסיף ואמר, כי איש לא נפגע, אולם בנין אחד ניזוק.
מלבד השימוש הראשוני במזל"ט החמוש, זו הייתה יכולה להיות עוד התקפה אחת נוספת של המליציות השיעיות על מטרות אמריקניות על 20 ההתקפות שהמליציות השיעיות ביצעו מאז חודש ינואר השנה מאז כניסתו של הנשיא ג'ו ביידן לבית הלבן.
במקביל, בוצעה תקיפה נוספת על בסיס צבא טורקי צפונית לאירביל, שם נהרג חייל טורקי אחד. לא ברור אם יש קשר בין שתי התקיפות.
זמן קצר לאחר הודעות בגדאד ואירביל על התקיפה, פרסמה סוכנות הידיעות העיראקית 'סבירין ניוז'  Sabereen News, הידועה כבעלת מקורות טובים בקרב המליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות ומשמרות המהפכה האיראניים גירסה שונה לגמרי של האירוע.
בהודעת סוכנות הידיעות המוגדרת ככזו הבאה 'ממקורות מיוחדים' special sources נטען, 'כי ההתקפה כוונה לעבר מתקן הידוע כשייך למוסד הישראלי  והממוקם באוטונומיה הכורדית בצפון עיראק'.  the attack  targeted on a purported Israeli Mossad facility in the semi-autonomous Kurdistan Region in northern Iraq.
לדברי סוכנות הידיעות העיראקית לפחות '10 קצינים נהרגו או נפצעו בהתקפה על מתקן המוסד',
Ten officers were killed and injured in the attack that targeted the Mossad center
ההודעה ממשיכה ואומרת, כי זהותם של שלושה מתוך ההרוגים ידועה למקורות של המליציות השיעיות העיראקיות, וכי מדובר 'במנחם נועם, עקיבא עמי ופרץ יעקוב . Manhanen Naom, Ekifa Ame and Perez Jacob. 'שלושה קצינים ציוניים אלה' ממשיכה ההודעה ואומרת, 'עוסקים כבר כמה חודשים בםעילות מודיעינית במתקן של המוסד באירביל', These Zionist officers have intelligence activities at the Mossad center in Irbil for several months,.
אם יהיה צורך בכך, ממשיכה הודעת הסוכנות, יפורסמו פרטים נוספים שיכללו מדיע מדוייק על המיקום ועל טיב עבודת המודיעין של המוסד במתקן', that will include accurate information about the location and the type of intelligence activities of the Mossad there.
דובר הממשלה הכורדית באירביל הכחיש, כי קיים מתקן של המוסד באירביל, והגדיר את הפרסום של סוכנות הידיעות העיראקית 'סבירין ניוז'  ככזה 'שבאופן מוחלט אינו קשור למציאות', categorically divorced from reality.
המקורות המודיענים והצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי באירוע זה ישנם שני מסרים/איתותים איראניים לישראל ואיתות/מסר אחד איראני לאמריקנים:|
המסר לאמריקנים הוא, כי ההתקפה באירביל לא הייתה מכוונת נגד ארצות הברית, אבל אם וושינגטון תמשיך להתעקש על עמדותיה במו"מ הגרעיני  האיראניים יחדשו את התקפותיהם על בסיסים אמריקנים בעיראק כאשר הם עולים שלב ויתקפו את הבסיסים באמצעות מזל"טים מתפוצצי-מדוייקים.
המסר האיראני לישראל  הוא הרבה יותר חמור והוא מורכב משני מסרים:
1. מדובר בפעולת נקמה איראנית על תקיפת מתקן העשרת האורניום בנטאנז ב-13 לאפריל, וכי בקרוב תהיינה פעולות נוספות נגד המוסד הישראלי, ובמיוחד נגד פעילותו בעיראק.
2. משמרות המהפכה האיראניים יפעילו מעתה, באמצעות המילציות העיראקיות, ואולי גם גורמים אחרים, מזל"טים מתפוצצים מדויקיים על מטרות ישראליות, כולל גם בחזיתות אחרות מחוץ לעיראק.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות