הצמרת האיראנית התכנסה לדון בהסכם 'הרגיעה'.

בלעדי ומיוחד למקורות האיראנים של תיקדבקה: צמרת ההנהגה האיראנית התכנסה ביום ה' 19.6 בטהרן, כדי לדון במשמעויות של הסכם 'הרגיעה' בין ישראל לחמס ברצועת עזה, וסיכמה כי המדובר בעוד הישג חשוב ביותר של האסטרטגיה המדינית-צבאית האיראנית במזרח התיכון.
המקורות שלנו בטהרן מדווחים, כי בישיבה השתתפו מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי. נשיא איראן אחמדינז'אד, שר ההגנה האיראני מוסטפה נאג'ר, מפקד משמרות המהפכה האיראנים הגנרל מוחמד עלי ג'פערי, מפקד גדודי אל קודס הגנרל קסאם סוליימני. יו"ר המג'ליס, ומי שנחשב היום אחד מיועציו האסטרטגיים החשובים של עלי חמנאי, עלי לאריג'אני. שגריר איראן בדמשק אחמד מוסאווי, שלאחר שזרק ביום ג' 17.6, את 'הפצצה הדרמטית', כי איראן תתחיל להעביר את הידע הגרעיני שלה לסוריה ב-7 ליולי, נקרא ביום ד' לבוא מיד להתייעצויות דחופות בטהרן.
המקורות שלנו מדווחים, כי המנהיגים האיראניים רואים בהסכם 'הרגיעה', הישג איראני שני גדול, המאפשר להם להקים בסיס שני על החוף המזרחי של הים התיכון, לאחר השתלטות החיזבאללה על ביירות, והסכם המבטיח סופית את שליטתו של החמס על רצועת עזה, והפיכתה לבסיס להשתלטות על הגדה המערבית. ההנהגה האיראנית רואה בהסכם הזה גם צעד נוסף, בהידוק הטבעת האיראנית מסביב למצרים.
המקורות של תיקדבקה מדווחים כי בישיבה נידונו הצעדים הבאים האיראנים באזור, הקשרים המתהדקים בין טהרן למנהיג החמס חלאד משעל, ודבריו של הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, ביום ג' (17.6) בישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בה אמר כי ישראל צריכה להתכונן לכל ההתפתחויות האפשריות במצב עם איראן, מאחר והסנקצינות של האו"ם, ארצות הברית, ומערב נכשלו לעצור את התוכנית הגרעינית האיראנית. בטהרן רואים בדברים אלה איום ישיר של תקיפה ישראלית קרובה על מתקני הגרעין האיראנים.
הדיונים של הצמרת האיראנית על המצב בעזה נמשכו למעלה מ-3 שעות.

Print Friendly, PDF & Email