הקרב ברמאללה ליד החווילה של אבו מאזן.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: הקרב גדול שהתחולל ביום ד` 24.5 אחה"צ, בכיכר מנרה במרכז רמאללה בין כוח ישראלי מיחידת דובדבן והפלסטינים, קרב בו היו לפלסטינים 4 פלסטינים הרוגים ו-35 פצועים, התרחש לאחר שהכוחות הישראליים חדרו בפעם השנייה ביומים האחרונים לשכונת היוקרה הפלסטינית בלעוואה מקום שם נמצאת החווילה של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ביום שלישי פעלו כוחות צה"ל בשכונה כדי לתפוס את איבריהם חמד, ראש הזרוע הצבאית של החמס בגדה, (בתמונה) והאיש אשר הצליח להתחמק במשך שנים מידו הארוכה של השב"כ לאחר שארגן וביצע פיגועים בהם נהרגו 78 ישראלים.
יום לאחר מכן ביום ד` חזרו הכוחות הישראלים לפעול בשכונת בלוועה, כאשר בידיהם מצויות כבר התוצאות הראשונות של חקירתו של איבריהם חמד.
המקורות שלנו מדווחים כי עתה מחפשים הכוחות הישראלים עוד 6-5 אנשים שהשתתפו ברשתות של איבריהם חמד. הידיעה על חזרתם של הכוחות הישראלים לשכונה, הנחשבת כשכונת הצמרת הפלסטינית, התפשטה ברמאללה באש בשדה בקוצים והוציא לרחובות המון פלסטיני שתקף את כלי הרכב הישראלים המשוריינים, רגם אותם באבנים וניסה להעלותם באש. צה"ל הזרים כוחות למרכז העיר במטרה לחלץ את כלי הרכב הנצורים ולהשתיק אש שנורתה על ידי חמושים.
עכשיו בודקים בשירותי הביטחון הישראלים איך יכול להיות שרשתות הטרור של החמס שפעלו בישראל ורצחו מספר כה גדול של ישראלים פעלו מתוך שכונת היוקרה הפלסטינית מתוך בתים הנמצאים במרחק קצר ביותר מחווילתו של אבו מאזן. שכונת בלעווה נחשבת, בגלל מגוריו של אבו מאזן בתוכה, אזור ביטחון סטרילי, הנתון לפיקוחם הקפדני ביותר של שירותי המודיעין הפלסטינים והמשמר הנשיאותי הפלסטיני. הנקודה הנבדקת עתה היא האם כוחות ביטחון אלה שיתפו פעולה עם רשתות החמס והעניקו להם חסות והגנה?

Print Friendly, PDF & Email