ארה"ב ביטלה את השתתפותה בתמרוני החורף של נאט"ו בנורבגיה. שולחת את 3,000 החיילים האמריקנים שעמדו להשתתף בו למזה"ת

בגלל המתיחות הצבאית בין ארצות הברית ובין איראן, הודיע השבוע הצבא האמריקני למטכ"ל הנורווגי, כי הוא מבטל את השתתפותם של 3,000 חיילים אמריקנים בתמרוני החורף השנתיים של נאט"ו 'התגובה הקרה' The Cold Response, שיתקיימו בחודש מרס בצפון נורבגיה.  בתרגיל עמדו להשתתף כ-19,000 חיילים ממדינות נאט"ו, מהם 3,000 חיילים אמריקנים. 
סיבת הביטול: המתיחות הצבאית עם איראן. במקום להישלח לצפון אירופה הכוחות האמריקנים האלה, רובם חיילי מרינס, יישלחו ויוצבו במזרח התיכון.
בתרגיל בצפון נורבגיה החיילים עמדו לתרגל פעילות קרבית המתנהלת בתנאי מזג אוויר קיצוניים. פעילות זו הייתה צריכה לכלול נחיתת כוחות מרינס מהים.
עתה על החיילים האמריקנים יהיה להסתגל לתנאים של פעולה צבאית במדברות הסוריים והעיראקיים. המקורות הצבאיים של תיקדבקה: עצם העובדה שבגלל האיום המתמשך של פעולות תגמול איראניות על חיסולם של מפקד 'גדודי אל קודס' של משמרות המהפכה האיראנים- הגנרל קאסם סוליימני, ומפקד המיליציות השיעיות העיראקיות  אבו מהדי אל מוהנדיס, ( ב-3 לינואר), נאלץ צבא ארצות הברית לוותר על השתתפותו בתרגילי החורף של נאט"ו, מצביעה על כך, כי וושינגטון נערכת לקראת המשך ההתמודדות הצבאית בינה ובין האיראנים והמיליציות העיראקיות.
ההערכה המודיעינית היא, כי התנגשויות כאלה תתרחשנה בעיקר בעיראק כאשר המיליציות יבצעו פיגועים בכוחות ובבסיסים האמריקנים.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי בימים האחרונים התגבר זרם משלוחי הנשק ואמצעי הלחימה השונים, ביניהם מטעני צד, מאיראן למיליציות בעיראק, כהכנה לקראת מערכה זו.        


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות