הצפי: הסלמה בלחימה בעזה, וחידוש פיגועי ההתאבדות

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: צה"ל והחמס נערכים לקראת הסלמת המלחמה ביניהם בתחילת השבוע. כוננות עליונה של כוחות הביטחון בישראל, לאחר שהתקבל מידע מודיעיני על מאמצים של החמס להחדיר לישראל באמצעות מנהרות חוליות מתאבדים שתגענה לערים מרכזיות כדי לבצע פיגועים המוניים. חיילי צה"ל הנלחמים ברצועה קבלו אך הם התראות על מחבלים או מחבלות מתאבדות העומדים לתקוף אותם. ההערכה בצה"ל היא, כי למרות המכות הקשות שאנשיו ספגו בשבת, ולמעלה מ-70 הרוגים שהיו לפלסטינים ביום אחד, החליט החמס להמשיך בירי הכבד של טילי הגראד והקסאם.
זו הסיבה מדוע חיל האוויר המשיך בלילה להתקיף מטרות של החמס. הותקפו מטרות בעזה, כולל פגיעה והרס של לשכתו של ראש ממשלת עזה איסמעיל הנייה, חאן יונס, רפיח, ואל בורייג'. ביום א' 2.3 חודשו התקפות חיל האוויר. בהתקפות אלה יש לפלסטינים לפחות 13 הרוגים.
המקורות שלנו מציינים, כי החמס מעריך, שהשילוב של פיגועי התאבדות בעורף האזרחי, ובין חיילי צה"ל ברצועה, עם הפגזות טילי הגראד שיתרחבו בימים הקרובים, יביאו לשבירת ההתקפה של צה"ל ברצועה, וכי האבדות הכבדות הישראליות שייגרמו יכריחו את הדרג המדיני הישראלי לתת הוראה לצה"ל להפסיק את הפעולה.
לעומת זאת הדרגים המדיניים והצבאיים בישראל מעריכים, כי האבדות הכבדות של הפלסטינים, והריסת התשתיות של החמס, תכריח אותם להפסיק את ירי הטילים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי גם בגדה המערבית ניכרו במוצאי שבת 1.3, ובלילה סימנים שקבוצות של חמושים מארגוני הטרור הפלסטינים השונים עומדים לחדש את הלחימה בצה"ל ואת פיגועי הטרור, עקב הקרבות ברצועה. מטען התפוצץ בידיו של מחבל, בבית אומר מדרום לחברון, שעה שעמד להטילו על סיור של צה"ל. המחבל נפצע קשה. בלילה, היה ירי מבית ג'לאה על הר גילה. מחבל חמוש ניסה להתקרב אל מחסום מג"ב ליד שועפט, אולם נמלט. לקראת חצות נפתחה אש על היישוב פסגות. אין נפגעים.
שרשרת האירועים עוררו חששות בקרב גורמי הביטחון כי הפלסטינים ינסו לבצע פיגועי ירי וטרור בירושלים וסביבתה.

Print Friendly, PDF & Email