הסלמה בעזה!

תיקדבקה.הפצצת חיל האוויר ביום ו` 7.4 בלילה, על בסיס אימונים של וועדות ההתנגדות העממית ברפיח ופגיעה מדויקת בטילים במכונית בה חזרה לבסיס חולייה של מחבלים אשר אומנה לצאת ולבצע פיגועים בעומק השטח הישראלי, על ידי המומחה למטעני חבלה של הארגון איאד אבו עיניין, פעולה בה נהרגו לפחות 5 פלסטינים ונפצעו 14, הראתה כי כאשר צה"ל רוצה יש לו את המודיעין הנכון והיכלות לפגוע פגיעות ישירות במטרות הטרור, זאת לאחר שלושה חודשים בהם הצבא עסוק במציאת שמות למבצעים שבמציאות בשטח אינם מתקיימים, ובירי ארטילרי והפצצות על בניינים ושטחים ריקים.
הפעולה ברפיח גם חשפה את הטקטיקה החדש של ארגוני הטרור. חוליית המחבלים שחוסלה בהתקפה על המכונית היוותה את המחזור הראשון של כוחות מיוחדים שוועדות ההתנגדות העממית עסוקים בהקמתם שמטרתם לחצות את קווי ההגנה של צה"ל מסביב לרצועה לשם ביצוע פיגועים בעומק השטח הישראלי.
וועדות ההתנגדות העממית אינן היחידות העוסקות בהקמת כוחות מיוחדים כאלה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה כבר דיווחו השבוע כי ברחבי הרצועה הוקמו בשבועות האחרונים לפחות ששה מחנות אימונים להקמת כוחות מיוחדים כאלה על ידי כל ארגוני הטרור, כולל החמס.
המשמעות של הקמת כוחות אלה היא אחת: מאחר וישראל איננה מכניסה את כוחותיה לרצועה לשם ביצוע פעולה קרקעית,הפלסטינים הם שיעבירו את הלחימה הקרקעית אל תוך שטח ישראל. פעולת החיסול ברפיח נועדה לאותת לפלסטינים, כי ישראל לא תאפשר התפתחות כזו כפי שהיא מאפשרת עד עתה את ירי טילי הקסאם, עליו היא כמעט ואיננה מגיבה.
התוצאה המיידית של הפעולה ברפיח הייתה שהזרוע הצבאית של החמס גדודי עיז א-דין אל קסאם, שעד עתה נמנעו מלקחת חלק בפעולות טרור וירי הטילים, פרסמו בשבת לפנות בוקר הודעה האומרת כי הם יגיבו על פעולת החיסול.
עתה צריך לחכות ולראות באם ההודעה היא תשלום מס שפתיים ליתר הארגונים החמושים ולדעת הקהל הפלסטינית, אשר טוענים כי מאז שהחמס עלה לשלטון הוא איננו משתתף יותר במאבק המזוין נגד ישראל, או שהחמס קבל החלטה אסטרטגית חדשה להפסיק את שביתת הנשק שהוא כפה על עצמו.
אם אכן התפתחות כזו תתרחש אנו צפויים להעלאת רמת ירי הטילים מ-8 עד 10 טילים ביום, לרמה של 15 עד 20 טילים ביום ואפילו 30 עד 40 טילים ביום. בידי חמס מצויים כעת בין 600 ל-800טילים אותם הוא יכול לירות.

Print Friendly, PDF & Email