הפלסטינים עומדים להפעיל השבוע קסאמים בעלי עוצמת נפץ גדולה וקטלנית יותר.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: הפלסטינים העבירו השבוע מחצי האי סיני לתוך הרצועה בין 10 ל-20 טון, ולפי כמה מקורות צבאיים שהגדירו את הכמויות במושג `מפלצתיות`, המדובר בכמה עשרות טונות של חומר נפץ ט.נ.ט. ו`סמטקס` תיקני, כלומר כזה המיוצר במפעלי תעשייה צבאית. המדובר במפעלי התעשייה הצבאית של סלובניה, במרכז אירופה, וסרביה בבלקנים. גדודי הכוחות המיוחדים המצרים הפרוסים לאורך ציר פילדלפי, בניגוד לדבריו של שר הביטחון שאול מופז, `כי יש שיפור גדול בפעולותיהם,` לא נקפו אצבע כדי למנוע מעבר חומרי נפץ אלה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי מיד לאחר הגעת המשלוחים לרצועה, הוסבו כל בתי המלאכה הפלסטינים העוסקים בייצור והרכבת הקסאמים, שצה"ל הפסיק לתקוף אותם כבר שבועות רבים, לקו ייצור העוסק רק בנושא אחד: החלפת ראשי הנפץ של טילי הקסאם הנמצאים במחסנים, בראשי נפץ חדשים הנושאים את חומר הנפץ התקני. במילים אחרות, בימים הקרובים מאוד אנו נראה פגיעות של טילי קסאם במטרות ישראליות, שתהיינה בעלות עוצמות נפץ הרבה יותר גדולות ממה שהכרנו עד כה. טילי הקסאם עומדים להיות יותר הרסניים וקטלנים.
עד עכשיו, למרות שנורו בשלוש החודשים קרוב ל-300 טילים, ממוצע של 3 טילים ליום, הנזק שהם גרמו היה מועט והם לא הצליחו להרוג אף ישראלי. הסיבה העיקרית לכך היה חומר נפץ הפרימיטיבי מתוצרת עזתית מקומית, שבו מולאו ראשי הנפץ של הטילים. חומר הנפץ הוכן `ובושל` בסירים גדולים בעשרות מעבדות נפץ ברחבי הרצועה על ידי `מומחי נפץ` חובבנים של ארגוני הטרור השונים, אשר בדרך כלל ערבבו כמויות לא מדויקות של חומרי הבסיס ingredients, מהם מורכב חומר הנפץ. כתוצאה מכך טיל קסאם שנפל בין מבנים של מטרה אסטרטגית ישראלית באזור אשקלון, כפי שקרה פעמיים בשבוע שעבר, או טיל שנפל ביום ה` 22.12 בתוך בסיס `יפתח` של חטיבת `גבעתי` דרומית לזיקים, גרמו לנזקים קלים ולמספר קטן של פצועים. האפקט היה יותר פסיכולוגי מאשר מעשי.
אולם עתה כשהם מצוידים בראשי נפץ תיקנים, טילי הקסאם ייגרמו למספר גדול יותר של נפגעים, כולל הרוגים, ולנזקים קשים יותר למתקנים האסטרטגיים של ישראל הנמצאים דרומית לאשקלון. קצינים בכירים בצה"ל מזהירים כבר כמה ימים את הדרג המדיני, כי כמויות כאלה של חומרי נפץ תיקנים, פירושם אינו רק טילי קסאם קטלניים יותר, אלא גם חגורות נפץ ומכוניות תופת בעלי עוצמות התפוצצות, אותן לא הכרנו עד כה.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים כי העברת כמויות גדולות כאלה של חומרי נפץ ממרכז אירופה והבלקנים לחצי האי סיני יכולה להיעשות אך ורק על ידי רשתות הקונות את חומרי הנפץ בארצות הייצור שלהם, בכספים רבים. רשתות אחרות הדואגות להעביר את הציוד הצבאי דרך הים באמצעות ספינות המגיעות לחופי הים התיכון של חצי האי סיני. ורשתות מקומיות הפועלות בסיני ומעבירות את חומר הנפץ בתוך סיני ומחדירות אותו לרצועת עזה. אף אחד מגורמי המודיעין הישראלים אינו פועל נגד רשתות אלה.

Print Friendly, PDF & Email