הפיגוע בשרונה הוא של ISIS. אורגן ותוכנן בירדן


חאלד מחאמרה, שהיה ראש חוליית המחבלים שביצעה ביום ד' 7.6 את הפיגוע במתחם שרונה בתל-אביב, היה חבר בתא חשאי של ISIS של באוניברסיטת אל-מואטה Mutah  University בירדן.   התפקיד שהוטל עליו בתא היה לבצע פיגועים המוניים בישראל.
המקורות ללוחמת טרור  של תיקדבקה מדווחים, כי אוניברסיטת אל-מוטאה, ידועה כמרכז של תאי טרור  מוסלמיים קיצוניים, כמעט כולם קשורים אידיאולוגית או מבצעית עם ISIS. 
רק לפני 10 חודשים פוצץ את עצמו במבצע התאבדות של ISIS, ליד מוסול מוחמד אל-דאלעיין Muhammad Al-Dala'een, בנו של חבר פרלמנט ירדני שחצה את הגבול מירדן לעיראק והצטרף אל שורות ארגון הטרור.  אל-דאלעיין היה לפני כן סטודנט באוניברסיטת אל-מוטאה
לפני שמונה חודשים ב-9 לנובמבר 2015, פתח קצין ירדני באש במתקן אימונים של המשטרה ורצח שני מדריכים אמריקניים ומדריך דרום-אפריקני.  גם הקצין סרן אנואר אבו זייאד Captain Anwar Abu Zaid, היה בוגר אוניברסיטת אל-מוטאח. החקירה העלתה כי הוא קשור עד יום הפיגוע בתאי טרור של ISIS  שפעלו באוניברסיטה.
המקורות של תיקדבEה מוסרים, כי המודיעין הכללי הירדני מעורב בחקירת הפיגוע בתל-אביב.
גם בישראל וגם בירדן, רואים בפיגוע בשרונה, המשך של גל הפיגועים של ISIS שהחל בירדן ביום ב' 6.6, במפקדת המודיעין הירדני במחנה הפלסטיני  באקאה Baqaa, ליד הבירה עמן, שם נרצחו חמישה קציני מודיעין ירדניים. 

ביום ד' 6.7, עם התחלת הפיגוע בשרונה דיווחנו:
שני מחבלים לבושים בחולצות לבנות מהודרות, עניבות ומכנסיים שחורות, שניהם מדרום הר חברון, שנכנסו ביום ד' 7.6 למסעדה ליד מתחם שרונה בלב תל-אביב והזמינו אוכל,  הוציאו את תת-מקלעים מדגם קרל גוסטב, והחלו יורים לכל עבר.
התוצאה, באחד מפיגועי הירי הקשים בגל הטרור הפלסטיני הנוכחי, לפחות 4 ישראליים נרצחו. מחבל אחד נתפב, ומחבל שני נפצע והועבר לבית חולים. מפקד המשטרה במחוז תל-אביב ניצב צ'יקו אדרי  אמר, כי אין מידע על מחבלים נוספים, וקרא לתושבי תל-אביב לחזור לשגרה.
הקריאה הזו אין, מלבד הניסיון להרגיע, אין לה ערך רב, מאחר וכפי שלניצב אדרי לא היה מידע מוקדם על הפיגוע, כך אין לו מידע על מה שעומד להתרחש בשעות ובימים הקרובים.
ניצב אדרי גם חושף את העובדה שגורמי הביטחון הישראליים לא איתרו את הידיעות שהתרוצצו כבר ביום ד' בבוקר ברשתות החברתיות, כי חולייות מחבלים מזוינית הגיעה לתל-אביב במטרה לבצע פיגוע.  
עובדה היא שהמחבלים בני דודים תושבי הכפר יטא שבנפת חברון הוכרזו כנעדרים על ידי הרש"פ כבר לפני יממה. צריך להניח כי השמועה על היעלמם נעלמה מאוזנם של אנשי השב"כ ואמ"ן הנהנים משיתוף פעולה בדרך כלל עם מקביליהם ברמאללה.
אין ספק כי הפיגוע הזה היה מתוכנן היטב ובממשך זמן רב.
המפגעים היו חמושים בשני תתי מקלעים מסוג קרל גוסטב, מחסניות וסכינים. נראה שהיה להם מודיעין מקדים מצוין: למתחם שרונה אין ספור כניסות ויציאות ולמעשה אין אפשרות לבקר את הנכנסים והיוצאים ממנו. קרבתו וסמיכותו למשרד הביטחון ולמטכ''ל שני מתקני הביטחון הישראליים השמורים ביותר, בקריה בתל אביב, הופכים את המתחם ליעד מבוקש לפיגועי טרור, באמצעותם הפלסטינים רוצים להפגין כי הם יכולים להגיע גם למתקנים אלה ולסביבתם.  
אין כל ספק כי היה מי שדאג לחמש אותם, להדריך אותם כיצד להטעין בנשק את המחסניות, לדרוך אותו ולירות בו, לתפעל בו מעצורים ולהחליף מחסניות, לבחור את מקומות הישיבה במסעדה מהם הם תצפתו על קורבנותיהם טרם הפיגוע.
גם העובדה שהמחבלים התפצלו ופתחו באש, בשתי זירות מעט רחוקות זו מזו, מעידה שמישהו אימן אותם בשיטה שתייצר מספר מקסימאלי של נפגעים ישראלים.
הכוונה שלהם  הייתה  להימלט, בתום הפיגוע לשני כיוונים שונים, תוך זריעת בהלה בקרב הציבור המבלה במקום. 

Print Friendly, PDF & Email