הקרבן הראשון של תהליך הדחת נשיא לבנון…הנשק הפלסטיני בלבנון.

מיוחד ובלעדי למקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה: בדיוניים המתמשכים כבר כמה ימים בין כל הגורמים הפוליטיים בלבנון בדבר הדחתו של נשיא לבנון אמיל לאחוד, (בתמונה) שם הנוסחה המתגבשת היא כי לאחוד הפרו סורי יודח תמורת `הכשרת` הנשק של חיזבאללה ומתן רשות לארגון הרדיקאלי השיעי להמשיך ולהחזיק את המיליציה הצבאית שלו, הגיעו המתדיינים לידי הסכמה בדבר עתידם של הפלסטינים בלבנון, וגורל הנשק והמליציות הצבאיות הפלסטיניות.
המקורות שלנו מוסרים כי ההסכמה לגבי הפלסטינים כוללת ארבעה סעיפים.
1. להפסיק כל צורה של קיום או הצגת נשק פלסטיני מחוץ למחנות הפליטים.
2. כל הנשק הפלסטיני הנמצא במחנות הפליטים, יושם תחת ביקורת של צבא לבנון. זו פעם ראשונה שצבא לבנון יצטרך להיכנס למחנות הפליטים, כדי לקבל לידיו את הפיקוח על הנשק.
3. לפי הצעתו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה תוקם וועדה לבנונית מיוחד בה יהיו מיוצגים כל המשתתפים בשיחות אשר תדון בזכויותיהם האזרחיות של הפלסטינים. סעיף זה מכוון לבטל חלק מהאיסורים המוטלים על הפלסטינים לעבוד בסקטורים שונים של המשק הלבנוני, ולרכוש רכוש.
4. להמליץ לפני הפרלמנט הלבנוני להכניס תיקון בחוקה שיקבע כי אפשר יהיה להעניק לפלסטינים אזרחות לבנונית רק בהסכמה פה אחד של הפרלמנט הלבנוני. במילים אחרות, כל הגורמים בלבנון הסכימו לחסום כל אפשרות בו תינתן לפליטים הפלסטינים אי פעם אזרחות לבנונית.
עתה לאחר ההסכמה לגבי הנשק הפלסטיני, ייגשו נציגי הפלגים לדון בעתיד הנשק של חיזבאללה.

Print Friendly, PDF & Email