העזרה הצבאית האמריקנית למורדים בצפון סוריה שהופסקה, תופנה לאזור ביטחון אמריקני בדרום סוריה הגובל בישראל

החלטתן של וושינגטון ולונדון ביום ד' 11.12, להפסיק את העברת העזרה לצבא סוריה החופשית בצפון סוריה, מחשש שייפול לידי גורמי אל קעידה וגורמים מוסלמים קיצונים אחרים, היא למעשה כיסוי שנועד להסתיר את הצעדים הצבאיים האמריקנים והבריטים בדרום סוריה, כולל אזור רמת הגולן הסורית הגובלת בישראל.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי ממשל אובמה החליט במקום לשלוח את העזרה 'הלא צבאית' non lethal לצפון סוריה, להעביר אותה לדרום סוריה, שם מקימים האמריקנים והבריטים אזור ביטחון בו ימצאו כוחות פרו-אמריקנים של המורדים הסורים המאומנים על ידי מדריכים צבאיים אמריקנים ובריטים בירדן.
המקורות שלנו מוסרים, כי הכוחות האלה אשר קיבלו את הכינוי 'החבורות הירדניות', הם שיקבלו עתה את העזרה האמריקנית, שהייתה צריכה להגיע לצפון סוריה-ועתה הופסקה.
כדי לנהל אזור ביטחון חדש זה  הקימה ארה''ב, בימים האחרונים  שני חדרי מבצעים באירביד שבצפון ירדן.
 חדרי המבצעים נמצאים תחת פיקודו הישיר של מפקד הכוחות המיוחדים האמריקנים הגנרל וילייאם מקרייבן Commander of U.S. Special Operations Command William Harry "Bill" McRaven, הפועל ממפקדת הכוחות המיוחדים האמריקנים בטמפה שבפלורידה,  Special Operations Command-SOCOM headquartered at MacDill Air Force Base in Tampa, Floridahe.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בירדן הוצב קצין אמריקני בדרגת גנרל, שאת זהותו ארה''ב וירדן, שומרים בסוד מחשש להתנקשות בחייו על ידי גורמי אל קעידה, אשר מתפקידו ומתפקידה של קבוצת הקצינים האמריקנים הסובבים אותו לפקח על פעולת שני חדרי המבצעים החדשים, ולהפעיל את הכוחות המיוחדים וחיל האוויר האמריקנים המוצבים בירדן. בירדן ישנם כיום כ-11,000 חיילים אמריקנים.
המטרה הכללית אשר הוכתבה על ידי הבית הלבן, לאדמירל מקרייבן McRaven, היא להביא להשתלטות של כוחות מורדים סוריים פרו-אמריקנים על דרום סוריה, כאשר בהוראה directive, שהועברה מהבית הלבן לפנטגון, מדובר על השטחים הנמצאים דרומית-מזרחית לדמשק, הנוגעים במערב בגבולות סוריה לבנון.בדרום-מערב בגבולות סוריה עם ישראל. בדרום בגבול סוריה עם ירדן, ובמזרח עם גבול מערב עיראק. מדובר בשטח שהוא פחות מ-10 אחוז מכל  שטחה של סוריה.
המטרה העיקרית האמריקנית היא למנוע את השתלטות גורמי אל קעידה הסוריים בעיקר  ג'בהת אל נוסרה Jabhat al-Nusra, ואל קעידה עיראק The Islamic State of Iraq and the Sham-ISIS, על אזורי הגבולות של סוריה עם ירדן, ישראל, ולבנון, ואת התקרבותם לדמשק בירת סוריה.
במילים אחרות, ארה''ב לוקחת על עצמה גם להגן על כל משטר שישלוט בדמשק, כולל משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד, מפני האיום של אל קעידה ממזרח לבירה הסורית.

 

Print Friendly, PDF & Email