הקטסטרופה המודיעינית המתחוללת ברצועה עזה.

בלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים של תיקדבקה: בעוד הפוליטיקאים בישראל ממשיכים להעמיד פנים כי מצרים וכוחות בינלאומיים הם שיפתרו את בעיית כינון שלטון חמס ברצועה והצבתם של כוחות איראנים-סורייים-חיזבאללה- אל קעידה, גם על גבולה הדרומי של ישראל, הולכת ומתחזקת הדעה בחוגי מודיעין ישראליים ומערביים, כי הנשק הכבד, המאיים, והחד ביותר, מבחינה ביטחונית ומדינית שנפל השבוע בידי החמס, עם התמוטטות שלטון הרשות הפלסטינית ברצועה, הן מערכות המודיעין האמריקניות והבריטיות המתקדמות ביותר שהפעילו מגנוני הביטחון המודיעיני המסכל , ומגנוני המודיעין הפלסטיני ברצועה, ועוד יותר מהן, מיליוני מסמכי המודיעין שהיו במפקדותיהם. נראה כי אף פעם אחת בהיסטוריה של ארגוני הביון ב-100 השנים האחרונות, גם בסוף מלחמת העולם השנייה כאשר הביון הנאצי התמוטט, בשנות ה-90 כאשר מזרח גרמניה על שירותי הביון המתקדמים שלה התמוטטו, לא היה אסון מודיעני כזה כפי שהתרחש ביום ה' 14.6 ברצועת עזה. עתה נמצאים, בידי החמס, ובקרוב יימצאו בידי המודיעין האיראני, והסורי, כל המסמכים המודיעיניים, החושפים את פעולה המוסד, אמ"ן, השב"כ, ה-CIA-סוכנות הביון המרכזית האמריקנית, ה-MI5 וה-MI6 הבריטיים, ועוד עשרות של סוכנויות ביון מערביות אחרות. כן נפלו בידי החמס רשימות הסוכנים הכפולים, ומה שלא פחות גרוע רשימות הפוליטיקאים, ביניהם ישראליים, ששיתפו פעולה עם הפלסטינים בנושאים שונים. מקור מודיעני אחר אומר, כי ארכיוני המודיעין שמשטרו של סדאם חוסיין השאיר בעיראק בשנת 2003, הם משחק ילדים, עלומת מה שהשאירו מאחוריהם אנשיו המודיעין של אבו מאזן ומוחמד דחלאן.
איש מודיעין ישראלי אומר: 'המדובר בפצצת זמן אמיתית, בה החמס, איראן, סוריה, וחיזבאללה ישתמשו בזהירות ואיטיות כדי להשיג לגיטימציה לפעולותיהם ולהכרה הבינלאומית בהן'. 'אף פעם בכל תולדות המלחמה בטרור, לא נפל אוצר-נשק מודיעני גדול ומפורט כזה בידי ארגון טרור מוסלמי'.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי מערכות המודיעין והמסמכים נמצאו בשני בניינים, אחד במפקדה של המודיעין הפלסטיני המסכל בתל עוואה, החל מהיום תל אל איסלם, ואחד המפקדה של המודיעין הכללי הפלסטיני ליד נמל עזה.
בידי החמס נפלו מיליוני מסמכים, על הפעולות החשאיות של ארגוני מודיעין מערביים במזרח התיכון, כולל ערב הסעודית ומדינות הנפט. המגעים החשאיים ביותר שקיימו שירותי המודיעין הפלסטינים, מאז שנות ה-70, ימי יאסר ערפאת בלבנון, עם שירותי המודיעין האמריקניים, הבריטים, הצרפתיים, הישראלים, ושירותי ביון רבים אחרים. אפילו דף אחד לא הושמד או הועלה באש. ה-hard disks של המחשבים מלפני שנים ועד היום נשארו במלואם.
כמו כן נפלו לידם, כל מערכות האזנה, התצפיות, והסנסורים החדישים ביותר שה-CIA, וה-MI6 סיפקו לאנשי של אבו מאזן נשארו בצורה, שרק צריך להיכנס לחדרי האזנה, הקשר, והמוניטורים, ולהפעיל אותם. החמס יכול להשתמש עכשיו בחומר זה לצרכים הפלסטינים הפנימיים, כנשק נוסף להפלתו של אבו מאזן, אולם איראן, סוריה, וחיזבאללה תהיינה מוכנות לקנות אוצרות מודיעיניים אלה בכסף רב, כנראה כמה עשרות מליוני או מאפילו מאות מיליוני דולרים, לא רק כדי להבין סוף סוף מה התרחש באמת בעבר, אלא גם מתרחש באמת היום. ההערכה של מקורות תיקדבקה היא, כי אוצר מודיעני זה טומן בתוכו מוקשים רבי עוצמה לכל משטר פוליטי היום הקיים במערב ולשירותי הביון שלו. המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי ביום ה' צלצלו דמויות מרכזיות בשירותי המודיעין המערביים לירושלים ואמרו לעמיתיהם הישראלים: איננו מבינים את חוסר התגובה שלכם למתרחש. מדוע אינכם מפציצים במטוסים או טילים את בנייני המודיעין ומעלים את הכול באש. לישראלים אתם הם דברו לא הייתה תשובה.

Print Friendly, PDF & Email