הצבא הסורי פתח במתקפה באזורי קונטרה ודרעא. צה"ל איננו מונע את התקדמותו

הדרגים המדיניים והצבאיים הישראלים ניסו לתרץ את חוסר פעולתם בעזה, במתרחש בחזית הצפון. 'הצפון חשוב יותר מהדרום', כך אמרו. אבל מלבד הפעולה של תקיפת המליציות השיעיות העיראקיות ביום שני 18.6 לפנות בוקר, צה"ל מעדיף, בינתיים, לשבת בחיבוק ידיים, לא רק בחזית הדרום אלא גם בחזית הצפון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי ההתקפה של הצבא הסורי על אזורי המורדים הסורים באזורי קונטרה ודרעא, הקרובים לגבולות ישראל וירדן, כבר החלה ביום ד' 20.6.
בניגוד למצופה, צבא סוריה הפתיע בכך שבמקום לפתוח במתקפה רחבה לאורך כל החזית, הוא נוקט בשיטה של הנחתת מכות-נגיסות מצומצמות על כוחות המורדים.
ביום ד' כבשו כוחות השריון הסוריים שני מקומות אסטרטגיים בהם המורדים הסוריים החזיקו. מדובר בעיירה כפר שאמס  Kafr Shams, הנמצאת מזרחית לקונטרה, ובעיר הקטנה בושראה אל חאריר  Busra al Harir הנמצאת צפונית לדרעא ( ראו מפה מצורפת. )  ההנחה היא שצבא סוריה יתקדם לאט שכל פעם הוא כובש כמה נקודות אסטרטגיות עד אשר אזורי קונטרה ודרעא יפלו לידיו כפרי בשל.
כיבוש בושארה אל חאריר, מנתקת את קווי האספקה של כוחות המורדים הסורים מצפון, ותוקעת טריז צבאי סורי בתוך מערך ההגנה שלהם הפרוש לאורך גבול סוריה-ירדן. כיבוש כפר שאמס, נוגס במערך כוחות המורדים הסוריים הפרושים לאורך גבול סוריה-ישראל, ומקרב את הצבא הסורי מספר קילומטרים נוספים לעבר גבול ישראל ברמת הגולן.  
החמאס והג'יהד האיסלמי בעזה אינם עיוורים ואינם חרשים.  הם רואים כי למרות הדיבורים הרמים של הדרגים המדיניים והישראליים על כך שלא יאפשרו לכוחות אלה להתקרב  לישראל,  צה"ל איננו פועל לעצירת הכוחות האלה. המסקנה של החמאס ברורה: אם צבא סוריה יכול לשנות את משוואת הכוחות בצפון, החמאס יכול לשנות אותה בדרום.   
זו הסיבה עיקרית מדוע לא צריך לשים לב למכונת התעמולה של הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים שעבדה ביום ד' בלילה, וביום ה' בבוקר 21.6, שעות נוספות, כאשר העבירה את המסר כי הולכת ומתקרבת מלחמה ברצועת עזה.
הדיבורים 'הנמרצים והנחושים' של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, והרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, שדיברו על כך שלא יאפשרו לחמאס לשנות את 'כללי המשחק' שהיו נהוגים עד השיגור של 45 טילים ופצמ"רים ביום ד' לפנות בוקר, נענו מיד על ידי הודעה משותפת של הזרועות הצבאית של החמאס והג'יהאד האיסלמי ובה נאמר: 'אנו מדגישים את משוואת 'הפצצה בתגובה להפצצה' ולא נאפשר לאויב לכפות משוואות תוקפניות נגד עמנו וההתנגדות.' 'אנחנו מבצעים את מה שאנו אומרים.'
הדרגים המדיניים והצבאיים יכולים להמשיך לתופף בתופי המלחמה, כאשר בשטח לא נעשות שום הכנות לקראתה, אבל בינתיים החמאס, ולא צה"ל, הוא שמכתיב את חוקי העימות בעזה.
בשלושת חודשי העימות בעזה, מאז ה-31 במרס ועד היום,  יצא החמאס וידו על העליונה בכל מימד של ההתמודדות עם צה"ל. נכון הוא איבד כמה מנהרות טרור, היו לו הרוגים ופצועים רבים, אבל מזווית הראייה שלו מלחמה היא מלחמה.
אם ההתמודדות עם צה"ל לאורך גדר המערכת נכנסת לחודש הרביעי שלה, ובלוני ועפיפוני התבערה והנפץ חולפים מעל המכשול התת-קרקעי העצום שצה"ל בונה בהשקעה של מאות מיליונים, ושורפים את השדות והיערות בדרום ישראל, מבחינת החמאס מדובר בניצחון.
כפי שהדיבורים של הדרגים המדיניים והצבאיים הישראלים לא עצרו את צבא סוריה בצפון מלפתוח במתקפה, כך הדיבורים האלה לא יעצרו בדרום את החמאס ואת הג'יהאד האיסלמי.

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “הצבא הסורי פתח במתקפה באזורי קונטרה ודרעא. צה"ל איננו מונע את התקדמותו

 • יונ 21, 2018 @ 10:26 at 10:26
  Permalink

  כתבה נכונה
  הבעיה שלנו שאין זאת ממשלה.
  זהו אוסף של מושחתים

 • יונ 21, 2018 @ 11:15 at 11:15
  Permalink

  ואני טיפש חשבתי שהפעם ביבי רציני, וחיפשתי את המקלט הקרוב ביותר. אבל לא, ביבי עם חזקים לא מתחיל. וצודק. כי חזקים באמת יכולים להרביץ לו. ומאז סבנה, ביבי יודע שהוא חזק רק בפה. בפועל הוא רק מדבר..

 • יונ 21, 2018 @ 12:05 at 12:05
  Permalink

  "פתח……..יאיר"
  להגיד לאדון "משה רבנו"והאדון מיכאל המלאף"
  ששמה למעלה אנשים לא פשוטים!!!!!!!!!!
  וכולם יודעים טוב(פחות או יותר מה טוב לעם.(למרות שתיקדבקה בינתים לא פתח את
  כוונותיו להתנהלות "החכמה" של כל הצמרת………..
  "סוף מעשה …..תחילה"
  סבלנות עוד כמה ימיםהכל יתבהר…….
  ונראה שמה שכתבו בחדש שעבר הולך לקראת……….
  יכול לקראות על………….ישר.ל?????????

 • יונ 21, 2018 @ 14:38 at 14:38
  Permalink

  אם פעולה מסוימת נראית תמוהה יחסית לתכנית אחת , היא מתאימה לתכנית שונה מזו המצופה.

 • יונ 22, 2018 @ 4:30 at 4:30
  Permalink

  "…לא עצרו……."
  או"הִכּוּ בַּסַּנְוֵרִים "….SIC
  או:
  זה אומר דרשני………
  נחיה ונראה………

 • יונ 22, 2018 @ 9:34 at 9:34
  Permalink

  מדינה חייבת ליצור הרתעה בקרב אויביה וצבא צריך להשאיר אדמה חרוכה, כולל אוכלוסיה חרוכה, בנתיב התקדמותו.
  חסר לנו מנהיג שיאמר עד כאן! מורידים את הכפפות, צדים את אויבינו ובני משפחותיהם וכל האמצעים כשרים לשם כך.
  על מפריחי העפיפונים ובלוני התבערה צריכים לרסס דלק, על מנת שהשריפות יתפשטו בצד שלהם. לפתחי המנהרות יש להזרים בלחץ גז ולהצית ,כדי שנראה את עמודי האש והעשן שפורצים מפתחי הכניסה שלהן, אפילו במחיר צלייתם של משתפי הפעולה עם האויב. את מרכזי הכינוס של האיראנים והחיזבאללה בסוריה יש לאדות עכשיו, אחת ולתמיד.

 • יונ 22, 2018 @ 11:54 at 11:54
  Permalink

  ביבי ו ליברמן חייבים ללכת. ככה לא פותרים את האיום על ישראל. ביבי דואג רק לעצמו ומשאיר את אנשי דרום לבד. הפעם צריך לכבוש את עזה, ו לא כמי בצוק איתן חצי עבודה. לסורים צריך להבהיר ש כל התקפה תביא חיסול מוחלת של שלטון ו אולי הפסד של כל אזור מזרחה מהגולן.

 • יונ 22, 2018 @ 14:28 at 14:28
  Permalink

  תכתבו בגוגל :

  The Troika Alliance

 • יונ 22, 2018 @ 16:41 at 16:41
  Permalink

  כל הכבוד לאתר דבקה סוף סוף ירד לכם אסימון, אתם אומרים את מה שאני אמרתי כבר שנים רבות כאחד שלא מבין כלום, בתור שוטף כלים בצה"ל הגדול!!!!

  1) אלופי צה"ל הם לא דעתניים ולא אנשי מקצוע בגלל שהם הולכים ללמוד באמריקה ואני בטוח שאמריקאים קובעים מי יתקדם ומי יגורש מצה"ל והם יודעים טוב מאוד מי חכם ומי טיפש ומי מתאים לצרכים שלהם!!!!!
  2) הפוליטיקאים לפי המלצות של אמריקאים בוחרים מי יהיה הרמטכ"ל והרמטכ"ל קובעה איזה אלוף יקודם לאיזה תפקיד!!!!
  ולכן צה"ל של היום זה צבא בלי שכל שלא יכול לתפקד בלי עורך דין צמוד, וכל חייל בצבא הבין את הנוסחה שהדבר הכי טוב שיכול להיות הוא קודם כל לברוח ולא לעשות דבר!!!!
  3) אם מדינת ישראל חפצה בחיים היא חייבת שיהיה לה מנהיג כמו ארדוגאן הטורקי, איש חזק ודעתן ושום דבר לא יזיז אותו מהדרך!!!! כי עם המנהיגים האלה שיש לנו אנחנו נגיע לחורבן בית 3 בקלי קלות כי קודם שוברים את הרוח של העם כמו היום ואחר כך הולכים כצאן לטבח!!!!
  הייתי רוצה לכתוב עוד הרבה דברים אבל זה מספיק, כמובן כל מה שכתבתי זה על דעתי בלבד והייתי שוטף כלים בצבא

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות