הצבא המצרי סיים תרגיל צבאי גדול בסיני, בו תורגלה הדיפת מתקפה גדולה של צה"ל לעבר תעלת סואץ, והתייצבות הצבא המצרי מחדש מול הנגב.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים,הצבא המצרי סיים תרגיל צבאי גדול בסיני, בו תורגלה הדיפת מתקפה גדולה של צה"ל לעבר תעלת סואץ, והתייצבות הצבא המצרי מחדש מול הנגב. בתרגיל שנשא את השם 'בדואי 3' השתתפה דוויזיה ממוכנת מהארמיה המצרית ה-2, והשתתפו בה מטוסי קרב הפצצה מדגם אפ-16, מטוסי קרב מדגם 'מיראז' 5E2, ומסוקי תקיפה מדגם 'אפאצ'י'. ההפצצות האוויריות, והפגזות הארטילריה בשטחי התמרון בוצעו באש חיה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי הסצנריו של התרגיל כלל, פלישה של כוחות עוינים ישראליים, כלומר צה"ל, לתוך חצי האי סיני, כשהם מנסים להגיע לתעלת סואץ.
הכוחות המצריים נערכו ממזרח למערב לאורך הציר ג'בל ליבני, הנמצא במרכז סיני, ועד לביר גפגפה, דרומית לאל עריש, במטרה לבלום את הכוחות הישראלים.
מפקדת התמרון קבעה, כי הכוחות המצריים פעלו ביעילות, ולאחר יומיים של קרבות הצליחו להדוף את הכוחות הישראליים, לדחוק אותם בחזרה לישראל, ולהתייצב בחזרה על קו הגבול הבינלאומי שבין מצרים לישראל, מול הנגב. עוד קבעה המפקדה המצרית, כי הכוחות המצריים הצליחו להשיג יכולת תנועה וגמישות רבה ומהירה יותר בהזזת כוחות, מאשר הושגה בתרגילים צבאיים קודמים שנערכו בסיני.

Print Friendly, PDF & Email