הסלמה בדרום סוריה. ארה"ב מחישה לאזור משגרי רקטות. רוסיה שולח תגבורות של מסוקי התקיפה MI-25 במטרה להכריע את הקרב בדרעא

לאחר שבועיים של לחימה ואי הצלחה לפרוץ את קווי ההגנה של המורדים הסוריים בדרעא Derra,  בדרום סוריה הכריזו, בשבת 17.6, צבא סוריה וחיזבאללה על הפסקת אש ל-48 שעות.  הפסקת האש החלה ביום א' 18.6 לפנות בוקר ותימשך יומיים.
לאחר שבמשך השבועיים האחרונים המטירו צבאות סוריה וחיזבאללה על עמדות המורדים ממסוקים  712 חביות נפץ. ביצעו 166 תקיפות מאוויר באמצעות מפציצים. שיגרו לפחות 450 טילי קרקע-קרקע מדגמים שונים, מציעים הסורים לכוחות המורדים להתפנות, ביחד עם משפחותיהם לירדן, כאשר הם מבטיחים להם שלא יותקפו.
אם המורדים הסורים ידחו הצעה זו, יחדשו יחידות העילית של צבא סוריה מדוויזיה מס' 4, ומחטיבת הקומנדו של חיזבאללה-חטיבת אל קאים al-Qaim, את ההתקפה עליהם.
להתקפה זו יצטרפו מסוקי תקיפה מתקדמים מתוצרת רוסית מדגם MI-25 המכונה 'הטנק המעופף' flying tank ( כינוי המסוק בנאט"ו הוא  Hind). מסוקים אלה מסוגלים לשאת כמה חביות נפץ, וטילים נגד טנקים ועמדות מבוצרות.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, כי המורדים פנו אל המטכ"ל הירדני, וזה פנה אל מפקדת הכוחות האמריקנים בסוריה ובעיראק, ולוושינגטון, בשאלה מה עליהם לעשות?
האם הם יכולים לצפות לעזרה צבאית אמריקנית, או ירדנית, עם חידוש ההתקפה עליהם, או שעליהם לקבל את ההצעה הסורית ולסגת.
עד לפרסום דברים אלה, לא קיבלו המורדים תשובה.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי אם המורדים יעזבו את דרעא, וכוחות סוריה וחיזבאללה יכנסו לעיר, יוכרע  לא רק הקרב על דרעא, אלא הקרב על דרום סוריה כולה.
בהתפתחות כזו כוחות איראניים ושיעיים פרו-איראניים, סורים וחיזבאללה, יכבשו בקלות יחסית את קוניטרה וישתלטו על כל אזורי הגבול שבין סוריה לישראל, ובין סוריה לירדן.
השלמת השתלטות של איראן-סוריה-וחיזבאללה על דרום סוריה, הפכה בשבת 16.6 לקרובה ביותר, בייחוד כאשר כוח צבאי המורכב מיחידות של צבא עיראק ולוחמים של  שבטים ערביים באזור אנבאר במערב עיראק, כבשו בשבת 17.6, מידי ISIS, את מעבר הגבול אל ואליד  al-Waleed border crossing בגבול עיראק סוריה.
רק במוצאי שבת התברר, כי 'יחידות הצבא העיראקי', אינן אלא יחידות של המליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות ה-PMU.
במילים אחרות, איראן לא רק יצרה גשר יבשתי ישיר בין עיראק לסוריה, דרכו היא יכולה כוחות וציוד צבאי, אלא היא השתלטה על המעבר היחיד שדרכו אפשר להעביר ללא הפרעה לסוריה מעיראק ומאיראן נשק כבד כטנקים וסוללות טילים.
גם צבא ארצות הברית ביצע, בשבוע האחרון, תנועות צבאיות בדרום סוריה. האמריקנים העבירו מירדן לדרום-מזרח סוריה לאזור אל-טאנף, סוללות משגרי טילים  High Mobility Artillery Rocket System -HIMARS   להם יש טווח של 300 ק"מ.
אבל בעוד הכוחות האיראנים-הסורים וחיזבאללה התקדמו, הסוללות האלה, והכוחות המיוחדים האמריקנים הנמצאים באזור, לא עשו מאומה, מלבד לתפוש עמדות.
גם הם, כמו המורדים הסורים, צה"ל וצבא ירדן, מחכים להוראות מוושינגטון

 

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “הסלמה בדרום סוריה. ארה"ב מחישה לאזור משגרי רקטות. רוסיה שולח תגבורות של מסוקי התקיפה MI-25 במטרה להכריע את הקרב בדרעא

 • יונ 18, 2017 @ 23:42 at 23:42
  Permalink

  כל זה מזכיר את מה שקרה לפני מלחמת ששת הימים. אשכול שלח שליחים לגונסון לשאול מה לעשות ולא קיבל תשובה ברורה.
  רוסיה עומדת מאחורי המדינות בהן היא תומכת. כשישראל איימה על דמשק בשנת 67 הודיעה רוסיה לארה"ב שהיא תפתח במתקפה אטומית על ישראל.
  מה ארה"ב תעשה בכדי למנוע את טהרן לשבת לנו על הגדר? חרם על מוצרים רוסיים!

 • יונ 19, 2017 @ 0:22 at 0:22
  Permalink

  וזה עוד לא הכל. הכורדים של עיראק מכינים משאל עם בספטמבר, על הקמת מדינה כורדית. יש אפשרות שמיד עם סיום המשאל, יגישו הכודים בקשה להתקבל לאו"ם.טורקיה, אירן, עיראק, וסוריה, מתנגדות לכך. התומכות ארה"ב, מצרים, סעודיה, וישראל. רוסיה לא הגדירה את עמדתה בעניין.
  אבל בינתיים כיבוש קונייטרה מעמיד במבחן את עמדת ישראל, המתנגדת להתייצבות אירן וחיזבללה בגבולה.
  ולא לשכוח את עזה ואת אבו-מאזן. נכון – כל מה שעזה מסוגלת לעשות, זה לשמש נפץ שיצית את כל האזור. והמתנחלים ודרישותיהם לחדש את בניית ההתנחלויות???
  זה הדבר האחרון שנחוץ לנו. איך יוצאים מכל זה בלי להיפגע?

 • יונ 19, 2017 @ 11:26 at 11:26
  Permalink

  בהתחלת הכתבה,חשבתי על תירגום איך לכתוב.
  בסוף התשובה"גם הם, כמו המורדים הסורים, צה"ל וצבא ירדן, מחכים להוראות מוושינגטון .
  "כלב זמום"
  ממתאי?
  מיום לפני Xשנים כשהתחילו עם הרודן מסוריה.
  אנא להכין פרחים וסוכריות לאורחים מאירן……SIC.

 • יונ 19, 2017 @ 19:51 at 19:51
  Permalink

  MI24 או MI25?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות