הפוליטיקאים הרוצים להחליף את נתניהו שולחים אותו למאסר. מולם: המציאות הפוליטית ודעת הקהל

בימים האחרונים החריפו הפוליטיקאים הישראלים הרוצים להפיל ולהחליף את ראש ממשלה בנימין נתניהו את הטון. חלקם ובראשם ח"כ יאיר לפיד, ומי שהיה שר הביטחון משה יעלון, אומרים כי נתניהו צריך להיכנס לבית סוהר. 
יאיר לפיד,  נמצא כבר בעיצומן של ההכנות לקראת קיום בחירות כלליות חדשות בישראל, והחל לדון עם אישים פוליטיים שונים איזה תיקים הם יקבלו בממשלתו.
משאלי דעת הקהל האחרונים מראים שאם הבחירות היו מתקיימות השבוע, מפלגתו הייתה מקבלת יותר מושבים בכנסת מאשר 'הליכוד'.
אמנם המשאלים מדברים על מושב אחד או שניים יותר ל'יש עתיד' מ'הליכוד', אולם בהתחשב ביחסים האישיים הקשים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה רובי ריבלין, והיחסים העכורים המתפתחים בין מחנה הימין בישראל והנשיא, אין ללפיד ולתומכיו ספק, כי הנשיא ריבלין יטיל עליו ולא על בנימין נתניהו את תפקיד הרכבת הממשלה הבאה.
זו כנראה הסיבה העיקרית מדוע לאחרונה מרשה לעצמו לפיד להשתלח בראש הממשלה בנימין נתניהו ולתארו כאדם מושחת שאין ספק כי צריך להשליכו לשנים רבות לבית הסוהר. באחרונה אמר לפיד 'כי אם נתניהו איננו יודע זאת הוא יידע זאת'. כלומר, ללפיד יש מידע (כפי שהוא טוען בפרשת הצוללות), שיכניס את נתניהו לבית הסוהר.  בשבת 30.12, הצטרף משה יעלון לקו הזה.
במילים אחרות, לפיד ויעלון הם החוקרים, התובעים, השופטים המחליטים על גזר הדין, והאנשים  המבצעים את פסקי הדין, שהם עצמם פסקו.
לפיד המתמיד בהתבטאויות כאלה הוא משתמש בטכניקה בה הוא מרעים בקולו ומדבר מהר כאילו אין ולא יכול להיות שום ערעור על דבריו.
לדוגמא: לפיד קובע שנתניהו אשם בשבר המתחולל בין המפלגה הדמוקרטית והקהילה האפרו-אמריקנית בארצות הברית ובין ישראל. בכך רומז לפיד שתמיכתו הבלתי מסויגת של נתניהו בנשיא דונלד טראמפ היא שהביאה למפולת הזו.
מי שמכיר ועוקב אחר התהליכים המתרחשים במפלגה הדמוקרטית ובחלקים של הקהילה האפרו-אמריקנית התומכים בה, יודע כי לטענה זו אין שחר.
ההתרחקות בין המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית וישראל מתרחשת כבר שנים רבות עוד לפני הופעתו של דונלד טראמפ על הבמה הפוליטית האמריקנית, ומי שתרם לה יותר מכל אחד לא היה אחר אלא נשיא ארצות הברית לשעבר אובמה.
משאלי דעת הקהל מראים ללפיד, כי הוא צודק בהפעלת שיטה זו, וכי לא רחוק היום בו יתמנה ראש ממשלה בישראל. זו הסיבה מדוע הוא החל כבר לחלק תיקים.  למשה כחלון ראש 'כולנו' הוא מציע לעזוב את ממשלת נתניהו ולמנותו כשר האוצר בממשלתו. לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הוא מציע להיות שר הביטחון. כלומר השינויים הפוליטיים-פרסונליים שלפיד מציע הם לא מהפכה אמתית בנוף הפוליטי. הם למעשה נועדו להבטיח כי השינוי הפוליטי העיקרי שיתבצע יהיה מינויו של לפיד במקומו של נתניהו.
אולם בישראל, וגם במקומות אחרים בעולם, כבר מכירים כיצד משאלי דעת הקהל לפני הבחירות, כמעט ואף פעם אינם חוזים את תוצאות האמת בבחירות.  ישראל  היא דוגמא אחת. ארצות הברית, בריטניה, גרמניה, הן דוגמאות נוספות.
הבעיה העיקרית של משאלי דעת הקהל הישראלים היא שתמיד הם  מצומצמים מאוד בהיקפם ותמיד הם פונים לאותו קהל של בוחרים.
המשאלים האלה אינם מייצגים חמש אוכלוסיות עיקריות המהוות למעשה את הרוב מבין הבוחרים הישראליים. המדובר באוכלוסיות החרדים, מגזרים רחבים בקרב הדתיים והמסורתיים, הערבים, הבדואים ויוצאי רוסיה. בכל האוכלוסיות האלה התמיכה ביאיר לפיד, טבי גבאי, ומשה יעלון, לתפקיד ראש ממשלה היא חלשה.
זו אולי הסיבה מדוע לפיד, אבי גבאי ראש מפלגת 'המחנה הציוני' אשר איננו מצליח לסחוף אחריו מצטרפים חדשים ל'מחנה הציוני' וממשיך להתנדנד בין ימין לשמאל, ומשה יעלון אשר ספק גדול באם יעבור את אחוז החסימה מקווים, כי חקירות השחיתות נגד נתניהו הם שלבסוף יפילו אותו.
אולם גם נושא השחיתות של נתניהו הולך בשבועות האחרונים ונעשה יותר ויותר בעייתי מבחינה פוליטית למתנגדיו.
המאמץ המרוכז להפיל את נתניהו על נושא השחיתות החל לאחרונה חוזר אל התומכים הקולניים בו כבומרנג.   
מרוב להיטות להוכיח שנתניהו הוא מושחת, יצרו התומכים הנלהבים בטקטיקה זו מצב בו רוב דעת הקהל הישראלית השתכנעה, כי אם אפילו יש בסיס לטענות האלה, מדובר באפקט של רדיפה פוליטית ואישית.
השיטה לפתוח כל נאום, כל מהדורת חדשות ברדיו ובטלוויזיה, וכל כותרת בעיתון, בידיעה 'מפוצצת' על התקדמות דרמטית בחקירות של ראש הממשלה ומקורביו כאשר מדובר בידיעות לעוסות ומיושנות, המאיסה כבר את כל הגורמים האלה על הציבור הרחב והם הפסיקו להקשיב להם.
חדשות צריכות להיות חדשות, ולא מטבעות שחוקות.
מי שמשוחח עם האיש הישראלי הממוצע ברחוב שומע זאת מכל עבר ומכל פינה. בגלל הכותרות וצרת הגשתן, רוב האנשים פשוט אינם רוצים לשמוע או לקרוא יותר חדשות.
גם ההפגנות ברחבות אינן מצליחות למשוך אליהם קהלים גדולים, ותמיד מופיעים בהן אותם אנשים שנושאים אותן כרזות. הניסיון להפוך את ההפגנות לתנועה המונית נכשל. גם הניסיון להביא לרחוב מפגינים מהימין נכשל.   
הסיבה העיקרית לכישלון נעוצה בכך, שבחלקים גדולים של הציבור הישראלי כבר השתרשה הדעה שנגד ראש הממשלה מתנהל מסע צייד מאורגן ומתוכנן. חלקים אלה גם מסרבים להאמין כי כל החקירות-החשדות על שחיתות הם רק במחנה פוליטי אחד-ב'ליכוד' ובתומכיו ואילו חלקי המערכת הפוליטית המייצגים את האופוזיציה נקיים מכל חשד.  
רוב הציבור הישראלי איננו מאמין גם יותר למשטרת ישראל אשר מנהלת כבר את החקירה נגד נתניהו במשך שנה ושבעה חודשים, כאשר כל פעם היא מאיימת שתגיש המלצות להעמידו לדין, בעוד שלמעשה כל פעם היא מודיעה, כי החקירה תימשך עוד לפחות כמה חודשים.
חלקים גדולים בציבור הישראלי מחזיקים עתה בדעה, כי המשטרה שאיננה רוצה להודות בכישלונה בחקירה תעשה את הכול, כדי שנגד נתניהו יוגש כתב אישום כלשהו.
בימים האחרונים הולך ומתברר, כי מי שקיווה כי אלמנט חקירות השחיתות הוא שיביא למפלתו של בנימין נתניהו לפני הבחירות או בבחירות עצמן נתון בתוך טעות פוליטית שלא משאירה לו ברירות רבות אחרות מלבד לנסות ולהרחיבה.  
אלא אם כן פתאום יתברר כי נתניהו קיבל מעטפות ובתוכן כסף מזומן תמורת חוזים או הטבות ממשלתיות אחרות שהעניק, דבר שכנראה כבר לא יקרה, קשה לראות כיצד נושא המלחמה בשחיתות, כפי שעוצב על ידי מתנגדיו של נתניהו, כולל רובה של התקשרות הישראלית תהייה הסיבה שבגללה נתניהו יודח ואת מקומו יתפוס מנהיג אחר.  

Print Friendly, PDF & Email

18 תגובות עבור “הפוליטיקאים הרוצים להחליף את נתניהו שולחים אותו למאסר. מולם: המציאות הפוליטית ודעת הקהל

 • דצמ 30, 2017 @ 16:51 at 16:51
  Permalink

  כאשר ביבי פעל להשלכת אולמרט לכלא דיברתם אחרת. כשביבי פעל להשלכת רבין לקבר, כתבתם אחרת. כשביבי פעל להשלכת אלוף מרדכי לכלא זעקתם אחרת.
  ביבי גרוע משלושתם ביחד (בעיני מצביעי הימין. בעיני שלשתם תרמו למדינה ואילו ביבי רק חולב אותה).
  עד עתה לא הטרחתי עצמי להפגנות נגד שחיתותו של ביבי אך אם יראה שיש בכך תועלת, רבבות כמוני יקומו מרבצם לזעוק: "ביבי לכלא" !

 • דצמ 30, 2017 @ 17:35 at 17:35
  Permalink

  אני לא מבין. זו כתבה מדוע פוליטיקה מתנהגת כמו פוליטיקה?
  למה אתה לא מביא כתבה מאוזנת אשר במקביל למה שלפיד אומר על ביבי, מציינת מה ביבי אמר על אולמרט בזמנו?
  איך אתה יודע שרוב הציבור לא מאמין לממשלת ישראל?
  איך אתה קובע כי "כי מי שקיווה כי אלמנט חקירות השחיתות הוא שיביא למפלתו של בנימין נתניהו לפני הבחירות או בבחירות עצמן נתון בתוך טעות פוליטית" – הרי ביבי עצמו זילזל בהמלצות כאילו כבר ברור לו שיהיו, וידוע שההמלצות מבוססות על הראיות.

  בד"כ אני מעריך את הכתוב באתר, אבל הפעם אני מופתע מחוסר הדיוק ומנטיית הכותב אשר פשוט צועקת החוצה.

  אם זה טור פרשנות, מדוע לא לציין זאת? הכתבה נראית כמו שאר כתבות הידיעות העובדתיות.

 • דצמ 30, 2017 @ 19:04 at 19:04
  Permalink

  "קשה לראות כיצד נושא המלחמה בשחיתות, כפי שעוצב על ידי מתנגדיו של נתניהו, כולל רובה של התקשרות הישראלית תהייה הסיבה שבגללה נתניהו יודח ואת מקומו יתפוס מנהיג אחר. "
  ……….מילים כדורבנות!!!!!!!!!!!!1
  עד עכשיו קשה לי להאמין שיש עוד קול חריף כתער בכל הנוגע למצב המדינה כללי……..
  כל הכבוד.
  לנושא:
  "מסע צייד מאורגתן……."
  זה בולט.(זה מזעזע את כל המערכת "המבוססת כבר 60שנה .של פינקס אדום,ילדי תימן,ראשי ממשלות,איפשר להגיד גם צהל?
  אולי גם חלק מהכבש בן שנתו לעולה?????????????
  "משטרת ישראל"……..כולל בין היתר.זה נכון בציבור הרחב עם כל הפאשלות שלהם זה מתחיל להסריח……
  אולי אתם לא יכולים לאמר:
  אבל ביוטיב יש וידאו עם אותו "איש שנוא,מקולל, מנוגע, ומה עוד….בIRONIYA…….
  שקבל פעם מסר מהאיש הקדוש בניויורק והוא אמר לו:…. אני סומך עליכם למצוא המאמר
  ……119 יהיו נגדך…….
  חבל שהוא לא עושה צעד אחד נכון………….
  היה יכול לסתום את הפה של כולם……………..

 • דצמ 30, 2017 @ 20:03 at 20:03
  Permalink

  נחמד לראות ניתוח אחר לשם שינוי.
  אבל ביבי בצרות. הכנסת חזרה מפגרה לפני חודשיים והיא לא מצליחה לתפקד. היא עוד מעט שוב יוצאת לפגרה ומצב כזה לא יכול להמשיך.

  אין לי בעיה עם זה שביב נהנתן. אם אני מעשן גויינט ב100 שקל, מבחינתי שיעשן סיגרים ב1000 דולר, שיהיה לו לבריאות.
  אבל התגובה שלו מקוממת. במקום לבוא ולהגיד "אני מצר על כך שנודע ברבים שאני מעשן, אני מפציר באנשים לא להתמכר להרגל הזה. כל מחלקת טיפול נמרץ לב עוסקת בנזקי עישון ואחוזים גבוהים מסל הבריאות מוקצים רק לזה. אני מבטיח שאני אעשה כל מאמץ להפסיק לעשן"
  במקום הוא מאשים ש60% מעיסוקי המשטרה הם לא אפקטיביים, הוא מאשים שהמשטרה, הנשיא והתקשורת כולם שמאלניים.
  במקום לאחד את העם הוא יוצר פילג ושנאה.

  ובקשר לשחיתות, ראש הממשלה לפניו היה נגוע, הוא נגוע ואני מבטיח לך שהבא בתור לא יהיה שונה.
  זאת מכת מדינה.
  כל תעשיית הבנייה בישראל בבעלות או מנוהלת על ידי מקורבים לשלטון. אנשים קונים דירה מסרוחה באשקלון, נופלים להם טילים על הראש והם לא מבינים למה הם תקועים עם משכנתא ל40 שנה

  הבעיה מרכזית של ביבי, לדעתי, היא שביבי לא יוזם כלום. הוא רק נגרר.
  לצוק איתן הוא נגרר
  להשמדת המנהרות הוא נגרר
  להסכמי Y הוא נגרר
  להתנתקות הוא נגרר

  אין לא שום יוזמה בקשר לחיזבאללה, איראן, סוריה או הפלסטינים.
  היינו יכולים להשמיד את כל חיל האוויר הרוסי לפני שנים שהם תקפו בנשק כימי בפעם הראשונה, אנחנו יכולים לתקוף את כוחות חיזבאללה שבסוריה על פי ההסכמים הבין לאומיים.
  אבל אנחנו לא עושים כלום ומחכים שהם יתקפו אותנו. אני בספק אם חיזבאללה אוגר מאות אלפי טילים ליופי.

  יש עוד נקודה חשובה והיא שכמעט כל המפלגות כרגע הם של איש אחד.
  אם ביבי לא יוכל לרוץ לבחירות הבאות. אני בספק אם חזן, חוטובלי והשאר יצליחו לעבור את אחוז החסימה.

  xxx

 • דצמ 30, 2017 @ 21:27 at 21:27
  Permalink

  הכתבה הזאת מוזמנת עבור נתניהו ומקורביו ולכן אין לי מה להתייחס לזה.

 • דצמ 30, 2017 @ 22:12 at 22:12
  Permalink

  היידה ביבי.
  רוב האנשים יודעים שהתקשרות הישנה לא אוביקטיבית ולכן לא מאמינים לה ובעתיד גם רוב האנשים יפסיקו לצרוך אותה.
  ניתוח מעולה של תיק דבקה – כמו תמיד.

 • דצמ 30, 2017 @ 23:51 at 23:51
  Permalink

  ראשית, גם אני נגד שחיתות וכל מי שנמצא בביהמ"ש מושחת שיקבל את מלאו העונש המגיע לו.
  אך אני לא מקבל את הביטוי "הוא אשם עד שתוכח חפותו". לכל אחד מאיתנו עומדת זכות החפות.
  זה לא מתפקידו של הנשיא "לדחוף" את תושביי המדינה להפגנות ולא לעודד אותם לכך.
  מי שמחליט במדינת ישראל על הגשת כתב אישום הוא היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות, לפיכך אני מחכה בסבלנות להחלטות מהפרקליטות ומהיועץ המשפטי לממשלה.
  "מוות לציונות" "די לציונות", או שימוש בשלטים של ה- בי,די,אס, או "נאצית" לשפי פז וחברותיה, או שלטים של גיליוטינות ועוד – אלה בוודאי לא נגד השחיתות!!! הם נגד הממשלה ונגד המדינה כולה. בושה וחרפה לאלה "שהתבלבלו" במסר!!!
  אני אישית השתתפתי בהפגנות למשל במחאה החברתית שהתקיימה ברוטשילד בשנת 2011, ובמקומות נוספים במדינה, וכן בהפגנות לטובת פולארד. כי חשבתי שהן מוצדקות מאוד וחשובות מאוד.
  לא זכור לי שהיו הפגנות כאלה כנגד למשל, סגירת התיקים כנגד ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.
  לא זכור לי שיש הפגנות כנגד התיקים העומדים הרבה זמן בנושא רות דוד ועו"ד פישר, שלפי העיתונות נעשו על ידם לכאורה מעשים פליליים.
  רבותיי יש הרבה תיקים שנסגרו ואותי אישית הם קוממו ועדיין סתמתי את האף "והמשכתי הלאה". כי אני מכבד את החלטות היועץ המשפטי, בשונה מאחרים, גם אם בעיניי הם מוטעות.
  עו"ד אלדד יניב טען בעבר שעל מעשים שהוא עצמו עשה, היום הוא היה הולך לכלא עבורם.
  אני לא יודע מהם המעשיים שהוא מדבר עליהם, והם לא באמת מעניינים אותי, מעניין אותי איך הוא הפך להיות האביר על הסוס הלבן שמוביל את העדר בהפגנות בת"א ובפ"ת.
  הגיע הזמן שכולנו נעצור ונחשוב, הרי כולנו נגד השחיתות, אולי התבלבלנו קצת? אולי ההפגנות האלה יוצרות "אי סדר" בדמוקרטיה שלנו, וזו הסכנה האמיתית לדמוקרטיה.
  במדינה מתוקנת ודמוקרטית כולם היו מחכים להחלטת היועץ.
  אני לא רוצה לחשוב על הסיטואציה שתיווצר שהיועץ המשפטי לממשלה יסגור את התיקים העומדים כעת לחקירה. מה אז יעשו אותם מפגינים?? (ייתכן שזה הולך לכיוון הזה).
  האם יקבלו את הדין כמוני או שיטענו שהיועץ המשפטי לממשלה הוא המושחת, וכל החצים יופנו אליו.
  אגב, החוק לא מחייב את ראש הממשלה להתפטר גם אם הוגש כנגדו כתב אישום. (אני אישית ממליץ לו לא להתפטר, אלא שיוכיח את חפותו בביהמ"ש, ואולי יהיו כאלה שיאכלו את הכובע).
  נראה שבקרוב יהיה "שמח" במדינה יהיו אנשים "דמוקרטיים" שלא יהיו מוכנים לקבל את הדין של היועץ. (המלצות המשטרה הם רק שלב אחד בלבד לבירור האמת).
  מצד שני, חבל שאנשים עשירים וחכמים מתעסקים בשמפניה וסיגרים כאשר בשכר של שתי הרצאות שלהם, הם יכולים לכסות את מחיר השמפניה והסיגרים.
  לא ברור איך הם מסתבכים לשווא (לחינם). האם לא ברור להם שהם נמצאים תחת זכוכית מגדלת במשך כעשרים שנה?? איפה השכל???
  מנהיגות צריכה לתת דוגמא אישית לתושבים ולא להיות חזירה.

 • דצמ 31, 2017 @ 0:25 at 0:25
  Permalink

  נתניהו חייב לרדת מהבמה בגלל הסגנון ובגלל שהוא חולה במחלת ההיבריס
  שילך הביתה
  תודה על פעלך למען המדינה
  אבל די לנו בסגנונך הבוטה והמפצל
  אנו ראויים למנהיג ישר צנוע ונעים הליכות
  די לנו במאפיה של נתניהו ובריוני החצר שלו

  • דצמ 31, 2017 @ 15:32 at 15:32
   Permalink

   גם אני אשמח למנהיג צנוע, ישר ונעים הליכות, בעל סגנון מעודן ושאינו לוקה בהיבריס.
   אז בואו נראה מה יש לנו:
   מר יאיר לפיד? נו באמת… אם כבר אז עדיף הדבר האמיתי (ביבי)
   מר בוגי יעלון? זה מנהיג?
   מר אבי גבאי? אני לא מבין איך הוא הגיע לראשות העבודה, ונראה לי שגם הוא לא מבין זאת עדיין.
   הפוליטיקאי היחיד שמתאים להגדרות דלעיל – משה פייגלין
   את הקול שלי כבר יש לו. ומי שעוד לא מכיר, שיגגל ויכיר בעצמו

 • דצמ 31, 2017 @ 3:11 at 3:11
  Permalink

  כל הכבוד לכתב שהביא במדויק את המצב האמיתי לידיעת הקוראים.

 • דצמ 31, 2017 @ 6:03 at 6:03
  Permalink

  לפיד איש חלם תחזור לטלוויזיה ההזויה שם אתה יכול בקול רם אתה לא מבין כמה אנשים תומכים בראש הממשלה הגאון ביבי נתניהו אנחנו נעיף לך את המנדטים מהמדפים חלול ורדוד אתה ממש פייק ניוז…..

 • דצמ 31, 2017 @ 6:44 at 6:44
  Permalink

  There is no one better than Netaniyahu

 • דצמ 31, 2017 @ 8:23 at 8:23
  Permalink

  למה לעזאזל להיכנס לבוץ זה ? אין שום סיבה לתיק דבקה לבוא להגנת איש מושחת לגמרי שמטיל בושה על כל הארץ ועל תושביה. למה חוות דעת זאת שאין לה שום בסיס ושום שחר מודיעיני אותקשורתי.
  על תיק דבקה להתמקד במה שעושה הכי טוב :לנתח את המצב האסטרטגי והביטחוני של הארץ ולא לבוא לעזרת איש שאבוד מראש.

 • דצמ 31, 2017 @ 9:03 at 9:03
  Permalink

  נסיון העברת חוקים של איסור חקירה של ראש ממשלה וחוק ההמלצות מראה 2 דברים
  1. נתניהו מושחת ברמות מטורפות – אולי הפוליטיקאי הכי מושחת אי פעם. (לא ברמה הפלילית, אלא הפוליטית)
  2. אם החוקים האלה כל כך חשובים לו – כנראה שהוא יודע שלמשטרה יש הרבה ראיות רציניות מאוד כלפיו

 • דצמ 31, 2017 @ 10:40 at 10:40
  Permalink

  חשבתי שאתם אתר מודיעין וכעת רואה שאתם סניף של "ישראל היום". נתניהו מתנהל בצורה מושחתת , הן במתווה הגז ( שכלל לא נחקר אבל כל מי שמתעניין בנושא מבין שהמתווה היה מתנה ענקית לטייקונים על חשבון חשבון החשמל של האזרחים והתעשיה הישראלית- דבר שמאוד מחליש את המדינה !!!), הן בפרשת הצוללות, הן בפרשת בזק והן בפרשת ישראל היום והעסקה המסריחה עם מוזס והן בפרשת הסיגרים הזניחה מבחינה ביטחונית אבל מעידה על התנהלותו של האיש. זה נכון שגורמים פוליטיים מעונינים לדחוף את החקירה מסיבותיהם, זה לא אומר שאין לחקירה מקום. בושה שאתר זה תומך באיש שהוציא מיליארד ש"ח מתקציב המדינה רק כדי שבן דודו ואיש סודו ( שאגב נעלם פתאום מהנוף הציבורי…) יגרוף הון עתק כעמלה.

 • דצמ 31, 2017 @ 10:46 at 10:46
  Permalink

  אם יימשכו ההפנות, ולא חשוב כמה אנשים ישתתפו בהן, נתנייהו ייפול. זה שנתנייהו מושחת, זה ברור. זה שהוא קבל מתנות בשווי של מאות אלפי שקלים זה ברור, והוא הודע בזה. זה שהוא נסה לעשות קומבינה מסוכנת עם מוזס, זה ברור. הכל מוקלט. זה שהיועץ המשפטי חלש ופחדן- זה ברור. זה שנוסדה סביב נתנייהו וסביב כל הליכוד סביב עבודה של עולם תחתון – זה ברור. לכן ההפגנות יימשכו עד שהוא יילך הביתה. ולא חייבים בחירות. ממש לא. בישראל אין משטר נשיאותי. מישהו מהליכוד יכול להחליף אותו. הבעיה, שנתנייהו שם קצוץ על כל העולם, כולל על כל מחנה הימין. הוא דואג לעצמו בלבד. נארקיססט מוחלט. לגבי לפיד. האיש מוקיון מארץ המוקיונים. לגבי גבאי, נגוע בקשרי הון שלטון כמעט כמו ביבי. לגבי כחלון- סמרטוט מסמורטט. בעקבות מתווה הגז הוא סיים ת'קריירה. לגבי יעלון. הוא צודק לגבי הצוללות. נתנייהו ידע מה קורה. כי אם לא ידע, אז הוא צריך אשפוז פסיכאטרי. הוא ידע כי הבן דוד שלו עוסק בצללות. זה ברור. מפקד חיל הים, וצמרת הצבא התנגדו לצוללות. בנוסף מישהו חתם לגרמנים שמותר להם למכור צוללות למצרים, ואף אחד בצבא ובמערכת הביטחון בכלל לא ידעו על זה. מדובר כאן בשיא הריקבון. מי האיש שחתם למרקל על זה? בכך מקרה אם יעלון היה נשאר שר ביטחון, הוא לא היה פותח את הפה בנושא הצללות. זה ברור. נתנייהו השתמש וזרק אותו, כמו שהוא עושה עם כל מי שסביבו כשלא צריך אותו כבר. ולגבי נתנייהו הוא ייפול בוודאות. ההפגנות יימשכו עד שהוא יעוף.

 • דצמ 31, 2017 @ 12:44 at 12:44
  Permalink

  כולם חכמים נבונים וצדיקים אם אתם רוצים להחליף את השלטון זה אפשרי אבל רק בקלפי אז להפסיק עם כל הבולשיט שלכם חכו שתגיעו לבחירות ואז תראו מה אתם יכולים לעשות בכבוד ולא בהפגנות ותקשורת בע"מ

 • דצמ 31, 2017 @ 13:59 at 13:59
  Permalink

  תגידו משלמים לכם כדי שתפרגנו לו כתבה כזאת? הוא תרם את חלקו והגיע זמנו ללכת לדרכו (כבר די מזמן) זה הכל.
  לפיד ראש הממשלה הבא. הוא חיובי והוא ראוי לכך הרבה יותר ממחזיקי התפקידים בממשלה הנוכחית.

Comments are closed.