הפלסטינים הכניסו לשימוש מבצעי טיל 'מיני-גראד' למערכה בעזה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: פצוע בינוני, ו-4 פצועים קל, ביניהם עובדים זרים, מירי 5 טילים בצהרים יום ג 3.6, על גוש יישובי צחור בחבל אשכול. 2 טילים התפוצצו במושבים. חייל האוויר תקף מטרות שיגור. טיל התפוצץ דרומית לאשקלון. הבוקר, ירו הפלסטינים בפעם הראשונה, טיל קטיושה מתוצרת איראנית 107 מ"מ, אשר קיבל את כינוי 'מיני גראד'. חייל צה"ל פצוע בינוני מירי צלף.
הטיל החדש שבשימוש במלחמה ברצועה התפוצץ בשטח פתוח באזור שער הנגב. הקטיושה האיראנית נורית מכמה קנים המורכבים על גבי כלי רכב. ראש נפץ של הטיל גדול יותר מאשר הקסאם, 8 ק"ג, והטווח הוא 9 ק"מ. עתה בודקים מהיכן ובאיזה שיטה הטיל נורה.
אם הטיל נורה מכלי שיגור המורכב על כלי רכב, זו הפעם הראשונה שהחמס השתמש בכלי רכב כדי לשגר טילים. ידוע שלחמס יש כלי רכב כאלה עם משגרים.
ירי הטיל החדש מראה כי הפלסטינים ממשיכים להעביר לרצועה משלוחי נשק, כולל טילים חדשים שמגיעים אליהם דרך סיני. הטילים האיראנים החדשים שהגיעו באחרונה לרצועה, וכנראה גם המשגרים שלהם, נשלחים מאיראן, ומסודן, באמצעות אוניות סוחר העוברות בתעלת סואץ. בתעלה המשלוחים מועברים לסירות מבריחים, המעבירים אותם לתוך חצי האי. ברצועה, המשגרים מורכבים על גבי כלי רכב.כוחות הביטחון המצריים הגבירו את פעולתם נגד מבריחי הנשק, אולם מאחר וחלק מקציני הכוחות המצריים תפים פעולה עם המבריחים, תמורת כסף,כוחות מצליחים לתפוס רק חלק לא משמעותי של ההברחות.

Print Friendly, PDF & Email