הפלסטינים שיגרו 60 טילים. מקור ישראלי: 'כנראה' לא הושגה הרתעה במלחמה

עד שעות הצהרים הפלסטינים שיגרו לפחות 60 טילים על מטרות ישראליות בעוטף עזה, כאשר חצי מיליון ישראליים, בעוטף עזה, יושבים שוב במקלטים ובמרחבים מוגנים. מהירי יש שלושה ישראלים פצועים. אחד במצב בינוני.
דובר ישראלי בכיר, אמר ביום ו' 8.8, 'כי כנראה לא הושגה הרתעה במלחמה, והחמאס 'לא הבין את המסר הישראלי'. תיקדבקה: כלומר, המסר היה מוטעה. החמאס הבין טוב מאוד את המסר הישראלי של חוסר הכרעה, וחוסר פגיעה בצמרת המדינית והצבאית של החמס, וכי הוא יכול לפתוח ללא חשש במלחמת התשה בישראל, אותה הצמרת המדינית והצבאית הישראלית מוכנה לספוג.
עכשיו צריך לברר, מי נתן את ההוראה בישראל באמצע השבוע 'לחזור לשגרה', ו'כי המלחמה הסתיימה'. הגורם הזה אחראי יותר מכל אחד אחר לפתיחתה של מלחמת ההתשה, כאשר שוב הפעם היוזמה הטקטית במלחמה היא בידי החמס. 
גם התגובות הישראליות לתקיפות החמאס הן מינוריות ביותר.
למרות הצהרות לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי ניתנה הוראה לצה''ל להגיב בחומרה על ההתקפות, הפצצות חיל האוויר דלילות, והן מכוונת כלפי מטרות משניות בחשיבותן, כאשר אין להן כל השפעה  על החמאס. שוב הפעם יש פער גדול מאוד בין הדברים שמשמיעה הצמרת המדינית הישראלית  לבין המתרחש במציאות בשטח.         
קודם לכן דיווחנו ביום ו' בבוקר:       
החמאס חידש, ביום ו' 8.8, כמה דקות ספורות לאחר השעה 8:00 בבוקר את ירי הטילים לעבר ישראל. טילים נורו לעבר אשקלון, חוף אשקלון, ויישובי עוטף עזה. 'כיפת ברזל' יירטה מספר טילים.
קודם לכן הודיעה הזרוע הצבאית של החמאס, ביום ה' 7.8, כי לפני ישראל וצה''ל עומדת הברירה הבאה:  או הקמת נמל ימי בעזה, שהכניסה והיציאה ממנו תהייה חופשית, כלומר הורדת המצור הימי הישראלי מעל עזה, או שתפרוץ  מלחמת התשה ארוכה ואכזרית בה יהיו לישראל אלפי הרוגים. זו לא הייתה הודעה באם הפסקת האש העומדת להסתיים ביום ו' 8.8, תסתיים או תוארך, כפי שציפו, אלא הייתה זו הכרזת מלחמה על ישראל, באם לא תיכנע לתכתיבי החמאס.
ישראל כבר דחתה את התנאי של החמאס להקים בעזה נמל, בשיחות עם הפלסטינים ביום ד' בקהיר.
בהודעה של גדודי עיז א-דין אל קסאם, הוסיף החמס לאיים, ואמר כי בידו נמצאים טילים חדשים בעלי ראש נפץ גדול יותר מאלה שנורו עד עכשיו על הערים המרכזיות בישראל, וכי הוא ישתמש בטילים אלה כדי לתקוף את נמל התעופה בלוד, ולהביא לסגירתו ולניתוקה של ישראל ממערכת התחבורה האווירית הבינלאומית. החמס גם מאיים, כי מלחמה זו תהייה ממושכת.
'אנחנו דורשים זכויות בסיסיות וקוראים למשלחת בקהיר שלא להאריך את המו"מ אלא עד שישראל תסכים להקמת הנמל הימי', אמר דובר הזרוע הצבאית אבו עוביידה בהצהרה שנשא בשידור חי. 'המלחמה  לא תסתיים ללא סיום המצור.
בהתייחסו לאפשרות שישראל תבצע מהלך קרקעי נוסף ברצועה, אמר דובר הזרוע הצבאית של החמאס, כי' פעולה קרקעית נוספת משמעותה הרס צה''ל'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי ההודעה הזו של דובר הזרוע הצבאית של החמאס, היא אולטימאטום של ראש הזרוע הצבאית מוחמד דף לארבעה גורמים: לישראל, למצרים, לרשות הפלסטינית, ולצמרת המדינית של החמאס. מוחמד דף מבהיר לכל ארבעת גורמים אלה, כי אם לא יקבלו את תנאיו, הוא ימשיך את המלחמה.
כבר ב-30 ביולי פרסמו המקורות של תיקדבקה ההערכה, כי דף איננו מוכן לסיים את המלחמה, והוא ימשיך אותה בכל מחיר ותנאי, כאשר הוא הופך את המלחמה למלחמת דת.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי לאחר אולטימאטום כזה, אין לדף ברירה, אלא לחדש את הירי ביום שישי  8.8, או אולי אפילו קודם לכן.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות