הפיגוע בעפולה, הגנרלים בצמרת והפצועים ברחוב.

שני מחבלים חודרים אל רחובה הראשי בעיר בישראל. במקרה זה זו עפולה.
הם יוצאים ממכוניתם וצועדים ברחוב הראשי לאורך טור של מכוניות הממתינות ברמזור.
הם נעים ממכונית אחת לשניה כאשר הם מכניסים את קני הקלצ`ניקובים שלהם מבעד לחלונות הפתוחים ויורים.שני ישראלים נהרגים, מיכל מור ונעם גוזבסקי, שניהם בעשור השני לחייהם, 50נפצעים, 10 מהם קשה.אם לא אומץ לבו של חייל מילואים, מנשה מקונן, שרדף ראשון אחר המחבלים וירה בראשו של אחד מהם, היו מספר הנפגעים גבוה יותר.ואחר כל זאת כולם מרוצים.
שר הביטחון פואד בן אליעזר, דוחה את הטענות כאילו פינוי ג`נין בשעות אותו בוקר על ידי צה"ל הוא שגרם לפיגוע. כדי לתמוך בדבריו אומר השר כי צה"ל פינה את מזרח ג`נין בעוד שהמחבלים באו מצפון ג` נין.גם אסטרטג גדול וגם מומחה גדול במצפנים.כל הזמן יש פיגועים, אומר שר הביטחון כאילו זה לא מתפקידו להפסיק אותם.גם מפקדי המשטרה החל מהמפכ"ל וכלה במפקד מרחב העמקים מרוצים.הם יודעים כי כוונת המחבלים הייתה התחנה המרכזית בעפולה והם מנעו את הפיגוע שם. אבל זה שהיה פיגוע חבמרחק של 20 מטר משם, זה כבר עניין אחר, שאינו פוגע בשביעות הרצון שלהם.וגם ראש הממשלה מוסיף קצת נופך לשביעות הרצון הכללית.אם יפסק הטרור, הוא אומר, אפשר יהיה לגשת לשלום.
לא כל כך היה ברור למי היה את חוש ההומור החד הזה, או אולי את החוש המציאותי, לכסות את גופות שני המחבלים, לאחר שנהרגו, בכרזת בחירות שאמרה רק שרון יביא שלום וביטחון.המציאות, לדאבונו של ראש הממשלה, חזקה יותר מכל מילה בייחוד באם היא ריקה מתוכן.לעומת דבריםומראות אלה היו דבריהם של עדי הראייה. כלומר הרחוב מול הצמרת.איך זה אפשרי, אומר עד ראייה אחד בסתירה מוחלטת לדברי קציני המשטרה.בשעת בוקר, לאור היום, עוברים שני מחבלים, בקור רוח מוחלט ויורים לתוך החלונות הפתוחים של המכוניות, אחת אחר השניה. ועדת ראייה אחרת אומרת: היה שם אדם צעיר שהמחבל עמד מולו. הוא ניסה לברוח והמחבל ירה בו ישירות. ואחר כך הייתה אישה שהרימה את ארנקה וניסתה להתגונן. והמחבל ירה גם בה.אחר כך באים ערוצי הטלוויזיה.
יאסר ערפאת, כך אומרים לנו השדרים והפרשנים אינו מרוצה. לא נוח לו שהפת"ח לוקח אחריות על הפיגוע ביחד עם הג`יאהד האיסלמי ועוד כאשר האמריקנים נמצאים כאן.לא חס וחלילה שלפצועים לא נוח, לערפאת לא נוח!
בקטע המופיע בדיוק בטור מתחת לקטע הזה כתוב שחור על גבי לבן מדוע בדיוק מאוד נוח לערפאת שפיגוע כזה יתקיים ברגעים אלה ומדוע הוא הורה לבצע אותו. וגם כתוב בדיוק מדוע הפת"ח משתף עכשיו בגלוי פעולה עם הגיאהד האיסלמי.משום שעראפת משתף עכשיו בגלוי פעולה עם חיזבאללה.
שיחה וקשר בין גנרלים ישראלים, אפילו הם ראשי ממשלה עם גנרלים אמריקנים הוא דבר חשוב מאוד ואולי אפילו חיוני לביטחונה של מדינת ישראל.אבל קשר ושיחה בין ראשי השלטון ובין אנשי הרחוב המרכזי בעפולה הוא חשוב אפילו יותר.ואחרי עפולה, באה צומת כפר דרום והרצח של אתי פהימה, מנצר חזני.
הרבה שיחות יש למנהיגים האלה לעשות עם העם הזה שבשמו הם מדברים קודם עם גנרל זיני ואחר כך עם הנשיא בוש.

Print Friendly, PDF & Email