הפלסטינים במסרים לישראל: התיאום הביטחוני יימשך. החמאס במסרים למצרים: נמשיך לשגר טילים עד שהנייה יורשה לחזור לעזה

בשורה של מסרים שהפלסטינים העבירו, ביום א' 2.2, לישראל נאמר, כי למרות דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפיהם הוא הורה לנתק את כל הקשרים הכלכליים והביטחוניים עם ישראל ועם ארצות הברית הקשרים האלה יימשכו כמקודם וכי לא חל בהם כל שינוי.
המסרים הוסיפו ואמרו, כי דבריו של אבו מאזן כוונו לאוזניהם של השליטים הערביים ואינם מהווים הוראות שלו לאנשי השטח. אם אבו מאזן הסכים ערב פגישת שרי החוץ הערביים לאפשר לבכירי אנשיו להיפגש  ברמאללה עם ראשת ה-CIA סוכנות הביון האמריקנית המרכזית  ג'ינה הספל Gina Aspel, על איזה ניתוק יחסים עם ארצות הברית וישראל הוא מדבר?  
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מדווחים, כי בממשל הנשיא טראמפ שורר כעס רב על הפלסטינים שהדליפו את הפרטים על ביקורה של ג'ינה הספל ברמאללה לאחר שהתחייבו שלא לעשות כך.

עוד מדווחים המקורות שלנו, כי עתה לאחר שממשל טראמפ ממשיך להחזיק בעמדה כי לא תהייה שום הכרזה על ריבונות ישראלית לפני הבחירות בישראל שתערכנה ב-2 במרס וכינונה של ממשלה חדשה בירושלים, נסוג ראש הממשלה בנימין נתניהו מתוכניתו להכריז על החלת הריבונות הישראלית על העיר מעלה אדומים, או על בקעת הירדן. עתה, שוקל נתניהו להכריז לפני הבחירות ריבונות ישראלית על שטח מצומצם באזור הבקעה-יישוב אחד או קבוצה של שניים עד שלושה יישוביים כאקט סימלי אשר יאותת על כוונותיו להרחיבו לאחר הבחירות.
החלטוה סופית בנושא טרם התקבלה.

במקביל בקהיר, דחה נשיא מצרים פאתח אל סיסי את פנייתן הדחופה של כמה מדינות מוסלמיות ובראשן אינדונזיה, אשר פנו אליו בשם החמאס, וביקשו ממנו לאפשר למנהיג החמאס איסמעיל הנייה לחזור לרצועת עזה.
יחד עם הנייה נמצאים 12  איש מבכירי מנהיגי החמאס בעזה אשר המצרים מסרבים לאפשר גם להם לחזור לרצועה. המסרים כללו איום ולפיו באם מצרים לא תאפשר את שובם לעזה של חברי הנהגת החמאס ירי  הטילים ושיגור בלוני הנפץ לעבר ישראל יימשכו.
מצרים דחתה את כל הפניות האלה כשהיא מדגישה, כי בידה מצויה התחייבות בכתב בחתימתו של הנייה, לפיה הוא מתחייב שאם יתנו לו ולחברי המשלחת שאתו לצאת מהרצועה הם לא יסעו לאיראן.  הנייה הפר התחייבות זו.
אי יכולתו של החמאס להחזיר את הנהגתו חזרה לרצועה פוגעת קשה במעמדו בתוך הרצועה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות