הערכה: בסיום ספירת הקולות תקום ממשלה בראשות נתניהו. או שזו תהייה ממשלה שתבסס על רוב, או במקרה הגרוע, מבחינתו של נתניהו, ממשלת מיעוט

הניסיון, אשר נמשך לאורך יום ד' 24.3, להציג את תוצאות הבחירות כאילו גוש תומכי נתניהו השיג רק 52 חברי כנסת ואילו לגוש המתנגדים לנתניהו נתונה תמיכתם של 56 חברי כנסת, הוא ניסיון נואל לעוות את תמונת תוצאות הבחירות ולטעת בלב הציבור תמונה של דיסאינפורמציה שאיננה תואמת את המציאות.
קודם כל צריך לציין כי התוצאות הסופיות של הבחירות לא התפרסמו עדיין, נכון ליום ד' בשעות אחה"צ, וכי לאיש, גם לא לחברי וועדת הבחירות המרכזית, אין מושג איזה תוצאות יעלו בספירת המעטפות הכפולות שמספרן הוא כ-450,000.  נוסף לכך ישנן עוד 300 קלפיות רגילות שלא נספרו.
כלומר מדובר לא רק בקולות החיילים, אצלם אחוז ההצבעה היה גבוה ביותר ( למעלה מ-70 אחוז ), אלא בחמישה מושבים בכנסת אשר יכולים להכריע את התוצאה לטובת אחד הגושים.
החשבון שעורכים רוב כלי התקשורת הוא מוטה בכוונה נגד נתניהו והאפשרות שהוא יוכל להרכיב ממשלה.
52 חברי הכנסת התומכים בו מורכבים מחברי הכנסת של 'הליכוד', ש"ס, יהדות התורה,  והציונות הדתית. ימינה בהנהגת נפתלי בנט, לה יש 9 חברי כנסת, הוצאה מסיכום זה, והוצגה כמפלגה המסוגלת ללכת עם גוש מתנדי נתניהו. זו כמובן אפשרות שאיננה מתקבלת על הדעת, מאחר ומפלגה ימנית זו לא תשתתף בממשלה המורכבת ממר"צ והרשימה המשותפת.
אם נוסיף את ימינה לגוש תומכי נתניהו, אפילו באם תתמוך בו גם מבחוץ, הרי שלרשות נתניהו עומדים  61 חברי כנסת ( נכון ליום ד') ולא 52 כפי שהדברים מוצגים.
בחשבון זה גם לא נכללת רע"ם שזכתה ב-5  מושבים והתחייבה לתמוך בממשלה שתיענה לדרישותיה לגבי המיעוט הערבי.
לעומת זאת, הרשימה של מתנגדי נתניהו הכוללת את יש עתיד, כחול לבן, העבודה, ישראל ביתנו, תיקווה חדשה ומר"צ-ביחד 50 מושבים בכנסת כן כוללת את הרשימה המשותפת לה יש 7 חברי כנסת. כלומר למתנגדי נתניהו יש לפי טענה זו 56 חברי כנסת.
זו כמובן הטעיה מכוונת. האפשרות כי אביגדור ליברמן יסכים להשתתף בממשלה  הנתמכת על ידי איימן עוודה ראש הרשימה המשותפת, שואף לאפס. אותם הדברים אמורים לגבי אפשרויות שיתוף הפעולה בין ניצן הורביץ ממר"צ וגדעון סער מתקווה חדשה.
כמובן במצב כזה יכולים להיווצר גושים חוסמים לכל מי שיסה להרכיב ממשלה.
ההערכה של תיקדבקה היא שבסופו של דבר תקום ממשלה בראשות בנימין נתניהו. או שזו תהייה ממשלה שתבסס על רוב, או במקרה הגרוע ביותר, מבחינתו של נתניהו, ממשלת מיעוט.
אבל למה למהר!
חייבים להתאזר בסובלנות ולחכות לסיום ספירת הקולות במעטפות הכפולות.

Print Friendly, PDF & Email