הפלסטינים ניסו לגייס את ראשי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב נגד המדיניות המזה"ת של טראמפ ונענו בשלילה. 'לא נילחם עבורכם'!

המקורות של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי בימים האחרונים, ניסו ראשי הרשות הפלסטינית, ביניהם ראש הרשות אבו מאזן עצמו, לגייס את ראשי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב לצאת בגלוי נגד מדיניותו  של הנשיא טראמפ כלפי הסכסוך הישראלי-פלסטיני.
המקורות שלנו מדווחים, כי 'מבצע המפלגה הדמוקרטית' כפי שהוא כונה תוכנן בחשאי בימים האחרונים בלשכתו של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן במוקטעה והיה צריך להוות את הנשק העיקרי הפלסטיני נגד מדיניותו הפלסטינית של טראמפ, שהשבוע חסם בשיטתיות כל עזרה כלכלית-פיננסית אמריקנית לרשות הפלסטינית.
ביום שישי 14.9 הופסק הסיוע האמריקני סך 10 מיליון דולר למפגשים של צעירים ישראלים עם צעירים פלסטינים, אולם נשאר על כנו הסיוע למגשים בין נוער ישראלי לבין נוער ערבי-ישראלי.
'מבצע המפלגה הדמוקרטית' תוכן כמבצע צבאי-מדיני לכל דבר.
כל בכיר ברשות הפלסטינית קיבל לידיו שמות של אישים בכירים במפלגה הדמוקרטית אותם הוא מכיר ועומד אתם בקשר היום או עמד אתם בקשר בעבר.
רשימות הבכירים והפעילים הדמוקרטים האלה  הוכנו על ידי בכיר אש"ף סאיב עריאקת, שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מלאכי, נציגות אש"ף באו"ם ונציג אש"ף בוושינגטון חוסן  זולמוט Husam S. Zomlot.
על כל בכיר פלסטיני הוטל להתקשר עם האישים והפעילים הדמוקרטים הכלולים ברשימה שניתנה לו והוא היה צריך להתקשר ולנסות לשכנע אותם להפוך מדיניותו הפלסטינית של הנשיא טראמפ לנושא מרכזי במערכת הבחירות 'של אמצע העונה'  mid term elections  העומדות להתקיים בארה"ב  בשבוע הראשון של חודש נובמבר.
ההערכה הפלסטינית הייתה, כי עכשיו לאחר חמישה חודשים בהם הממשל הודיע גם כי הוא מפסיק את התמיכה  האמריקנית השנתית בסך 450 מיליון דולר לסוכנות הסעד והעזרה לפליטים הפלסטינים אונר"א, וכי הוא סבור שקיימת הפרזה מכוונת במספר הפליטים הפלסטינים, זאת כדי להנציח את בעייתם כדרך למנוע השגת הסכם שלום בין ישראל והפלסטינים ( לטענת ממשל טראמפ קיימים במציאות חצי מיליון פליטים פלסטינים בלבד ולא חמישה מיליון כפי שהתקציבים והפעולות של אונר"א קובעות), ולאחר שהתוכנית המכונה 'תכנית המאה' שצוותי הבית הלבן בראשותם של ג'ארלד קושנר וג'ייסון גרינבלט, שני שליחיו המיוחדים של הנשיא למזרח התיכון ולנושא השלום בין ישראל לפלסטינים, קובעת כי לא תקום מדינה פלסטינית עצמאית, אלא מדינה בעלת עצמאות חלקית אשר תהייה חלק מפדרציה עם ירדן, ראשי המפלגה הדמוקרטית יחליטו לאמץ את הנושא של תמיכה אמריקנית במדינה עצמאית פלסטינית, מול מדיניותו של טראמפ.
המקורות שלנו מוסרים, כי נציגים פלסטינים התקשרו בימים האחרונים עם ראש המיעוט הדמוקרטי בסנט הסנטור צ'ראלס שומר Charles Schumer מניו יורק, עם ראש המיעוט הדמוקרטי בבית הנבחרים ננסי פלוסי  Nancy Pelosi,  עם מי שהתחרה בבחירות האחרונות על תפקיד המועמד של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות  ברני סנדרס  Bernard Sanders כשהוא משמיע בנאומי הבחירות שלו דעות פרו-פלסטיניות,  ועם הסנטורית אן וורן lizabeth Ann Warren.
כמו כן נפגשו הפלסטינים עם שורה ארוכה של צירים דמוקרטיים בבית הנבחרים, ועם אישים מחוץ למערכת הפוליטית שעל גבעת הקפיטול הידועים כבעלי השפעה אצל הדמוקרטים.  בין השאר שוחחו נציגים פלסטינים עם אנשיו של הנשיא לשעבר ביל קלינטון, ועם מקורבים של שר החוץ האמריקני לשעבר ג'ון קרי.
האסטרטגיה הפלסטינית הייתה שאם לא כל הפונים אליהם יסכימו לשתף פעולה הרי לפחות חלק מראשי המפלגה הדמוקרטית יאמצו את הנושא הפלסטיני ויהפכו אותו לנושא מרכזי במערכת הבחירות.
אולם המקורות שלנו מדווחים, כי ראשי ומנהיגי המפלגה הדמוקרטית הפתיעו אותם, כאשר העבירו לרמאללה ולפונים אליהם תשובה אחידה קצרה והיא לא!
המפלגה הדמוקרטית הודיעה בתחילת שבוע שעבר לפלסטינים, כי לאחר ששקלו את הפנייה הגיעו ראשי המפלגה למסקנה כי אין מקום להשתמש בנושא הפלסטיני במערכת הבחירות של אמצע הקדנציה, משום שלנושא הפלסטיני אין שום הד או ענין בקרב ציבור המצביעים האמריקנים וכי העלאת הנושא הזה במערכת הבחירות לא תועיל למפלגה.  המקורות שלנו מדווחים, כי בהמשך התשובה הדמוקרטית נאמר מפורשות כי המפלגה איננה מוכנה להיכנס למאבק עם הנשיא טראמפ על הנושא הפלסטיני. 'אנחנו לא ניזום ונעשה מלחמה עבורכם' נאמר בתגובה הדמוקרטית.
ברמאללה שם כל הזמן כל הזמן מנסים לתופף בתופי הפנייה לאו"ם ולבית המשפט הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג, ופנייה לאירופאיים, כאילו הם שיושיעו אותם מהסנקציות הכבדות שהנשיא טראמפ מטיל עליהם, בעוד שהם יודעים כי לרוב פניות אלה אין סיכויים להתקבל, מנסים להסתיר את כישלון הפנייה שלהם למפלגה הדמוקרטית ואת ניסיונם להתערב בפוליטיקה האמריקנית הפנימית.     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות